o balta ok babaita

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: o balta ok babaita

Mesaj de serban_31 » 03 Mai 2011, 13:49

Madalin007 scrie:Serbane,nu ma provoca ca iti umplu paginile astea despre steaua 03-04 :D (asa va numesc astia din CL ca mai putine de de 3-4 boabe nu luati,indiferent cu cine jucati :)) ) si maine poiemaine ma suni ca te-ai dat cu DINAMO si nu se poate,trecutul tau nu se poate ierta,asa ca las-o cum a cazut ;) .
De aia va pregatiti voi de 6 ani ca sa nu luati mai multe ca noi?
Incercati in ITO daca se mai tine =)) =))
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
tudor mircea
Veteran
Veteran
Mesaje: 598
Membru din: 21 Dec 2008, 17:22

Re: o balta ok babaita

Mesaj de tudor mircea » 03 Mai 2011, 13:53

bv madalin!zi-le tot asa!HAI DInamo!mircea,stand 6 ,open suica.Salutari!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: o balta ok babaita

Mesaj de Madalin Dirla » 04 Mai 2011, 19:47

tudor mircea scrie:bv madalin!zi-le tot asa!HAI DInamo!mircea,stand 6 ,open suica.Salutari!

Sunt frustrati baietii si daia se manifesta asa.
Pe rapid nu i-au mai batut de 9 ani in ghencea =)) ,iar pe DINAMO de 4 ani =))

Avatar utilizator
PASION4ANGLIN
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 12 Apr 2011, 02:34

Re: o balta ok babaita

Mesaj de PASION4ANGLIN » 17 Mai 2011, 10:03

Salut! Am fost pe aceasta balta si pot sa va spun ca eu am pescuit la 5 lansete , iar cumnatul meu la 4 lansete (toate la plantat). Am fost personal pe coada baltii unde adancimea este foarte mica si exista mult stuf. Paznicii ne-au spus ca te poti apropia de peste chiar si doar in cizme in unele locuri, apa fiind mica , iar ei preocupati de "bataie". Asa a fost. Am facut poze atat la capturile noastre cat si la acei pesti care se "bateau" pe coada baltii. Balta are conditii foarte bune de campare si pescuit , iar noi am fost multumiti si de capturi in conditiile in care principala preocupare a crapului in acele zile era "bataia".Taxa nu este chiar una mica , insa se prinde peste si sunt si conditii bune de campare . Cel mai important este faptul ca aceasta amenajare nu este intr-o salba de balti, apa nu este plimbata , iar posibilitatea unei partide bune este mare.Nu stiu ce sa spun de capturi mari pentru ca eu nu am avut aici, dar a fost o iesire placuta ( 5 pesti intre 4-5kg , multi la 2 kg si f. multi eliberati pana la 1,5 kg). Noua ne-a placut si cu siguranta vom reveni.In concluzie o balta buna dupa parerea mea ! Fir intins pentru acei pescari care nu mint si nu trimit oamenii aiurea mintind!!!
Fişiere ataşate
peninsula cu restaurant
peninsula cu restaurant
prima captura peste 4 kg babaita
prima captura peste 4 kg babaita
tot la stuf
tot la stuf
actiune in stuf
actiune in stuf
captura finala
captura finala

Avatar utilizator
tudor mircea
Veteran
Veteran
Mesaje: 598
Membru din: 21 Dec 2008, 17:22

Re: o balta ok babaita

Mesaj de tudor mircea » 17 Mai 2011, 17:20

pai nu ne-ati spus ce taxa au si daca se poate pescui si noaptea!

Avatar utilizator
PASION4ANGLIN
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 12 Apr 2011, 02:34

Re: o balta ok babaita

Mesaj de PASION4ANGLIN » 17 Mai 2011, 19:36

Salut! Taxa este 100 ron 12h si se poate retine crap intre 1kg si 5 kg / bucata pana la un total de 7 kg, iar pentru 24h taxa se suplimenteaza cu 60 ron ( total 160 ron/24h) si se poate retine pana la 10 kg total crap. Pentru capturi mai mari sunt si recompense la eliberare. In functie de greutatea crapului eliberat se dau bonuri de pescuit gratuite si chiar bani. Pentru cele mai corecte informatii :domn. alexandru tel.0720777555 si domn.aurel tel.0761763834.

