crevedia

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
turboslider
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 25 Mar 2012, 20:51

crevedia

Mesaj de turboslider » 05 Mai 2012, 10:25

ieri data de 04.05.2012 am pescuit la crevedia pe ciocanesti 2 (balta ce-a mai mare din spatele celor 2 iazuri mai mici) taxa-40 lei 12 ore se poate pescuii si noaptea,daca pescuiesti dupa ora 11 vei plati o taxa de 20 lei, momeala folosita- porumb -uscat,de floricele,bonduel,aromat , toata ziua doar 2 trasaturi fara rezultat ,doar un crap la 1 kg am vz la un vecin in rest liniste totala.am inteles ca a mers bine un urma cu 1 saptamana ,acum cred ca este si in bataie ,si poate de asta nu mananca.

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: crevedia

Mesaj de intef » 10 Iul 2012, 04:58

Chiar daca vine cam tarziu,raspunsul meu ar fi ca pe Ciocanesti 2 rezultatele sunt foarte slabe daca nu plantezi.Adica nule.Vorbeste cu paznicul de la Crevedia,ti le duce el cu barca si nu este pretentios,il cheama Luli.Totusi,arunca una si in spatele tau(Crevedia 14),nu se stie niciodata,Baltile de la Crevedia nu mai sunt tzepele care erau in urma cu ceva ani.In zona,mai degraba m-as feri de Butimanu.Poti incerca la Lucianca,daca vrei sa le arunci "din mana",am vazut crap la 6,7 si 9 kg,dar dupa 4 zile de asteptare.Ma rog,ca un ultim detaliu(deloc neglijabil),la Ciocanesti le da sa manance cam pe mijlocul baltii,iar baza furajelor este gainatul de pasare de la Avicola Crevedia.Multi pescari stiu asta si folosesc si ei in nada.Problema este ca odata inmuiat,te injura pescarii pe o raza de 2 continente,pute de vomiti instant...

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”