Tancabesti 2

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
silviu_cr
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 25 Aug 2008, 09:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Tancabesti 2

Mesaj de silviu_cr » 17 Mar 2009, 08:35

Locatia
-din BUCURESTI se iese prin Baneasa ,sos Bucuresti-Ploiesti,dupa care la intrarea in Tancabesti se face stanga pe langa lac. Este prima balta de la sosea .Se poate pescui pe ambele maluri ale lacului .


Data
15-03-2009


Taxa
100 RON ,max 4 lansete/undite,montura cu 1 singur ac,saltea de primire
Se pot retine 5 Kg , bucati nu mai mari de 3 kg.


Momeli folosite
porumb din conserva


Cantitate peste prinsa
2 crapi de aproximativ 4-5 kg fiecare


Comentariu partida
O partida mai slabuta , se pare ca pesti nu s-au dezmortit complet .In rest balta foarte curata , administratorii civilizati .Paza este foarte sticta , asa ca nu incercati smecherii ca riscati sa ramanti fara scule si sa fiti dati afara de pe balta .
Fişiere ataşate
Crap de Tancabesti 2
Crap de Tancabesti 2

Avatar utilizator
stef_stefan
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 26 Mar 2009, 11:17

Re: Tancabesti 2

Mesaj de stef_stefan » 30 Mar 2009, 13:47

am fost ieri (duminica) 3 pescari si am prins impreuna aproximativ 50 kg crap unul mai frumos decat celalalt,cel mai mic 2 kg cel mai mare 8 kg,doar la boabe cu diferite arome,la boilles nici o trasatura cu toate ca am folosit mai multe tipuri,nota 10 patronului si paznicilor pentru comportament si curatenie

Avatar utilizator
fanefish
membru activ
membru activ
Mesaje: 138
Membru din: 05 Ian 2009, 16:20

Re: Tancabesti 2

Mesaj de fanefish » 10 Apr 2009, 23:40

eu am fost miercuri acum si am prins in jur de 20 de bucati cu greutate de la 1,5 pana la 7 kg,cam cea mai reusita partida din viata mea
momeli folosite:porumb bonduelle,porumb cu aroma miere,usturoi,si bile cu aroma de porumb. am folosit un numar de 4 scule si partida a durat aproximativ10 ore. am nadit cu un mix cu aroma de miere cumparat de la magazinele de pescuit din ghencea,in care am adaugat porumb bonduelle,glm,aroma de capsuni si canepa macinata.
poze telefon 018.jpg
poze telefon 021.jpg
poze telefon 023.jpg
Clubul Sportiv Overten
Imagine
Always C&R

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”