Fundulea 7

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
duke
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 22 Mai 2010, 17:56

Re: Fundulea 7

Mesaj de duke » 23 Mai 2010, 20:19

ms frumos sper sa reusesc sa intru poate se mai usuca pamantul un pic pana maine dupa amiaza cand vreau sa plec

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 23 Mai 2010, 20:28

duke scrie:ms frumos sper sa reusesc sa intru poate se mai usuca pamantul un pic pana maine dupa amiaza cand vreau sa plec
maine dupa amiaza merg si eu. pe la 4 cred ca ajung. daca vrei sa vii sa stam de vorba iti spun cu ce masina vin si treci pe la mine.

Avatar utilizator
duke
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 22 Mai 2010, 17:56

Re: Fundulea 7

Mesaj de duke » 23 Mai 2010, 21:11

da spune mi cu ce masina esti eu cred ca o sa vin cu o duba iveco sper sa pot sa intru . am inteles ca mai e un drum care ar fi mai bun . sti ceva ? daca vrei sa mai vb iti las id meu si vb mai multe pe mess ducke_ducke

Avatar utilizator
Dragos85
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 02 Feb 2010, 20:52

Re: Fundulea 7

Mesaj de Dragos85 » 23 Mai 2010, 21:23

dupa pozele e care le-ati postat am si eu o intrebare ...cat peste luati acasa la fiecare partida ...ca daca va duceti acasa cu tot pestele ala care e intins prin iarba cred ca va ajunge sa dati si la o gramada de prieteni ... [-x desi sunt adeptul C & R pe toate baltile ,nu am nimic cu cei care iau peste acasa ... incercati sa mai eliberati si dvs din ei sa vedeti ce sentiment placut aveti ... eu cred ca atatea bucati luate acasa sunt deja prea multe ptr o persoana ... nu vreau sa va suparati ...este doar o parere personala .

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 23 Mai 2010, 21:28

Dragos85 scrie:dupa pozele e care le-ati postat am si eu o intrebare ...cat peste luati acasa la fiecare partida ...ca daca va duceti acasa cu tot pestele ala care e intins prin iarba cred ca va ajunge sa dati si la o gramada de prieteni ... [-x desi sunt adeptul C & R pe toate baltile ,nu am nimic cu cei care iau peste acasa ... incercati sa mai eliberati si dvs din ei sa vedeti ce sentiment placut aveti ... eu cred ca atatea bucati luate acasa sunt deja prea multe ptr o persoana ... nu vreau sa va suparati ...este doar o parere personala .
daca mergi acolo, intreaba paznicii cat crap elibereaza Florin <:-P

Avatar utilizator
Dragos85
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 02 Feb 2010, 20:52

Re: Fundulea 7

Mesaj de Dragos85 » 23 Mai 2010, 21:34

=D> =D> bravo atunci ...m-a indus in eroare acea poza cu ei imprastiati pe iarba ...eu stiam ca se face cu fiecare in parte poza .... daca este asa cum spui u felicitari ... C & R pe toate baltile ptr un viitor cu pesti mari si multi ....

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de sdaniel » 24 Mai 2010, 22:10

Joker scrie:nada pe care am de gand sa o folosesc cand am sa ma duc este porumb tare bagat in dipuri de usturoi robin red capsuna stuf miere iar in saculeti vreau sa merg pe pelete cu csl ,si un amestec format din seminte si as vrea sa incerc niste monturi snowman ..ce imi recomanzi sa folosesc din ce am ?
fire intinse!!1

la carlig porumb uscat sau tinut in lapte de porumb cu plutitor si la saculet spartura,porumb uscat si benzar ... cauta locurile cu fund tare si apa mica , fir intins. Am mai prins unul vineri noapte nu am putut sa-l pozez ploua prea tare.
Dan Serban

Avatar utilizator
Joker
Veteran
Veteran
Mesaje: 585
Membru din: 16 Mai 2010, 23:51
Localitate: buzau
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de Joker » 25 Mai 2010, 12:07

sdaniel...ms de sfat
ieri am fost ..dar am luat numai caras..am dat si cu porumb uscat si cu porumb bagat in dipuri care mai de care mai mirositoare ...am stat 24 de ore dar nimic mai mare vecinu de langa mine a avut barcuta de nadit si a plantat si a luat unul de 2 kg si unul de 3-3 jumate si a scapata unul mai mare ... lui i-a tras numai noaptea eu am dat numai in buza stufului dar nimic mare ...balta e foarte bine amenajata ,curata ..bogdan (patronul )e un baiat foarte de treaba si mai mult ca sigur o sa ma mai duc pe acolo ...intradevar daca ploua nu mai iesi de acolo daca ai o masina normala de familie..fire intinse care se duce pe acolo
Prinde ,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de sdaniel » 25 Mai 2010, 15:11

