Pescuit la Lacul Pleasa,Jud.Prahova

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
CYPRYAN
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 11 Feb 2009, 19:04

Pescuit la Lacul Pleasa,Jud.Prahova

Mesaj de CYPRYAN » 18 Iul 2012, 20:50

Localizare:Loc.Pleasa Jud.Prahova
Accesul catre balta se poate realiza din drumul national DN 1 A Ploiesti - Valenii de Munte prin comuna Blejoi. Dupa trecerea podului peste raul Teleajen, se face la dreapta si se merge pe drumul comunal pe sub pod. Dupa aproximativ 1.000 metrii pe partea stanga, iar la portile verzi se face accesul in complexul piscicol.

Accesul dinspre drumul national DN 1 B Ploiesti - Buzau se realizeaza pe drumul comunal 59 pe langa parcul Stere, pe langa fabrica Alexandrion. Dupa trecerea de Alexandrion, pe partea dreapta la cca. 500-800 metri la portile verzi se face accesul in perimetrul obiectivului.
Momeli: Boilies dipuit cu aroma de capsuna.
Taxa:90 ron/12 ore,cu retinere 5kg.de peste.
Regulament:Il gasiti pe Laculpleasa.ro
Captura:Un crap de 12.98kg.
Descriere partida:Am rezervat prin telefon un ponton,am ajuns pe balta in data de 17.07.2012 ora 6.45,am intins arsenalul de 4 scule(cf.regulamentului) si am stat in asteptare...Am avut o trasatura pe la ore 12.00,dar pestele a scapat sub ponton,iar la ora 16.00 a venit pestele cel mare,un crap romanesc de 12.98 kg,care dupa cantarire si poze a ajuns acolo unde se simte cel mai bine(inapoi in balta).
Fire intinse celor ce vor merge pe aceasta balta foarte frumoasa.
Fişiere ataşate
Crap de 12.98 Kg prins pe Balta Pleasa  17.07.2012
Crap de 12.98 Kg prins pe Balta Pleasa 17.07.2012

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Pescuit la Lacul Pleasa,Jud.Prahova

Mesaj de Madalin Dirla » 18 Iul 2012, 21:07

In topicurile citite de aceasta balta pe alte forumuri nu prea erau cuvinte de lauda :-/

CYPRYAN scrie:Localizare:Loc.Pleasa Jud.Prahova
Accesul catre balta se poate realiza din drumul national DN 1 A Ploiesti - Valenii de Munte prin comuna Blejoi. Dupa trecerea podului peste raul Teleajen, se face la dreapta si se merge pe drumul comunal pe sub pod. Dupa aproximativ 1.000 metrii pe partea stanga, iar la portile verzi se face accesul in complexul piscicol.

Accesul dinspre drumul national DN 1 B Ploiesti - Buzau se realizeaza pe drumul comunal 59 pe langa parcul Stere, pe langa fabrica Alexandrion. Dupa trecerea de Alexandrion, pe partea dreapta la cca. 500-800 metri la portile verzi se face accesul in perimetrul obiectivului.
Momeli: Boilies dipuit cu aroma de capsuna.
Taxa:90 ron/12 ore,cu retinere 5kg.de peste.
Regulament:Il gasiti pe Laculpleasa.ro
Captura:Un crap de 12.98kg.
Descriere partida:Am rezervat prin telefon un ponton,am ajuns pe balta in data de 17.07.2012 ora 6.45,am intins arsenalul de 4 scule(cf.regulamentului) si am stat in asteptare...Am avut o trasatura pe la ore 12.00,dar pestele a scapat sub ponton,iar la ora 16.00 a venit pestele cel mare,un crap romanesc de 12.98 kg,care dupa cantarire si poze a ajuns acolo unde se simte cel mai bine(inapoi in balta).
Fire intinse celor ce vor merge pe aceasta balta foarte frumoasa.

Avatar utilizator
CYPRYAN
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 11 Feb 2009, 19:04

Re: Pescuit la Lacul Pleasa,Jud.Prahova

Mesaj de CYPRYAN » 19 Iul 2012, 18:02

Eu nu laud si nici nu vreau sa conving pe cineva sa mearga la pescuit pe acesta balta.

Avatar utilizator
CYPRYAN
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 11 Feb 2009, 19:04

Re: Pescuit la Lacul Pleasa,Jud.Prahova

Mesaj de CYPRYAN » 19 Iul 2012, 18:06

Este recordul meu personal si cred ca merita sa fie postat pe acest site.Fire intinse tuturor pescarilor care pescuiesc in balti private cu regulament foarte strict si nu pleaca cu masina plina de peste(ptr.vanzare).

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”