Dragoiesti-BGS

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Dragoiesti-BGS

Mesaj de mormoila » 26 Mai 2010, 21:42

Localizare
Se merge pe drumul de Urziceni pana la Movilita,in mijlocul satului la piata pe partea dreapta se face un drum cu plopi,se merge pe drumul cu plopi prin satul Rosiori pana in satul Dragoiesti,unde se tine drumul drept inainte unde se face asfaltul in stanga mergi pe drumul pietruit pana in balta.
Balta este mare si drumul este pietruit numai pe o parte a baltii,dar in caz de ploaie se poate iesii fara probleme.
Specii de pesti
caras(mare)crap 2-11kg,cteno2-10 kg, novac, salau si am auzit ca este si stiuca.
Am fost in data de 23 spre24 mai 2010,am pescuit la plantat,(daca nu plantezi nu iei peste)in zona digului
primul loc unde se poate pescui acolo am stat eu ,am plantat 6 lansete si am aruncat 2 lansete,la plantat am luat o bucata la 10 kg si una bucata la 8 kg noaptea si pe ziua am mai luat 3 bucati cam la 3kg si la aruncat am luat niste carasoi frumos cam 7kg de caras............
Balta are urmatorul tarif:80 lei aruncat +40 lei plantat
Paznicul cuminte ..........nu m-a controlat in juvelnic dar a zis ca nu ai limita de peste dar este in limita bunului simt.
Eu am dat la boaba de porumb uscata (la plantat)si la mamaliga cu pufulete de scoica la aruncat ,am incercat la bombo si nu merge..........mai bine merge la forfac.
Balta este foarte curata si la propriu si la figurat,exista wc pe balta si cosuri de gunoi(chiar fiind ele din butoaie de ulei de 200 l)
Am vazut cum toata lumea care pleaca de pe garla a-shi face curat la locul de munca (cinste lor)
Pentru mine o balta frumoasa si cu potential.
Mai revin aici de cate ori am ocazia pentru liniste si mai ales nu te deranjeaza localnicii deloc ,nu se fura chiar daca dormi noaptea........
Recomand balta,mentionez ca nu am nici o legatura cu administratorul baltii(am inteles ca este BOGDAN DE LA BGS)si cand mai am timp liber mai revin.........
Cu stima pentru ai mei confrarti de chinuiala.
Si fire zbuciumate

Avatar utilizator
ureche 72
membru activ
membru activ
Mesaje: 101
Membru din: 28 Apr 2010, 20:26
Localitate: Bucuresti

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de ureche 72 » 27 Mai 2010, 14:14

tariful 80ron la 12 ore :?:

Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de mormoila » 06 Iun 2010, 18:48

Tariful=80 ron 24 ore+40 ron plantat

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de iorgu » 06 Iun 2010, 22:55

Mormoila, FRATE SUNA PREA FRUMOS, nu este cumva o promovare? Este greu de crezut ca mai pot exista asemenea locatii de pescuit [-x
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Joker
Veteran
Veteran
Mesaje: 585
Membru din: 16 Mai 2010, 23:51
Localitate: buzau
Contact:

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de Joker » 08 Iun 2010, 10:59

ceva poze cu capturi ?
Prinde ,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!

Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de mormoila » 09 Iun 2010, 21:19

Acum am venit de la Dragoiesti................
Dupa prima noapte am zis ca na poate nu a mers azi........,am zis sa mai stau o zi si o noapte........si degeaba.
La plecare am vazut paznicul cu barca pe mijloc si ce credeti ca facea????????,avea barca plina de calupuri de cam juma de metru cu ceva albicios si le arunca in apa cam din 50 in 50 de metrii pe mijlocul baltii,dar mai in coada baltii unde nu era nimeni.........
Ce cred eu ,a lasat lumea sa prinda cateva saptamani si cand a vazut ca se ia peste a zis ca asta a fost ai aducem pe fraieri pe balta pana la toamna acum(asta cred eu)
Nu cred ca ma mai duc anul asta ...........(cu parere de rau o spun)mi s-a parut o balta buna .........
Sunt curios ce erau calupurile alea.
Poze am dar sunt format mare si nu pot sa le descarc (o sa rog pe cineva sa le faca format mai mic,si atunci le postez)

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de iorgu » 09 Iun 2010, 21:45

iorgu scrie:Mormoila, FRATE SUNA PREA FRUMOS, nu este cumva o promovare? Este greu de crezut ca mai pot exista asemenea locatii de pescuit [-x


Imi pare sincer, foarte rau ca am avut dreptate. Nu cauta sa afli ce arunca in apa ca te comsumi degeba [-x
Pescari mai ,,ruginiti'' stiu.

