ce parere aveti???

Moderatori: gor965, mini_mic

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

ce parere aveti???

Mesaj de Madalin Dirla » 17 Noi 2008, 22:12

Ce parere aveti de rodpod-ul PHASER GREEN de la PELZER??
Din cate am vazut este destul de stabil si destul de practic...............dar as vrea sa stiu si parerile voastre(daca ati avut sau aveti cum v-ati impacat cu ele) de profesionisti! :D

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de george-alexandru » 17 Noi 2008, 23:42

l/am vazut pe la cativa pescari pe balta,dar nefolosindul nu pot sa dau o parere
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Madalin Dirla » 18 Noi 2008, 21:02

Merci Georege , o sa il vezi si la mine!!! :D

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de sdaniel » 18 Noi 2008, 22:32

MDI scrie:Ce parere aveti de rodpod-ul PHASER GREEN de la PELZER??
Din cate am vazut este destul de stabil si destul de practic...............dar as vrea sa stiu si parerile voastre(daca ati avut sau aveti cum v-ati impacat cu ele) de profesionisti! :D

Mi-a facut si mie cu ochiu , desi nu-mi inspira prea multa incredere parca mai solid e Daiwa Infinity si preturile se apropie oarecum ... Daca ti-l iei anul asta si apuci sa-l probezi macar in casa spune-mi si mie cum e ...
Dan Serban

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Madalin Dirla » 20 Noi 2008, 09:15

sdaniel scrie:
MDI scrie:Ce parere aveti de rodpod-ul PHASER GREEN de la PELZER??
Din cate am vazut este destul de stabil si destul de practic...............dar as vrea sa stiu si parerile voastre(daca ati avut sau aveti cum v-ati impacat cu ele) de profesionisti! :D

Mi-a facut si mie cu ochiu , desi nu-mi inspira prea multa incredere parca mai solid e Daiwa Infinity si preturile se apropie oarecum ... Daca ti-l iei anul asta si apuci sa-l probezi macar in casa spune-mi si mie cum e ...

Daniele, rodpod-ul de la pelzer este 490 la reducere iar daiwa este 750 lei,difetenta este de 50% :D

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de sdaniel » 20 Noi 2008, 10:21

MDI scrie:
sdaniel scrie:
MDI scrie:Ce parere aveti de rodpod-ul PHASER GREEN de la PELZER??
Din cate am vazut este destul de stabil si destul de practic...............dar as vrea sa stiu si parerile voastre(daca ati avut sau aveti cum v-ati impacat cu ele) de profesionisti! :D

Mi-a facut si mie cu ochiu , desi nu-mi inspira prea multa incredere parca mai solid e Daiwa Infinity si preturile se apropie oarecum ... Daca ti-l iei anul asta si apuci sa-l probezi macar in casa spune-mi si mie cum e ...

Daniele, rodpod-ul de la pelzer este 490 la reducere iar daiwa este 750 lei,difetenta este de 50% :D

Da asta stiu ... insa cred ca este justificata diferenta asta de pret :D ....
Dan Serban

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de iulian petre » 20 Noi 2008, 11:56

da interesant......dar nu prea am vazut aceste ROD-PODURI.... 90% sunt fani SkY-POD FOX.... si nu degeaba.....e 1000 ron dar cine cunoste stie si de ce... (:| ....e vorba de cine merge in concursuri. :-w

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Madalin Dirla » 20 Noi 2008, 20:36

iulian petre scrie:da interesant......dar nu prea am vazut aceste ROD-PODURI.... 90% sunt fani SkY-POD FOX.... si nu degeaba.....e 1000 ron dar cine cunoste stie si de ce... (:| ....e vorba de cine merge in concursuri. :-w
Iuliane , nu se pune problema asa.........vezi Mitranescu la MV2 a prins aproape 1 tona si a dat cu piketzi.
Intradevar , sky podul este nr. unu, dar asta nu inseamna ca nu poti participa la un concurs ca nu ai SKY.... [-x
fir in drill!

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Marian Constantin » 20 Noi 2008, 20:55

eu am si sky pod si picheti ... care e problema ?

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de iulian petre » 21 Noi 2008, 01:12

MDI scrie:
iulian petre scrie:da interesant......dar nu prea am vazut aceste ROD-PODURI.... 90% sunt fani SkY-POD FOX.... si nu degeaba.....e 1000 ron dar cine cunoste stie si de ce... (:| ....e vorba de cine merge in concursuri. :-w
Iuliane , nu se pune problema asa.........vezi Mitranescu la MV2 a prins aproape 1 tona si a dat cu piketzi.
Intradevar , sky podul este nr. unu, dar asta nu inseamna ca nu poti participa la un concurs ca nu ai SKY.... [-x
fir in drill!
============================

nu am zis asta .....eu sustin ca nu conteaza ce-i pe mal ....conteaza ce este in apa(montura facuta corect-momeala) dar totusi cand zici "ce parere aveti" noi incercam sa raspundem.....si inca ceva :daca era pontonul bagat la moara ca stand ce facea Mitranescu daca cadea pe el........la TANCABESTI nu mai zic ca poti cadea pe ponton si cu un rod-pod de 2 bani ai sanse ca la o adiere mai mare de vant sa cada cu tot in apa..... :-? ...

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Teddy » 21 Noi 2008, 13:37

asa e Iulian, eu sunt patit. Am un attack tripod ptr 4 posturi, la Mihailesti pe ponton cu toate ca a fost ancorat (dar nu asa cum trebuia), un vant care ma dadea si pe mine jos, mi-a aruncat rodpodul cu lansete cu tot in apa ! Aia a fost cea mai mare captura a mea, sa scoti din apa la 12 noaptea lansetele din apa... Stiu ca SkyPodul e cel mai bun...dar momentan nu imi permit. Poate la anul...
Oricum acum stiu, daca vrei ceva stabil, nu iti lua tripod!
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de mosharu » 22 Noi 2008, 01:28

mary2005 scrie:eu am si sky pod si picheti ... care e problema ?
Marine, mai toti avem si una si alta o:-)
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de iulian petre » 22 Noi 2008, 14:49

mosharu scrie:
mary2005 scrie:eu am si sky pod si picheti ... care e problema ?
Marine, mai toti avem si una si alta o:-)

========

"PRIETENII STIU DE CE?"


ps. sper ca a inteles MDI zicala : "sunt prea sarac sa-mi cumpar lucruri ieftine" 8-> ...mai ales cand e vorba de un produs care-l luam pe termen lung ....

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Noi 2008, 21:41

da Iuliane,eu am inteles mesajul ............depinde de buget pana la urma :">

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: ce parere aveti???

Mesaj de iulian petre » 23 Noi 2008, 09:28

MDI scrie:da Iuliane,eu am inteles mesajul ............depinde de buget pana la urma :">

=======

stiu .....e cam scump dar fa si tu cum am facut eu:....mi-am propus ca sa-l cumpar numai daca castig vre-un concurs.....si AM CUMPARAT :D ....ASA am procedat si cu mulinetele SCHIMANO BBRLC .. :D ......ACUM i-mi trebuie bete ;) ...si astept MOARA :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”