Joker scrie:sdaniel...ms de sfat
ieri am fost ..dar am luat numai caras..am dat si cu porumb uscat si cu porumb bagat in dipuri care mai de care mai mirositoare ...am stat 24 de ore dar nimic mai mare vecinu de langa mine a avut barcuta de nadit si a plantat si a luat unul de 2 kg si unul de 3-3 jumate si a scapata unul mai mare ... lui i-a tras numai noaptea eu am dat numai in buza stufului dar nimic mare ...balta e foarte bine amenajata ,curata ..bogdan (patronul )e un baiat foarte de treaba si mai mult ca sigur o sa ma mai duc pe acolo ...intradevar daca ploua nu mai iesi de acolo daca ai o masina normala de familie..fire intinse care se duce pe acolo

Momeala cat mai simpla si neaparat cu saculet solubil daca nu plantezi .
Dan Serban

Avatar utilizator
Joker
Veteran
Veteran
Mesaje: 585
Membru din: 16 Mai 2010, 23:51
Localitate: buzau
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de Joker » 25 Mai 2010, 16:20

asa am acut simplu si iar simplu ...eu nu imi dau seama unde e locul unde ai prins tu tenul ala ....am incercat si pe balta sa ma orientez...am acut stanga la indicatorul fundulea 7 si am tinut drumul drept pana am ajuns la o bifurcatie unde aveam balta si in stanga si in dreapta si lumea de acolo mia zis k aia din dreapta e fundulea 7 ...asa este?
Prinde ,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de sdaniel » 26 Mai 2010, 00:35

Joker scrie:asa am acut simplu si iar simplu ...eu nu imi dau seama unde e locul unde ai prins tu tenul ala ....am incercat si pe balta sa ma orientez...am acut stanga la indicatorul fundulea 7 si am tinut drumul drept pana am ajuns la o bifurcatie unde aveam balta si in stanga si in dreapta si lumea de acolo mia zis k aia din dreapta e fundulea 7 ...asa este?

da , cand ajungi pe dig este balta din dreapta ...
Dan Serban

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 30 Aug 2010, 07:09

azi la ora 15 plec pe balta stau probabil 48 ore/ sigur 24! daca veniti sunt cu un seat altea visiniu ori un fiat punto alb ;)

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 02 Sep 2010, 12:48

ieri dimineata m-am intors, partida de 36 ore, captura un ciortan la 3kg prins de fratimiu.
este singura balta de pe care nu am plecat dezamagit,probabil acum l-a dat peste cap racirea asta brusca
regulamentul s-a modificat nu stiu daca stiti acum e 1mil 24/ore 14kg de peste (inainte era 14kg de crap si 2 somni)
daca vi noaptea si vrei sa stai 12 ore platesti 1mil si pt a doua zi (noaptea e lagata de ziua urmatoarea)
azi plec iar,partida de 24 ore...revin cu informatii!
P.S sunt cu un papuc alb ;)

Avatar utilizator
cdeugen
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 26 Feb 2009, 10:56

Re: Fundulea 7

Mesaj de cdeugen » 05 Sep 2010, 19:32

PsiHo scrie:ieri dimineata m-am intors, partida de 36 ore, captura un ciortan la 3kg prins de fratimiu.
este singura balta de pe care nu am plecat dezamagit,probabil acum l-a dat peste cap racirea asta brusca
regulamentul s-a modificat nu stiu daca stiti acum e 1mil 24/ore 14kg de peste (inainte era 14kg de crap si 2 somni)
daca vi noaptea si vrei sa stai 12 ore platesti 1mil si pt a doua zi (noaptea e lagata de ziua urmatoarea)
azi plec iar,partida de 24 ore...revin cu informatii!
P.S sunt cu un papuc alb ;)

Pai dupa 36 de ore doar un ciortan si nu esti dezamagit, spune-mi te rog si mie ce te-a facut sa nu fi. Si taxa pentru 12 ore doar pe zi cat este? Ms !

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 06 Sep 2010, 19:59

pt ca mereu pe 36-48 ore luam 30-40kg crap si somn, taqxa pe zi 12 ore 7kg de peste 50 lei,
am fost joi 2 am ajuns pe balta la ora 17...pana vineri la ora 12 cand am plecat am luat 2 ciortani la 2kg si-un caras;))
acum s-a racit vremea si iei mai rar somn, nici nu am incercat la el, am dat numai pe boaba la plantat, joi seara batea un vant...dabia pe la 22-23 le-am plantat si pe la 2 a venit primu si la 5 al doilea, am mai avut 2 trasaturi dar nu l-am intepat, unu l-am simtit dadeam cu 4 boabe:)

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”