o balta ok babaita

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

o balta ok babaita

Mesaj de badnello » 02 Mai 2011, 15:30

vineri 29aprilie am fost pe o balta superba(balta are aproape 60 hectare),am ajuns la ora 21 si am plecat sanbata in jurul orei 16.am prins sase pesti,doi ciortani pana in 2kg, doua salonte 2.2 si 2.5 si doi crapi comuni 3.5 si 4kg.am fost cu un prieten si am pescuit fiecare cu patru lansete.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: o balta ok babaita

Mesaj de georgemarian » 02 Mai 2011, 19:23

detali de balta?traseu din buc,si taxa?

Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

Re: o balta ok babaita

Mesaj de badnello » 02 Mai 2011, 20:09

balta se afla 100km de bucuresti in jud.teleorman.se deschide dupa15mai se afla in plina amenajare(pontone,foisoare,e.t.c),pana pe 15 se stabileste si taxa si regulamentul baltii.cateva detalii:se poate planta cu navomodel,pescuit nocturn,se pote retine peste(detalii in regulament) si este des populata

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: o balta ok babaita

Mesaj de georgemarian » 02 Mai 2011, 20:42

si nu ai idee cat o sa puna taxa ?

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: o balta ok babaita

Mesaj de intef » 02 Mai 2011, 21:29

Stiu balta,era taxa 100Ron in 2009 si peste ioc.Ar trebui sa fac reclma baltii pt ca este a nasului unui prieten,dar nu ma lasa inima.In plus,vacile se plimba nestingherite prin mijlocul baltii(august),deci apa nu e chiar adanca.Daca patronul nu s-a schimbat,va recomand sa faceti galagie cand ajungeti,pt ca omul e cam in varsta,doarme pe balta intr-o rulota si trage la primul zgomot in tot ce misca :)) :)) :)) ,a avut probleme cu hotii.

Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

Re: o balta ok babaita

Mesaj de badnello » 02 Mai 2011, 23:04

balta are asociati noi(am specificat ca este in amenajari)care au bagat peste.eu am fost invitat pe balta si in timpul putin in care am pescuit am prins cat de cat,mai ales ca eram prima data pe acesta balta si nu cunosteam locurile,adancimea,la ce trage e.t.c in noaptea de vineri a ploat destul de tare si nu am putut sa mergem unde credeam noi(eu si prietenul meu)ca este bine sa incercam,am ajuns noaptea,am pescuit la intrarea pe balta unde accesul este forte bun.find o balta mare are si zone greu accesibile atunci cand ploua.dar va rog sa ma credeti ca am fost pe multe balti si mari si mai mici si balti imense(ex.lacul babadac,salciora,cernica,tibrinu,darvari,e.t.c) si mie mai greu imi intra o balta la suflet.vreu sa precize un lucru nu bag mana in foc pentru informatiile pe care le am despe popularea balti,vineri noaptea am vazut cu ochii mei cum sa populat cu doua tone(crap,salonta,teno si putin somn),dar mic.din ce spuneu joi mai bagasera patru tone intre 1.5 si 3kg.despe taxa nu stiu nimic concret dar cand stiu va spun si va dau si nr. de contact.apropo nu poti sa mai pacalesti pescari,pentru ca daca minti altadata nu mai vin.fir intins vb

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: o balta ok babaita

Mesaj de LARY » 02 Mai 2011, 23:39

badnello scrie:vineri 29aprilie am fost pe o balta superba(balta are aproape 60 hectare),am ajuns la ora 21 si am plecat sanbata in jurul orei 16.am prins sase pesti,doi ciortani pana in 2kg, doua salonte 2.2 si 2.5 si doi crapi comuni 3.5 si 4kg.am fost cu un prieten si am pescuit fiecare cu patru lansete.
Tu esti patronul balti dupa cite imi dau seama.
Daca imi dai doua partide de pescuit gratuite iti fac reclama pe toate forum-urile de pescuit, pun si poze cu crapi mari sa creada lumea ca se prinde si peste.
Nu cunosc balta da daca o loai altfel aveai de castigat, faceai o prezentare a balti puneai poze, bagai 10-15 bucati de 15-20 Kg (filmai pentru dovada), mai bagai 4-5 tone de crap si se stringea lumea ca la nunta. :D :D :D
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: o balta ok babaita

Mesaj de Ion Mironov » 02 Mai 2011, 23:54

rau esti mai larry


din cate stiu asociatii sunt din bucuresti si sunt cateva nume consacrate.deci informatia este adevarata.va fi o balta buna chiar foarte buna dar cam departe de bucuresti....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: o balta ok babaita

