Balta Corbu Vechi , Maxineni,Braila

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
gligvas
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 02 Iul 2013, 15:09

Balta Corbu Vechi , Maxineni,Braila

Mesaj de gligvas » 02 Iul 2013, 15:54

Pentru cine este interesat, s-a deschis balta la "Italian",trei balti, decantorul sau balta 4 a fost secata anul trecut, in 2012.
In prima si a a doua balta se prinde caras de la 50 gr la 500 gr.,in balta a treia este crap romanesc.Am vazut cu barcute de plantat. Eu am dat la caras in primele doua balti ,la doua lansete si un bat, vermusi si rame .Dupa 10 ore de pescuit, am plecat cu 5 kg. de caras de toate marimile.Intr-un cuvant, m-am simtit excelent.Pretul este de 20 ron 12 ore, fara limita de pescuit.Dar se poate veni de seara tot in banii aia.NUMAI IN WEKEND si de sarbatori.Ajungeti pe drumul Focsani -Braila, Sat Corbul Nou, de la magazin -bar[un plop foarte inalt]faceti stanga[cum veniti de la Focsani] si dupa 6 km. pe drum bunicel[adoua-a treia]vedeti pe dreapta ferma.Numai in wekend si de sarbatori.un mic sfat: Luati-va o secera ceva, in caz de nu gasiti loc, sa va faceti.Fir intins.

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Balta Corbu Vechi , Maxineni,Braila

Mesaj de Alexandru Mihai » 02 Iul 2013, 21:58

Si acum....publicitate...

Avatar utilizator
boieru
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 23 Feb 2008, 13:10

Re: Balta Corbu Vechi , Maxineni,Braila

Mesaj de boieru » 22 Ian 2014, 16:32

Eu am trecut pe langa balta cam prin luna August 2013, insa locul era pustiu, bata secata si nici urma de paznici!
daca ai alte amanunte, te rog sa le postezi! :-??

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”