Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de bebe2011 » 30 Mar 2011, 21:25

Daca mergi la Sarulesti te rog da-ne informatii dupa partida.MULTUMIM ANTICIPAT!

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de bebe2011 » 01 Apr 2011, 21:36

Am fost la Puiesti,taxa 50 ron,3 lansete,pentru mai multe inca 10 ron de buc,pescuit de la 7 pana la 19 eu si fiul,8 lansete amandoi,nada,fir de par,monturi fine,porumb si altele.Rezultat:o ciortanica fiul,eliberat,a plecat cam trist ,cred ca era satul de singuratate.Concluzia:mergeti fara grija,garantam ca in balta mai este un peste(asta daca n-o fi facut vreo depresie si s-a sinucis).Oricum,va urez fire intinse,nu ca ale mele!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de pharaoh » 01 Apr 2011, 21:50

Pe bune daca inteleg de ce va duceti la anumite balti despre care nu stiti daca au sau peste, ce peste, etc...
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de bebe2011 » 01 Apr 2011, 23:03

Sunt buzoian,la Luciu acum unde era balta acum se cultiva porumb,Mihailestiul anul trecut era varza,se prindea novac si pestele asta nu ma intereseaza,Boldu se populeaza din 30 in 30 de ani,timp de o partida mai lunga nu era,unde sa ne ducem?Daca stii o balta apropiata primesc un sfat cu mare drag.

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de meo_mdc » 02 Apr 2011, 09:22

Daa.. In cele din urma am ajuns si la Sarulesti (cu trenul si apoi perpedes pana la Sandulita :) ). Vremea a fost ok , cu toate ca nu a iesit deloc soarele. Pe balta mai erau aprox 12 pescari. Am pescuit cu 2 undite : un bat de 7m si cu o lanseta la shefield la care am renuntat repede deoarece nu faceam fata sa dau cu amandoua ;) Pestele a mancat foarte bine si de la 10 :30 pana la 5 am prins 12 kg de platica la batul de 7 m. Am reusit sa aduc la mal si 2 exemplare mai frumoase,trecute de 1kg ,dar am si pierdut foarte mult peste datorita lipsei minciogului.
Ca nada (sper sa nu supar pe cineva ca fac publicitate) am folosit un Benzar Mix Competitie amestecat cu un TTX de la Profi , la care am adaugat putin lapte de porumb si o mana de viermusi pinky. Am dat cu viermusi albi si pinky plus rama de gunoi iar pestele l-am tinut pe vad cu 2-3 bulgari de nada aruncati la intervale de o jumatate de ora.
Pentru o prima partida pe anul acesta la Sarulesti ma declar foarte multumit si recomand cu incredere acest lac tuturor pasionatilor de stationar (si nu numai). Taxa (in zona Sandulita )a ramas tot 40 de lei si tin sa spun ca mi se pare o suma mai mult decat rezonabila avand in vedere densitatea de peste si frumusetea locului. Paznicul la fel de prietenos ,malurile la fel de CURATE. O sa revin cu siguranta in aceata locatie de cate ori va fi posibil , pana atunci toate cele bune si Fir Intins tuturor **==
MLDD

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de bebe2011 » 02 Apr 2011, 15:02

Multumiri ptr.. informatii,fir intins in continuare!

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 02 Apr 2011, 20:58

salut!cum am citit asa de multe comentarii bune despre fundulea 7,am zis sa ma duc azi cu un prieten sa incercam:)am ajuns la 5:20 pe balta mai erau foarte putine locuri...ne-am intalat pana la urma...la 7 eram cu ele in apa atunci sa luminat complet:) pana la 10 nimic:| de atunci a inceput sa mai traga foarte rar dar destul de frumos si carasul ...am reusit sa prind 7 carasi intre 500-800 grame si o salonta de 3,200 nu am mai prins pana acum salonta::D sunt multumit de balta credeam ca e doar reclama..:)) cel din stanga mea a prins o salonta si cel din dreapta la fel..deci se prinde:)

Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cai99 » 02 Apr 2011, 21:35

georgemarian scrie:salut!cum am citit asa de multe comentarii bune despre fundulea 7,am zis sa ma duc azi cu un prieten sa incercam:)am ajuns la 5:20 pe balta mai erau foarte putine locuri...ne-am intalat pana la urma...la 7 eram cu ele in apa atunci sa luminat complet:) pana la 10 nimic:| de atunci a inceput sa mai traga foarte rar dar destul de frumos si carasul ...am reusit sa prind 7 carasi intre 500-800 grame si o salonta de 3,200 nu am mai prins pana acum salonta::D sunt multumit de balta credeam ca e doar reclama..:)) cel din stanga mea a prins o salonta si cel din dreapta la fel..deci se prinde:)
Salut! La ce momeala a intrat crapul? :-?

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de meo_mdc » 03 Apr 2011, 08:59

Nu am fost niciodata pe Fundulea 7 ,dar am citit o gramada de review-uri bune despre aceasta locatie.Citindu-l si pe acesta din urma m-am convins : o sa incerc o partida cat mai curand si la Fundulea ;)
MLDD

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de timer » 03 Apr 2011, 09:37

Imag028.jpg
Tema: pescuit,ca eram deja coclit
Loc:La canal, la Dunareni(mai spre sud) pa la olteni
Timp: dimineata pana seara(cand se duce la cuib cioara)
Metoda: dat in canal cu prajini, lang-o tufa cu ciulini…
Asigurare materiala: doua bete, rame crete, viermisori de-i prinzatori.Si sa n-am soarta lu Bula, si larve de libelula.Nefiind un banchet, o bere la pet.In peisaj, ce sa-i faci, au mai fost si doo vaci (poza)
Desfasurarea exercitului:Vreme buna si cu soare, te-mbia la dezbracare.Iti venea chiar sa te culci, da am zis sa nu fac galci.Si-am undit si-am tot undit, pana ni s-a razbelit.Parc- as fi o barza chioara, azi am febra musculara.Puteam sa-mi rup oasele, mi-am facut damblalele.
Bilant:Ce-a fost mic, cat un .indic , (poza) cei din tagma tinereasca, le-am dat drumu sa mai creasca.Doar tatii au fost opriti, numa cei mai rasariti (doo chile, cantariti) Si-am incalecat p-o struna, c-a fost, cred, partida buna…Si-am mai zis si solzi de peste, no-t crede, nu ma priveste..Ca mai are balta peste… )
Fişiere ataşate
Imag023.jpg
Imag025.jpg

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 03 Apr 2011, 11:09

crapul a intrat la rama mai mare si mai a dat unul care l-am scapat la vreo 5 m de mal si el a dat la:2 viermusi 1 bob bondulelle si iarasi 2 viermusi am luat si caras asa..mai trage carasul bine la carcalete 1 rama si 2 viermusi in cap si mai dai si la 2 viermi si dupa libelulle...sa nu ace exagerat de mici ca nu mai e asa inghetat crapul:)) si sar putea sa ti se intample cum mi sa intamplat si mie al doilea sa scape e cam rea salonta :)) mai vedeam la vecini ca prind la bomba da mie nu imi place bomba.:D

Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cai99 » 03 Apr 2011, 12:33

MULTUMESC de info vreau sa ies saptamana asta si nu stiu nimic de balta :-h

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 03 Apr 2011, 13:02

in cursu saptamani emai bine daca te duci incerca sa dai la inceputul balti cum intri,eu spun ca acolo se prinde mai bine din ce a zis paznicul

Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cai99 » 03 Apr 2011, 13:36

Este apa mai mare s-au mai mica la digul care zici ?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 03 Apr 2011, 13:47

mai mica

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”