Avatar utilizator
PASION4ANGLIN
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 12 Apr 2011, 02:34

Re: o balta ok babaita

Mesaj de PASION4ANGLIN » 22 Mai 2011, 23:09

update conditii si taxare:
100 ron/ 12h/ 7 kg crap intre 1 si 5 kg/bucata, mai mic sau mai mare se elibereaza crapul;
la fel urmatoarele ore, se adauga taxare si cantitatea ce poate fi retinuta: ex. 24h/200ron/ 14 kg crap
fire intinse celor ce nu pacalesc colegii prin informatii eronate!

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: o balta ok babaita

Mesaj de georgemarian » 23 Mai 2011, 16:35

200 ron24h,scump....mai bine o partida pe moara vlasiei

Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

Re: o balta ok babaita

Mesaj de badnello » 24 Mai 2011, 09:24

Da balta e scumpa dar facilitatile oferite sunt mult peste m.v2,in taxa de 200ron 24h retii 14 kg crap nu platesti plantatul si moara este o balta foarte mica.trebuie sa recunosc ca moara este una din baltile cu densitatea de crap cea mai mare,un lucru important la o balta dar nu singurul.fir intins vb

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: o balta ok babaita

Mesaj de Amstel » 24 Mai 2011, 15:28

Este o balta fara peste mare si se pescuieste numai "pe luate"? Sunt locuri unde se poate pescui normal, fara sa plantezi sau trebuie neaparat sa ai barca? Pana la urma care este traseul pe care se poate ajunge la Babaita?

ps: ce legatura este intre Steaua, Dinamo si Babaita?

Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

Re: o balta ok babaita

Mesaj de badnello » 24 Mai 2011, 20:50

despre steua si dinamo intreabai pe cei care au scris,balta nu este asa cum a fost in ani trecuti(sincer nici nu stiu cum a fost,nici nu stiam de aceasta balta pana anul acesta) dar de anul acesta are patroni noi care au investit in amenajari si au stabilit si un regulament.am pescuit la babaita de trei ori si de primele doua partide am fost multumit tinad cont ca nu cunosteam balta,ultima data din 20 seara,pana pe 21ora patru dupa masa la cinci scule nu am prins decat un ciortan de 1.8kg.am vorbit si cu alti pescari dupa balta si ei la fel nu prinsesera mai nimic.din cate am aflat in ultimile zile nu sa prins atunci nici pe alte balti.despre traseu ai nr de contact sau la sectiunea balti iazuri si ferme piscicole,fir intins vb

Avatar utilizator
racing.nick
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 14 Iun 2011, 20:44

Re: o balta ok babaita

Mesaj de racing.nick » 14 Iun 2011, 21:15

Ceva informatii recente aveti? A fost careva in Iunie pe balta? La ce momeala se prinde cel mai bine pe aceasta balta? La boabe de porumb uscate cu aroma de sweetcorn a incercat careva? Care sunt locurile cele mai bune? Spre dig sau spre celalalt capat? Pe partea cu restaurantul sau pe cealalta parte? Cand mananca mai bine pe aceasta balta noaptea sau ziua?
Din cate am inteles balta a fost populata cu mult puiet de crap si cu crap intre 1,5 si 3 kg. Conform regulametului crapul mai mic de 2 kg se elibereaza. Intrebarea mea este daca vin la pescuit am sanse mari sa prind bucati la 3-4-5 kg sau prind 100 de buc la 1 kg-1,5 kg pe care le eliberez??

Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

Re: o balta ok babaita

Mesaj de badnello » 19 Iun 2011, 13:32

salut in iunie nu am fost dar din cate am auzit nu sa prins,a fost timpul capricios.cand am pescuit ultima data am prins si intre 3kg si 5kg si foarte mult pina in 2kg.din cate stiam eu se retinea crapul intre 1kg si 5kg sa modificat regulamentul?la porumb uscat cel mai bine.daca am informatii noi revin.vb fir intins

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: o balta ok babaita

Mesaj de Laurentiu » 19 Iun 2011, 15:10

Am fost capricios cam peste tot...

Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

Re: o balta ok babaita

Mesaj de badnello » 19 Iun 2011, 20:04

cu mici exceptii ai dreptate,dar de acum sper sa fie mai bine pentru toti pescarii,vb fir intins

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”