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Mai 2011, 01:28

LARY scrie:
badnello scrie:vineri 29aprilie am fost pe o balta superba(balta are aproape 60 hectare),am ajuns la ora 21 si am plecat sanbata in jurul orei 16.am prins sase pesti,doi ciortani pana in 2kg, doua salonte 2.2 si 2.5 si doi crapi comuni 3.5 si 4kg.am fost cu un prieten si am pescuit fiecare cu patru lansete.
Tu esti patronul balti dupa cite imi dau seama.
Daca imi dai doua partide de pescuit gratuite iti fac reclama pe toate forum-urile de pescuit, pun si poze cu crapi mari sa creada lumea ca se prinde si peste.
Nu cunosc balta da daca o loai altfel aveai de castigat, faceai o prezentare a balti puneai poze, bagai 10-15 bucati de 15-20 Kg (filmai pentru dovada), mai bagai 4-5 tone de crap si se stringea lumea ca la nunta. :D :D :D

Nenea Lary,modifica-ti avatarul ca nu ati mai luat titlu din 2005-2006, putin respect fata de pescarii de pe acest forum,mintim poporul cu televizorul =)) =)) =)) =)) =)) .
P.S. Ia-o si pe asta, steaua - DINAMO 0-1 marcator TORJE :-$ :-$ :-$

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: o balta ok babaita

Mesaj de serban_31 » 03 Mai 2011, 07:58

Madalin007 scrie:P.S. Ia-o si pe asta, steaua - DINAMO 0-1 marcator TORJE :-$ :-$ :-$
GAZ MTAN- DINAMO 2-1
BAWAB ALEXE
PARVULESCU

PS:CIOCU MIC :-@ SI GANDESTETE DOAR L CALIFICARI ---<>< ---<>< ---<><
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: o balta ok babaita

Mesaj de LARY » 03 Mai 2011, 08:22

Madalin007 scrie:Nenea Lary,modifica-ti avatarul ca nu ati mai luat titlu din 2005-2006, putin respect fata de pescarii de pe acest forum,mintim poporul cu televizorul =)) =)) =)) =)) =)) .
P.S. Ia-o si pe asta, steaua - DINAMO 0-1 marcator TORJE :-$ :-$ :-$
Nu pot sa schimb avatarul ca nu am timp, ma pregatesc pentru sarbatoarea de peste 4 zile.
Noi STELISTI sarbatorim 25 de ani de cind am batut Barcelona la ea acasa si le-am loat si cupa <:-P <:-P <:-P
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

Re: o balta ok babaita

Mesaj de badnello » 03 Mai 2011, 09:13

nu sunt patronul baltii(as vrea eu),patronii sunt din buc.nu am facut paze cu pestii pentru ca ereu mici(pentru mine).din cate am inteles balta o sa aibe un sait si acolo probabil o sa fie si poze si filmari video(eu am filmat cu arata balta,dar pentru prieteni mei nu pentru reclama)si poze cu crapi mari am dupa alte balti.eu pur si simpulu spuneam unde am pescuit,nu vroiam sa mint.patronii sunt potenti financiar si o sa promoveze balta,au cu ce sa se laude.fir intins vb

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: o balta ok babaita

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Mai 2011, 12:30

serban_31 scrie:
Madalin007 scrie:P.S. Ia-o si pe asta, steaua - DINAMO 0-1 marcator TORJE :-$ :-$ :-$
GAZ MTAN- DINAMO 2-1
BAWAB ALEXE
PARVULESCU

PS:CIOCU MIC :-@ SI GANDESTETE DOAR L CALIFICARI ---<>< ---<>< ---<><

Serbane,nu ma provoca ca iti umplu paginile astea despre steaua 03-04 :D (asa va numesc astia din CL ca mai putine de de 3-4 boabe nu luati,indiferent cu cine jucati :)) ) si maine poiemaine ma suni ca te-ai dat cu DINAMO si nu se poate,trecutul tau nu se poate ierta,asa ca las-o cum a cazut ;) .

Avatar utilizator
jidanu
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 28 Feb 2011, 11:57

Re: o balta ok babaita

Mesaj de jidanu » 03 Mai 2011, 13:22

ssssst, Dinamo se pregateste de Liga Campionilor.........si anul asta =)) =))
Fir intins tuturor!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: o balta ok babaita

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Mai 2011, 13:37

jidanu scrie:ssssst, Dinamo se pregateste de Liga Campionilor.........si anul asta =)) =))
Fir intins tuturor!
Decat sa jucam sa faca lumea golaveraj cu noi cum face cu steaua mai bine stam acasa ;) .
Fire intinse!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”