balta Sulimanu (balta lui Dan Bittman)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alex ps
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 03 Iul 2008, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

balta Sulimanu (balta lui Dan Bittman)

Mesaj de Alex ps » 31 Mai 2009, 11:52

Locatia
Cum ai iesit din Tamadau Mare se face un indicator spre Sarulesti, pe dreapta. Mergi pe acest drum asfaltat ce duce pina la Sarulesti Gara. Aici se traverseaza carea ferata si se trece prin sat pe linga calea ferata circa 15 min. pana la podul de la Autostrada Soarelui. Se trece pe sub autostrada si se tine drumul din dreapta ce te duce direct pe balta.

Data
29.05.2009

Taxa
50 ron maxim 5 lansete/undite,se pot retine 5 kg de peste,se elibereaza sub 1 kg,se poate pescui si noaptea.

Momeli folosite
Porumb uscat

Cantitate prinsa
1 crap 2,9 kg si un ciortan 1,7 kg

Comentariu balta
O balta cu foisoare din lemn unde te poti refugia de soarele torid sau de ploaia care te-a surprins. Fara muzica!!! Mi-a placut si am sa mai vin aici.Paznicii de nota 10. FIR INTINS
30052009(004).jpg
30052009(005).jpg

Avatar utilizator
bill77se
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 25 Iun 2008, 14:58

Re: balta Sulimanu (balta lui Dan Bittman)

Mesaj de bill77se » 24 Iun 2009, 20:19

Salutari,


Am incercat in acest weekend sa pescuiesc la Sulimanu, drumul este OK piatra de cale ferata deci nu ar exista probleme daca ar ploua, am momit si am pescuit cu boillies Club Carp, mamaliga porumb, viermusi, sa plantat, partida a durat 24 ore unde pe alte webpage se spune ca taxa este 50 lei - 24 h, adevarul este 50 lei - 12 h, ma rog nu este important, paznicul foarte ajutator si chiar a spus ca face pariu ca acel loc de langa baraca lui nu la lasat nici-o data ca sa prins peste tot timpul acolo si ca vom vedea noi pana dimineata. Dimineata a venit sa incaseze taxa din nou si spre surprinderea lui nu exista nici un peste, nu a fost un tac in 24 ore. Intrand in discutie cu el nea spus ca are plan, de la mosu Bitman bag o tona primavara trebuie sa scot 15 tone toamna pentru vanzare catre magazine plus ca mai trebuie sai dau si 100.000 lei in toamna din incasari. Ma intreb de ce mos Bitman nu ne da numarul de cont al lui si sai trimitem bani acolo fara sa mai trecem pe la balta? Ar fii mai simplu. Pe zi ce trece imi ramane un gust amar de la aceste asa zise balti, si in acelasi timp nu se desminte ca unele persoane nu si-au uitat naravul. Personal nu am sa mai calc pe aceasta balta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”