P.s Trimite pozele pe I.D-ul - ,,iorgu.pescaru'' si le prelucrez si postez eu, binenteles cu acordul tau :">
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de mormoila » 11 Iun 2010, 19:20

Deja sunt dezamagit de ce am vazut si nu mai am chef de nimic .......,si nici nu vreau sa mai aud de balta asta,poate la anul si daca se schimba ceva........
Fire intinse tuturor ce va duceti acolo(eu nu mai merg,fac o pauza).

Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de mormoila » 11 Iun 2010, 19:22

Si cinste pescarilor mai experimentati care nu s-au luat dupa mine.................
Cat traiesti INVETI.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de iorgu » 11 Iun 2010, 23:53

Si cand murim tot nimic nu stim :!:
Nu fii dezamagit in privinta pasiunii tale. Unii dintre noi avem numai esecuri in ultima vreme dar nu capotam. Sugestii: C&R. De ce? Balti linistite, taxe egale, satisfacerea placerii de drill, poze, pupaturi cu EL, relaxare si nu in ultimul rand destresare totala. Frate, am ajuns la aceasta concluzie dupa multe,multe capturi de top, atat calitative cat ci cantitative. Crede-ma ca nu mancam nici macar 100 de grame de peste. ;)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de mormoila » 12 Iun 2010, 20:12

C@R da este o idee,dar totusi taxele sunt cam piperate.......(VEZI POSTUL CU FERMA LUI LAIU)ma refer la baltile din jurul bucurestiului......

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de arhanghelu » 20 Iun 2010, 09:21

mormoila scrie:Localizare
Se merge pe drumul de Urziceni pana la Movilita,in mijlocul satului la piata pe partea dreapta se face un drum cu plopi,se merge pe drumul cu plopi prin satul Rosiori pana in satul Dragoiesti,unde se tine drumul drept inainte unde se face asfaltul in stanga mergi pe drumul pietruit pana in balta.
Balta este mare si drumul este pietruit numai pe o parte a baltii,dar in caz de ploaie se poate iesii fara probleme.
Specii de pesti
caras(mare)crap 2-11kg,cteno2-10 kg, novac, salau si am auzit ca este si stiuca.
Am fost in data de 23 spre24 mai 2010,am pescuit la plantat,(daca nu plantezi nu iei peste)in zona digului
primul loc unde se poate pescui acolo am stat eu ,am plantat 6 lansete si am aruncat 2 lansete,la plantat am luat o bucata la 10 kg si una bucata la 8 kg noaptea si pe ziua am mai luat 3 bucati cam la 3kg si la aruncat am luat niste carasoi frumos cam 7kg de caras............
Balta are urmatorul tarif:80 lei aruncat +40 lei plantat
Paznicul cuminte ..........nu m-a controlat in juvelnic dar a zis ca nu ai limita de peste dar este in limita bunului simt.
Eu am dat la boaba de porumb uscata (la plantat)si la mamaliga cu pufulete de scoica la aruncat ,am incercat la bombo si nu merge..........mai bine merge la forfac.
Balta este foarte curata si la propriu si la figurat,exista wc pe balta si cosuri de gunoi(chiar fiind ele din butoaie de ulei de 200 l)
Am vazut cum toata lumea care pleaca de pe garla a-shi face curat la locul de munca (cinste lor)
Pentru mine o balta frumoasa si cu potential.
Mai revin aici de cate ori am ocazia pentru liniste si mai ales nu te deranjeaza localnicii deloc ,nu se fura chiar daca dormi noaptea........
Recomand balta,mentionez ca nu am nici o legatura cu administratorul baltii(am inteles ca este BOGDAN DE LA BGS)si cand mai am timp liber mai revin.........
Cu stima pentru ai mei confrarti de chinuiala.
Si fire zbuciumate
Poti sa imi faci si mie o recomandare cu ce arome sau aditivi merg pe balta asta!!!???
Substratul cum este tare sau malos???
Fir intins.

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de arhanghelu » 21 Iun 2010, 19:41

Niciun raspuns???
Chiar nu mai stie nimei de balta asta ceva!!!???
Va rog ajutati-ma si pe mine. :-S


Off topic: am mai cerut ajutor si in sectiunea "Mixurile" si nu am primit nici pana acum un raspuns.

Avatar utilizator
ureche 72
membru activ
membru activ
Mesaje: 101
Membru din: 28 Apr 2010, 20:26
Localitate: Bucuresti

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de ureche 72 » 30 Iun 2010, 19:50

arhanghelu scrie:Niciun raspuns???
Chiar nu mai stie nimei de balta asta ceva!!!???
Va rog ajutati-ma si pe mine. :-S


Off topic: am mai cerut ajutor si in sectiunea "Mixurile" si nu am primit nici pana acum un raspuns.
Fa reclamatie la OPC :-c

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Dragoiesti-BGS

Mesaj de iorgu » 30 Iun 2010, 20:52

Au pacate si le este frica de Sfinti :))
Ocroteste natura, merita!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”