Lacul Grivita (Straulesti)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tudorp
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 24 Ian 2009, 11:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Lacul Grivita (Straulesti)

Mesaj de Tudorp » 29 Mai 2009, 12:10

Locatia
-se poate ajunge prin doua parti: pe la capatul tramvaiului 20 (Laromet) pe oricare din strazile din dreapta se merge inainte pana la balta, sau pe langa Doi Cocosi, balta este pe partea dreapta. Accesul pe balta este bun - asfalt pana la balta si o mica portiune cu pamant batatorit.


Data partidei
17.05.09 si 24.05 2009


Taxa
-este de 50 lei, se elibereaza ciortanul pana in 1,5 kg., in rest fara cantitate maxima. Se poate da cu un numar de 4 scule + 1 undita.


Momeli folosite
-am dat cu toate momelile posibile (porumb, boilies, pufuleti, rame, viermusi).


Cantitate peste prinsa
La prima partida nu a vrut decat caras mic. La a doua partida insa au intrat doi ciortani (aprox. 2 kg./buc) si un somn de 3,8 kg., luat la buchet de rame. Ambii ciortani au fost eliberati :) .


Comentariu partida
Ceea ce m-a deranjat este mizeria extrema de pe balta - de la pet-uri, gramezi de gunoaie pana la moloz si resturi de la constructiile din zona, multitudinea de persoane "prietenoase" de genul "merge, nu merge, da' la ce merge, lasa ca stiu eu la ce merge, ia sa vad si eu ce ai luat, ai si tu un ac" ...

Paznicii baltii umbla din ora in ora cu barca cu motor pe balta ... :( iar spre sfarsitul zilei spectacolul a fost completat de cativa "meseriasi" care au venit sa-si spele duba la malul baltii ... bineinteles cu manelele urland la maxim din difuzoare .

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”