Crevedia

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Crevedia

Mesaj de PsiHo » 23 Mai 2010, 05:30

a mai fost cineva pe crevedia? ma intereseaza bazinul mic cum cobori spre balta mare, cel de langa casa aceea maro. am fost cu un prieten acum vreo 2 saptamani pardita de 24ore,de seara pana a doua zi seara, am intrat noaptea in apa si-am nadit(nu suntem asa performanti sa avem vaporas,si cu barca nu te lasa) la 3 noaptea a scapat prietenu meu un ten la 4-5kg,l-a adus pana la mal dar din cauza pietrelor aruncate pe langa el i s-a harjit firu culmea de o placa de faianta si l-a taiat, mie la 16 mi-a dat o salonta frumusica(el o estima la 5-6kg) eu nu prea stiu sa estimez pestii:)care mi-a scapat. in rest la porumb bonduelle direct in carlig la undita de 5-6m il zapacesti pe ciortan 800-1000gr
am dat numai la porumb legat.
taxa 80lei/24 ore 40/12 daca vi de la ora 12 pana seara platesti 20 lei(taxa vaporas 100lei=)))
lansete cate vrei in limita bunului simt, peste cat prinzi!
daca sunt doritori de undita sa se duca nu vor regreta;) dar sa ia mai multe cutii de porumb, una s-o arunce treptat pe langa pluta
m-a deranjat foarte mult sobolanii...noaptea misuna pe langa tine(nu cei de apa,sobolani daia de Gunoi)

Avatar utilizator
vasiguapo
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 19 Iul 2010, 17:54

Re: Crevedia

Mesaj de vasiguapo » 19 Iul 2010, 18:08

sal! eu mai merg la crevedia cam o data pe luna dar pescuiesc in balta mare de care spui tu insa in celalat capat acela cu digul ingust care iese spre deversorul dintre balta nr 2 si nr 1,acestea numindu-se de fapt ciocanesti 1 si 2.Rezultate am avut,dar cum ai spus si u nu prinzi daca nu plantezi .......baltile au foarte mult ten mare si merg foarte bine la boaba uscata pe fir dar in special noaptea.......eu nu am prins niciodata peste mare mai tarziu de ora 12 la pranz mai ales cand este cald.Oricum este o balta buna daca o cunosti cat de cat.Daca mai mergi scrie si poate mergem impreuna :)

Avatar utilizator
vasiguapo
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 19 Iul 2010, 17:54

Re: Crevedia

Mesaj de vasiguapo » 06 Aug 2010, 22:09

salutare! am fost azi-noapte pe ciocanesti 2,am pescuit pana dimineata la 7 si am luat trei bucati:un ten la aprox 10 kg si doi romanesti de aprox 3 kg fiecare.Tenul a intrat la boaba cu capsuna pe fir de par iar ceilalti la boaba uscata.Interesant este ca pe parcursul noptii a crescut apa cu aprox 30 cm ceea ce este enorm avand in vedere intinderea baltii,oricum o partida buna pana la urmaavand in vedere ca a fost o partida scurta:))))))))))))))
Fişiere ataşate
SDC11754.JPG

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Crevedia

Mesaj de PsiHo » 30 Aug 2010, 07:16

super, voi face si eu o iesire dar mai pe la sf lui septembrie

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”