tibrinu2011

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Re: tibrinu2011

Mesaj de obtaylor » 21 Mar 2012, 21:14

Salut .I-mi pare rau ca o sa comentez asa tarziu,dar fiind vorba de balta Tibrinu mare,nu pot sa nu postez.Impresiile mele au fost bunicele.Am prins destul de bine ciortan p.3,00kg,carea fost eliberat,si mai rasarit la 8-10 kg Surpriza a fost ca cei mari i-am luat la boilies s&o solubil.Cei care vor sa faca o partida acolo, sa se pregateasca cu lanseuri ff lungi.O surpriza a fost cand am facut o pescuiala cu lanseta feeder,am luat cel mai mare caras pe care l-am vazut vreodata.trecut de 2,kg.Va invit sa incercati.Totusi a existat si un mare inconvenient,seful pazei (un tatar tatuat si tot timpul beat)a avut tot timpul ceva de comentat.Cu toate astea au fost cateva partide reusite sanatate si fir intins anul acesta !!!

Avatar utilizator
Danyy
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 28 Iun 2011, 23:43

Re: tibrinu2011

Mesaj de Danyy » 22 Mar 2012, 18:27

obtaylor scrie:Salut .I-mi pare rau ca o sa comentez asa tarziu,dar fiind vorba de balta Tibrinu mare,nu pot sa nu postez.Impresiile mele au fost bunicele.Am prins destul de bine ciortan p.3,00kg,carea fost eliberat,si mai rasarit la 8-10 kg Surpriza a fost ca cei mari i-am luat la boilies s&o solubil.Cei care vor sa faca o partida acolo, sa se pregateasca cu lanseuri ff lungi.O surpriza a fost cand am facut o pescuiala cu lanseta feeder,am luat cel mai mare caras pe care l-am vazut vreodata.trecut de 2,kg.Va invit sa incercati.Totusi a existat si un mare inconvenient,seful pazei (un tatar tatuat si tot timpul beat)a avut tot timpul ceva de comentat.Cu toate astea au fost cateva partide reusite sanatate si fir intins anul acesta !!!


cand ai fost pe balta?era multa lume?asi da si eu o fuga sambata:)

Avatar utilizator
unq_andy
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 22 Dec 2011, 20:30

Re: tibrinu2011

Mesaj de unq_andy » 06 Iun 2012, 14:19

in 2012 se pescuieste la tibrinu ?

Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Re: tibrinu2011

Mesaj de elvis_armeanca » 07 Iun 2012, 12:29

Da dar numai pe balta mica deocamdata pe care au ridicat-o la 1 mil 24 h!Cea mare e inchisa. ---<><
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
unq_andy
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 22 Dec 2011, 20:30

Re: tibrinu2011

Mesaj de unq_andy » 07 Iun 2012, 13:34

ok multumesc ..v-am dat si mp inainte sa vad ca ati raspuns aici.
daca se schimba ceva despre tibrin imi dati si mie un semn...

stima,

Avatar utilizator
dami21
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 21 Iun 2009, 17:38

Re: tibrinu2011

Mesaj de dami21 » 08 Iun 2012, 17:43

La balta mica merge si cu 50 ron 12 ore,pe balta mare nu se pescuieste .

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: tibrinu2011

Mesaj de iulian petre » 08 Iun 2012, 22:12

unq_andy scrie:ok multumesc ..v-am dat si mp inainte sa vad ca ati raspuns aici.
daca se schimba ceva despre tibrin imi dati si mie un semn...

stima,
------------------

Am auzit ca scoate pestele ca are comanda de la Corbu (Constanta ) . Sa vedem ce mai ramane ....

@ obtaylor Pe `tatarul ` ala il cheama Din Cer si este baiat de treaba daca/l cinstesti (10 ron in plus pt. fiecare bon ) . ;)....eu il sun mereu inainte sa/mi opreasca un anumit loc (rezervare 50 ron )

Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Re: tibrinu2011

Mesaj de obtaylor » 16 Iun 2012, 07:12

Multumesc domnul Iulian ,nu stiam ca domnului Din Nori... i se poate schimba dispozitia ci 10 lei,dar oricum multumesc de informatie.demna de retinut.Apropos,unde mai pescuim la crap in Dobrogea ?Eu am incercat la Toprachioi cateva partide si au fost destul de reusite.(dar nu ca in alti ani).Fir intins la toata lumea !

Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Re: tibrinu2011

Mesaj de elvis_armeanca » 16 Iun 2012, 22:46

Tibrinu mare si mic....Pacat ,pacat,pacat de ele....este balta mea de suflet si-mi pare rau ca ajuns asa...corbu-mi se pare urita d.t.p.d.v!ca are acum peste ..asta e altceva(afaceri)....Pacat ,mare pacat si cine e responsabil va platii cand va venii vremea L-)
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: tibrinu2011

Mesaj de viorelb73 » 12 Iul 2012, 20:28

Cand eu spuneam ca la Tibrinu se va alege praful....! Români sadea, frate! Sa se imbogatesca peste noapte, sa te fraiereasca cu taxa in balti plasuite la greu, sa nu te lase sa pescuiesti decat unde vrea muschiul lui... sa aiba parte de ceea ce merita - ce seamana, aia sa culeaga! Balta a iesit din traseul meu definitiv!
---<>< la toti!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”