Fundulea 2

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Fundulea 2

Mesaj de Coleman » 08 Mar 2009, 16:13

Locatia
-din BUCURESTI se iese pe AUTOSTRADA SOARELUI si se iese spre FUNDULEA(pe la km 30),mergeti pe acel drum pana in capat si faceti stanga,dupa care pe dr se face un drum cu indicator de Mariuta(Gostile),mergeti pe acel drum pana ajungeti sa vedeti pe partea dreapta balta FUNDULEA 2.


Data
07-03-2009


Taxa
40 RON/5 lansete/se pot retine max 10 kg peste


Momeli folosite
vierme,rama,pufulete,mamaliga,porumb


Cantitate peste prinsa
am prins aproximativ 2-3 kg caras,unii cam 4 la kg


Comentariu partida
Am avut parte de o partida reusita ,pentru ca de la ora 7 si pana la ora 11 a tras in continuu,dar monturile mele au fost cu ace mari si se agatau cam greu pestii.Cand mi-am dat eu seama si am facut vreo 2 monturii cu ace mai mici ,a mai tras vreo ora si dupa aia nu a mai mers.In ziua in care am fost eu era gratis pentru undita si balta era plina.Si inca ceva, mizerie cat cuprinde pe balta dar nu am vazut nici un cos de gunoi.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Fundulea 2

Mesaj de Coleman » 26 Mai 2009, 14:38

Data 23-05-2009
Taxa 100 ron /5 lansete/24 ore/banuiesc ca peste se retine fara limita,pt ca nu ma controlat nimeni
Am pescuit la rama , vierme, porumb, pufulete, etc
Am prins 10 carasi cat degetul mic :))

Am pescuit de vineri noaptea pana sambata la 15:00 , balta era plina ochi, ''maneaua in blana'' si tot tacamul.Eu m-am dus mai mult ca tot au tras de mine cativa prieteni care sunt din FUNDULEA si nu am avut incotro.Sincer sa fiu , balta are ceva peste pentru ca din peste 50 de pescari care ii aveam eu in ''raza'' s-au prins 3 crapi unul la undita si inca 2 la lanseta(unul de 1 kg si inca 2 de max 2 kg), deci banuiesc ca exista ceva peste in balta, dar pentru mine personal nu este o balta pe care sa ma mai duc.Mie imi place sa ma duc sa ma relaxez nu sa stau sa descurc fire incurcate de vecini care vin la 10 si se aseaza la 2 m de tine cu catel si cu purcel si mai ales ca din ce am vazut e o balta populata cu ciortan, deci nu cred ca exista sanse sa prinzi ceva peste 5 kg.
Deci, daca va incadrati in ''standardele'' acestei balti duceti-va cu incredere, pentru mine a fost ultima data.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
pescarusul
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 25 Mai 2009, 20:29

Re: Fundulea 2

Mesaj de pescarusul » 30 Iun 2009, 16:58

pe aceasta balta am fost odata in urma cu o luna si am prins 3 kg caras la viermus si o crapaica la 6 kg[la boaba din conserva bonduele,fara sa nadesc si direct pe ac],iar acu 2 sapt am mai fost odata
am luat doi ciortani unu de 2kg si altu de 2,5kg si o sallonta la 1 kg,a mers bn carasu 6 kg,iar un prieten mai in varsta care a dat numai cu undita a luat 11 kg de caras numai la un cocolos facut de el.partidele au durat in jur de 8 ore...iar un doctor irachian care are vila aproape de apa,dadea cu 2 unditze la somotei si a luat 4 somotei la rama groasa si ficat de pui.....va recomand aceasta balta cu crap mult la numai 50 ron...fir intins

Avatar utilizator
manutz_Ce_Crezi_pa
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 16 Noi 2009, 22:20

Re: Fundulea 2

Mesaj de manutz_Ce_Crezi_pa » 19 Noi 2009, 16:11

am pescuit si eu pe fundulea 2 si am fost acum cam 1 luna am prins crap si soman mare !....balta este buna dar este foarte muradara sunt 2 paznic foarte nesimantit ereau sub influenta alcolului si erau cu chef de cearta :) si peste se prinde doar cine stie sa pescuiasca am prins peste (crap) la porumb conserva si (soman) la broasca dar eu unu nu vasi recomanda aceasta balta este un bazin de 10 m patrati un lighian de bazin ........


fir intins

Avatar utilizator
YanQui
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 22 Iul 2010, 20:33

Re: Fundulea 2

Mesaj de YanQui » 04 Aug 2010, 15:50

taxa 60 ron/12h 100 ron/24.4 lansete + 1 undita.Am pescuit la plantat(8 ciortani la 3 kg buc.)

Avatar utilizator
AlexFI
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 17 Noi 2010, 21:31

Re: Fundulea 2

Mesaj de AlexFI » 07 Apr 2012, 19:12

Balta fundulea...am fost prima data in vara lui 2010, cred ca iunie sau mijlocul lui iulie. 60 ron - 4 lansete.Destul de aglomerat, destul de curatel, foisoare dragute etc. Singurul peste prins a fost un novac de 22kg luat la "intamplare", la vierme. Saracul mai cara dupa el si o montura foarte "profesionist" facuta (carlig cred ca de 2, plumb inline de 140 cu anti-tangle iar la capat ce credeti...o agrafa. ca sa nu mai zic de firul textil cu care era facuta montura - aproximativ de 30-40 de livre mai ca puteai sa tragi si o masina cu el) iar montura i-a lasat o taietura destul de urata si adanca pe tot capul. Langa mine a mai prins un domn un ciortan la 2kg dar in rest, cam atat. De atunci, a mai trecut ceva timp si cel putin inca vreo 10-15 partide pe fundulea2 si nu s-a mai aratat absolut nimic decat o moaca de 1.2kg. M-am lecuit de aceasta balta care credeam ca tine peste si probabil ca tine, doar ca eu nu am reusit sa ii vad nici macar coada decat intr-o singura partida din aproximativ 15 in total. Paznicii si proprietarul au fost mereu de treaba si nu am avut probleme in acest sens niciodata, o singura data unul din paznici care parea destul de nou a avut cateva comentarii mai acide dar nimic din ce nu se poate ignora. Fire intinse si toate cele bune!

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Fundulea 2

Mesaj de intef » 14 Apr 2012, 09:02

[quote="AlexFI"]a fost un novac de 22kg
Hai sa fim seriosi....

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: Fundulea 2

Mesaj de hannibal » 02 Aug 2013, 15:12

ceva noutati din sezonul acesta, pe aceasta balta? a mai fost cineva ? recomandati balta sau nu?

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”