Balta Petresti Bazinul 3

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alex ps
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 03 Iul 2008, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Balta Petresti Bazinul 3

Mesaj de Alex ps » 22 Mai 2009, 18:14

Locatia:
Pe DN 1 Bucuresti-Ploiesti, cu cca. 50 m inainte de complexul Prisma se face un drum la stanga spre localitatea Corbeanca, iar pana la intrare in localitatea Corbeanca faceti dreapta pe un drum de dale. Se ajunge la un dig: balta din stanga este Petresti 2, cea din dreapta Petresti 1, iar bazinul 3 este imediat dupa bazinul 2.Drumul este F. bun ,pietruit.

Data:
16.05.2009

Taxa:
60 Ron maxim 6 lansete\undite,se pot retine 6 kg de peste,se elibereaza sub 1 kg,se poate pescui si noaptea.

Momeli folosite :
pufuleti verzi cu anason

Cantitate prinsa :
''Novaca'' cum a spus un chinez de pe balta :)) la 7 kg (partida 12 ore)

Comentariu balta:
Este o balta care are foarte mult NOVAC.Media incepand de la 3 kg respectiv 7 kg.Poate este si mai mare dar nu prea cred .
Fişiere ataşate
16052009.jpg

Avatar utilizator
Alex ps
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 03 Iul 2008, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Petresti Bazinul 3

Mesaj de Alex ps » 11 Iun 2009, 23:25

Ca tot spuneam de media ca ar incepe de la 3 kg in sus la novac :).Am fost azi 11 Iunie in acelasi loc si am prins 5 buc de ``novaca`` fiecare la o medie de 500 gr. :P .Vreau sa mai spun ca majoritatea erau raniti f rau in special sub burta.Dc oare ,nstiu!?!Sper sa nu fie vreo boala ceva .Bineinteles toti au fost eliberati sperand la tatal lor ...dar.....Am pescuit de la 5:30 dim pana la ora 13.

Avatar utilizator
marius_s_82
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 15 Feb 2010, 11:35

Re: Balta Petresti Bazinul 3

Mesaj de marius_s_82 » 12 Mar 2010, 21:12

Pe aceasta balta se prinde in special novaca, dar au fost prinse si capturi de somn 24kg, crap destul de mare, in principiu o balta destul de buna, o cunosc destul de bine.
puteti incerca Petresi 1- populatie de crap mare mai ales ca a fost populata anul trecut cu 11 t de crap, Petresi 2- populatie de crap mediu la fel populata la sfarsitul anului.

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Petresti Bazinul 3

Mesaj de PsiHo » 27 Mar 2010, 10:21

petresti 1 e prima balta pe partea stanga cum te duci spre tancabesti?
sau aia e 3?
a fost cineva anul acesta pe acolo? tot 60 lei taxa?
anul trecut am prins 9 buc de teni intre 700-900gr la 3viermusi si-o rama pe ac, langa mine un domn cu o undita a luat un salau cam la 2kg.
cam nasol cu paznicu ala...cum vede ca prinzi cum e langa tine cu motoreta aia

Avatar utilizator
Alex ps
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 03 Iul 2008, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Petresti Bazinul 3

Mesaj de Alex ps » 05 Aug 2010, 14:39

Salut!
Am fost la pescuit anul acesta pentru prima data tot pe Balta Petresti Bazinul 3 ,am ajuns la 3 dimineata pe balta eram singurul pescar de pe balta :-?? .....
Taxa pe 2010 e de 80 de Ron ,s-a scumpit fata de anul trecut .
Paznicul mi-a spus ca s-a populat cu crap si ten anul acesta foarte mult....in fine ....rezultatul o moaca de 100 de gr si atat :-S la buchet de rame rosii .........
Am pescuit cu 6 lansete ,4 pe porumb cu saculeti solubili,una dupa somn si una la bomba cu pufuleti dupa novac .
La 12:30 am parasit balta dezamagit si cu un gust amar ....atatea ore degeaba ~x(
Tot pestele am observat umbla in mal ,dar doar noaptea .....De ce spun asta ,m-am speriat cand sareau la un metru de mal chiar in varful lansetelor....Ciudat sa vezi activitate pe balta si sa nu prinzi nimic..... X-(
Poate merge doar la plantat anul acesta .....
Apropo spunea paznicul ca anul acesta sa prins novac foarte rar si foarte mic :-@

Avatar utilizator
Alex ps
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 03 Iul 2008, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Petresti Bazinul 3

Mesaj de Alex ps » 07 Mai 2012, 22:36

Ceva noutati anul acesta pe Petresti 3? Cinevaaa ?!?!?!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”