OPERATIUNEA "MONSTRU"

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 26 Feb 2009, 15:22

Pentru PESCARII care au vazut genialul film al maestrului TOMA CARAGIU ,lansam acum Operatiunea "MONSTRU".Dupa terminarea prohibitiei ,la o data la care minim 40 de pescari din zona Bucurestiului(sau de pe traseul Bucuresti -Tulcea)pot pacali sotiile(prietenele)si pot lua 5-6 zile concediu,lansam sus numita operatiune.Dreptul de participare il au pescarii cu varstele cuprinse intre 18 si 150 de ani.Maresalul operatiunii va fi pescarul care va captura pestele cel mai mare indiferent de specie.Maresalul va primi premiul cel mare al operatiuni(tot ce prisoseste fiecarui dintre participanti dar minimum este un plic cu 10 carlige)si cate 10 ron de la fiecare pescar cu conditia ca banii sa fie folositi pentru a uda marea captura.Transportul va fi asigurat de un autocar inchiriat,asa ca nu estimez sa ne coste mai mult de 100ron pe cap de mincinos iar pasagerul de la Tulcea il va suporta fiecare.Locatia o vom alege prin vot ,dupa ce pescarii care au batut delta vor recomanda niste locuri care sa permita o asa mobilizare de forte.Armamentul din dotare va permite fiecaruia dintre noi sa foloseasca tot ce ii permite priceperea cu conditia sa nu depaseasca numarul maxim de 2 carlige pe aceeasi montura, permis de legea din Romania.Pentru a participa trebuie avem permisele de pescuit si sa le vizam la Tulcea sau sa il cumparam direct de la Tulcea.Din lipsa spatiului in autocar rugam pescarii sa aduca doar armamentul din dotare si maxim un bagaj si un cort pentru ca nu se vapune problema sa dormim in pensiuni caci nici actorii nu au dormit la hotel.Cumpararea pestelui este strict interzisa iar retinerea este permisa in limita necesarului zilnic pentru consum(nu vrem sa ne tragem la fata de foame).Nada se va cumpara din piata din Tulcea asa ca nu este permisa nada de Bucuresti.Daca aveti( stiti) o firma care vrea sa testeze nada o acceptam cu placere ca sponsor al operatiunii.Daca printre noi VA FI vreun pescar de competitie(tata Nitu,Florentin IUGA, VLADEANU.MATEIANU ETC) ,ACESTIA vorfi obligati sa faca bilele la fata locului si sa suporte cu stoicism tirul de intrebari la care vor fi supusi.CE AM UITAT EU COMPLETATI VOI, SI FIE CA CEL MAI BUN SA CASTIG(SUNT MAI MODEST DE FEL).Anuntarea participarii se va face pe forum si banii pentru transport vor fi stransi de un admin al forumului(oricare admin).

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 26 Feb 2009, 15:39

Daca suplimentam putin costurile de transport,putem include si nada ,aici si vedem daca echipa "SENZOR" ne poate face o reducere de grup.Am uitat sa precizez ca bauturile spirtoase sunt total interzise(a nu se intelege ca nu putem bea un pahar de vin sau bere) si fumatorii trebuie sa aiba asupra lor recipiente pentru chistoace(sunt mai greu de adunat din iarba).Locul de pescuit trebuie lasat curat la plecare asfel incat sa nu se cunoasca ca am trecut pe acolo.Daca cineva locuieste pe langa o autobaza il rugam respectos sa intrebe cat ne costa inchirierea autocarului.Sper ca aici sa legam prietenii care sa tina.

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de eugen » 26 Feb 2009, 16:18

toader nicolae scrie:...Pentru a participa trebuie avem permisele de pescuit si sa le vizam la Tulcea sau sa il cumparam direct de la Tulcea....
Din fraza asta sa inteleg ca daca eu vreau sa pescuiesc la Olt, va trebui sa vizez permisul la Olt sau sa il cumpar direct de acolo?
Mi-ar fi de mare ajutor aceasta informatie

Cu stima

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de eugen » 26 Feb 2009, 16:19

Macar sa stiu in ce ape ma scald :)

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de tavimai » 26 Feb 2009, 17:03

Rau ma doare "la ficat"
Cand vazui ce pui la cale
Ca sunt prea indepartat
Si citesc acum... cu jale!

Frumos si bine-i sa vezi "muguri"
Sau castigi un prieten drag!
Nasol e nene !Sa tanjesti din prag
Precum vulpea,... sus la struguri

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 26 Feb 2009, 17:36

Tavi daca vrei sa mergi, poti sa stai la mine inainte sa plecam si cand ne intoarcem asa ca problema asta e rezolvata ,dar mai ramane sa-ti platesti si transportul spre Bucuresti.P.S Sper ca nu esti prin China.

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 26 Feb 2009, 17:55

Din cate stiu eu Eugene,permisul de pescuit este valabil oriunde cu conditia sa-l vizezi in judetul unde pescuiesti.In cazul nostru este mai ieftin sa-l cumparam de la Tulcea ,deoarece nu platim si viza de Bucuresti, unde daca pescuiesti in ape fara stapan poti sa prinzi doar ceva broaste(si alea sunt putine ca le alearga chinezii)

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de costelino » 26 Feb 2009, 19:00

Dupa spusele regretatului actor,Toma Caragiu,"da-mi voie sa zic asa,esti genial".
Bravo domle,super initiativa.Sunt acolo, pentru ca pescuitul ,daca stai sa meditezi putin, este drumul spre relatii interumane cat mai trainice.
Ar fi bine daca moderatorii si admini acestui site s-ar implica si ar organiza o actiune de genul acesta.

