Balotesti-Petresti

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
wolf79
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 12 Apr 2009, 14:16

Balotesti-Petresti

Mesaj de wolf79 » 10 Mai 2009, 11:32

Locatie
-dupa ce se trece pe DN1 de Balotesti se face stanga se merge cam 1 kg si dupa case se face iar stanga.Balta se vede de pe DN1

Data
10-05-2009

Taxa
-60 ron
-ten si ciortan sub 1kg se elibereaza

Momeli folosite
-

Cantitatea de peste prinsa
- 7 carasi peste 600g si destul de mult ten

Comentariu partida
Foarte buna balta, pacat ca este in Romania...sau mai bine zis administrata de romani.
Pe la ora 12:00 dupa ce prinsesem cam 10 bucati de ten il aveam in juvelnic in apa ne-am trezit cu un "domn" s-a repezit de nicaieri si cand a vazut ca avem ten in juvenic nu a mai stat sa verifice cat are ce mai e pe langa el, a aruncat tot pestele in apa si ne-a spus sa plecam..ca suntem la furat si sa nu mai calcam pe acolo. Cand i-am zis ca pestele se elibereaza dupa o partida de pescuit si vrem sa vb cu patronul l-a sunat si acela i-a zis ca putem sa mai stam dar sa eliberam tenul...Va dati seama ca nu am mai stat ...Foarte dezamagitor..pacat ca setea de imbogatire a unora umbreste un sport frumos. Pacat ca din cauza unui paznic zelos poate unii renunta la acest sport. Eu unul nu mai calc pe acea balta. Oricum am ramas cu sentimentul ca vecinii au reclamat ca noi prindeam si pur si simplu am fost izgoniti de pe balta. Tocmai modificasem monturile pentru a prinde caras si peste mai mare... Oare cum se acorda concesiuni unora care nu stiu ce inseamna pescuit... La mine nu conteaza sa iau acasa peste ci doar sa prind, sa vad cat prind si sa-i dau drumul si totodata sa fiu tratat cu respect cum tratez si eu la randul meu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”