la copca pe 2014

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

la copca pe 2014

Mesaj de bitza35 » 09 Feb 2014, 01:37

buna seara
dupa cum am promis,scriu cateva randuri despre prima partida la copca din 2014
ieri 07.02.2014 am iesit la o pescuiala la copca undeva in apropiere de bucuresti,mai concret pe fundulea 6...
de la sosea pana la balta drumul foarte bun (de la sosea catre livada 4 drumul nu era ''desfundat'',zapada de 50-60cm pe el)
cum am coborat pe gheata a venit cu taxa...20ron de persoana si atentie:daca din 2-3 insi unul nu pescuieste este invitat obligatoriu sa priveasca de pe mal :O :O :O pe balta erau in jur de 10-12 pescari,pestele fiind cautat doar pe centrul baltii (pe suvoi)...am intrebat aproape toti pescarii si toti au dat acelasi raspuns:nicio trasatura [-x [-x [-x
noi am ajuns pe la 9:45 si am stat pana la 12...si ceilalti pescari au avut dreptate:nimic,nimic...
cand am plecat la pranz pe balta mai erau 2 pescari
peste zero,gheata din ce am vazut si am forat cu freza,in jur de 17-20cm,eu zic fara probleme
am plecat si ne-am oprit pe pantelimon la metalu,in jur de 100 pescari,si aici gheata era destul de buna si in 3ore am luat in 2 insi aproape 1kg si un pic de biban maricel,l-am ales,in total cred ca am luat vreo 2kg...
in ambele cazuri am pescuit la libelule iar pe pantelimon am folosit mormasca...ce sa zic,o iesire frumoasa in natura si cu cativa baboi in traista...
fir intins...duminica sunt iar pe el,cica mananca binisor la gurbanesti la oala,am inteles...vom vedea
Fişiere ataşate
Photo0125.jpg
oare o fi?!?
oare o fi?!?
la recreere pe gheata
la recreere pe gheata
arsenalul
arsenalul
prima ''gaura'' in gheata...
prima ''gaura'' in gheata...
Photo0114.jpg
un intaritor
un intaritor
niciodata nu spun NICIODATA...

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”