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de tavimai » 26 Feb 2009, 20:08

toader nicolae scrie:Tavi daca vrei sa mergi, poti sa stai la mine inainte sa plecam si cand ne intoarcem asa ca problema asta e rezolvata ,dar mai ramane sa-ti platesti si transportul spre Bucuresti.P.S Sper ca nu esti prin China.
Iti zic frate:"-Esti un lord!"
Ca io stiu ce e masura!
As dormi si sub un pod
Numai sa prind..."lucratura"!

Da-s legat precum un caine,
Si cu baiuri si cu banii !
Insa sper ca eu , cu anii,
Nas in nas sa dau cu..tine

Cat e omu azi de "mic",
Sufletul de-l are mare,
Are sanse de-un "pitic",
Sa-i aduca ...ainare !

O sa tinem legatura
Si chiar, de nu s-o putea
Speram sa facem , noi "sudura"
Pentru alta si mai ..."grea"!

Iar, de renunt eu ,in final,
Si-ajung sa vad ca nu se poate,
Te-oi invita, "aci-n ardeal"
La "peste" si al prunii-"lapte"!

PS
Inca-s p-aci da astept numa un tel. ca sa plec undeva departe ca sa-mi pot si "io tomni baiurile" si nu stiu cat oi sta p-acolo daca ma duc !"Amu ca m-ai uns ase la suflet bistos nu te-oi uita pretine" si te-oi mai cauta cand s-o putea!
Fir intins!
PS -2
Sper c-acuma nu se-aduna
Multi la ..."laptele de pruna"!
Primu-i -pescuitul "tare"
Si-apoi "lucram la secundare"!

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 26 Feb 2009, 20:42

Fratele meu TAVI ,nu vreau nici cum sa te jignesc ,dar sunt sigur ca sufletele noastre de pescari sunt mult prea mari ca banii sa fie o problema majora.Eu estimez ca distractia asta ne va costa 250 ron de pescar si nu cred ca este o problema ca pescarii sa plateasca cate 260 si sa rezolvam problema iar daca nu se poate nu-i bai(am scris corect?)eu pot plati integral calatoria ta.Iertare daca te-ai simtit jignit,si cred ca expeditia are nevoie de un imn si nu cunosc pe nimeni mai potrivit sa-l faca.Daca suntem prea multi inchiriem 2 autocare si atunci sa vezi razboi. ;) ;) ;) ;) ;)

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de tavimai » 27 Feb 2009, 03:26

toader nicolae scrie:Fratele meu TAVI ,nu vreau nici cum sa te jignesc ,dar sunt sigur ca sufletele noastre de pescari sunt mult prea mari ca banii sa fie o problema majora.Eu estimez ca distractia asta ne va costa 250 ron de pescar si nu cred ca este o problema ca pescarii sa plateasca cate 260 si sa rezolvam problema iar daca nu se poate nu-i bai(am scris corect?)eu pot plati integral calatoria ta.Iertare daca te-ai simtit jignit,si cred ca expeditia are nevoie de un imn si nu cunosc pe nimeni mai potrivit sa-l faca.Daca suntem prea multi inchiriem 2 autocare si atunci sa vezi razboi. ;) ;) ;) ;) ;)
Io-s un pic mai "searbad", zau!
Nu doar banu-i "cel ce doare"!
Si-ti zisei ca m-ai prins "rau"
Drumuri am "peste hotare"!
Sunt vreo 25 de ani,
De cand Delta n-o vazui
Ma lupt ca prostu cu "tarani"
Ca alb mi-e parul capului !
Sunt "tare" doar p-aci pe Crisuri
Si tare-as vrea ca sa-ti arat,
Ce n-o sa vezi nicicand in alte locuri
C-aici e pescuitul minunat !
Nu ma simt jignit deloc si apreciez "tentativele" de a rezolva ce se poate.Vizavi de imn cred ca o sa te dezamagesc !Chestia asta cu "legatu-n versuri"pentru mine e ceva spontan si nu cred ca sunt in stare sa fac ceva,sa fie si bun,asa la comanda !Daca o sa gasesti "prin urma mea"ceva sa-ti placa, eventual modificat,poti lua cu drag ca nu iau "drepturi de autor" nimic in afara de o poza cu "marele trofeu" !Ar fi haios de tot sa-mi mai ceri sa compun si muzica !:):):)(da de m-ai vedea ce ma prapadesc de ras aci singur!)Fir intins ! Si mai vorbim !

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 27 Feb 2009, 23:45

credeam ca nu o sa facem fata solicitrilor dar cred ca de la planurile de a inchiria un autocar vom inchiria un logan. =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de tavimai » 28 Feb 2009, 01:03

toader nicolae scrie:credeam ca nu o sa facem fata solicitrilor dar cred ca de la planurile de a inchiria un autocar vom inchiria un logan. =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Numai sa aiba loganu ala mama o dacie si tata un tren ! Ca sa incapa cat mai multi ! =)) =)) =))

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de gor965 » 28 Feb 2009, 11:39

Tare mi-e ca o sa incapeti intr-un ...scuter !!! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de costelino » 28 Feb 2009, 11:52

gor965 scrie:Tare mi-e ca o sa incapeti intr-un ...scuter !!! :))
Sa inteleg ca nu te bagi?

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”