tibrinu2011

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
ciprian77
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2011, 10:15

tibrinu2011

Mesaj de ciprian77 » 20 Apr 2011, 10:17

salutare
a fost cineva la tibrinu anu asta?
va multumesc
fir intins

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: tibrinu2011

Mesaj de bitza35 » 23 Apr 2011, 19:36

si eu as fi interesat.a fost un prieten de al meu acum 2 saptamani si a luat 60 kg.nu este o gluma,afost cu varul lui si au stat 24h si au luat caras numai peste kg.noaptea au dat cu 7 lansete numai la bomba.dimineata a luat si un crap la 5kg tot la bomba.as vrea si eu sa ajung dar nu am format echipa,noi cand plecam,plecam 6-7 insi ca e departe si ne mai scoatem la motorina.orcum o balta f f f buna si este cu mult peste baltile din jurul capitalei la care dai 60 de lei si prinzi 4 carasi care nu au nici macar 1kg(toti) pe cand acolo dai 100lei si nu pleci f peste si ce peste...sper sa nu creada cineva ca ii fac reclama,eu mi am spus doar parerea personala si cine a fost acolo stie ca nu sunt povesti ce am spus.pacat ca e f departe din bucuresti si este mai greu accesibila din punct de vedere financiar...cred eu.sper sa pot forma trupa si sa mergem acolo.fire intinse si un PASTE FERICIT
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
ciprian77
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2011, 10:15

Re: tibrinu2011

Mesaj de ciprian77 » 01 Mai 2011, 19:10

[quote="bitza35"]si eu as fi interesat.a fost un prieten de al meu acum 2 saptamani si a luat 60 kg.nu este o gluma,afost cu varul lui si au stat 24h si au luat caras numai peste kg.noaptea au dat cu 7 lansete numai la bomba.dimineata a luat si un crap la 5kg tot la bomba.as vrea si eu sa ajung dar nu am format echipa,noi cand plecam,plecam 6-7 insi ca e departe si ne mai scoatem la motorina.orcum o balta f f f buna si este cu mult peste baltile din jurul capitalei la care dai 60 de lei si prinzi 4 carasi care nu au nici macar 1kg(toti) pe cand acolo dai 100lei si nu pleci f peste si ce peste...sper sa nu creada cineva ca ii fac reclama,eu mi am spus doar parerea personala si cine a fost acolo stie ca nu sunt povesti ce am spus.pacat ca e f departe din bucuresti si este mai greu accesibila din punct de vedere financiar...cred eu.sper sa pot forma trupa si sa mergem acolo.fire intinse si un PASTE FERICIT[/quotSalut
fratioare am aflat ceva de balta asta dar cred ca e contrariul;.
cine ti-a zis c a a prins asa ceva nu bcred ca a fost la tibrinu.
acolo nu sa mai prins asa peste de f mult timp si apropo ultima stire in legatura cu balta aia
tot pestele ii da de mancare in stuf unde nu poti ajunge cu lanseta sau undita langa cabana lor in balta mare unde e taxa 1 milion
daca te duci pe balta peste tot nu prinzi peste decat acolo dar ca sa nu dea nimeni in el au puys o pancarda pe care zice ca acolo in locu ala pescuitul e ibnterzis.
cum e posibil asa ceva? si nesimtitii au motivat ca au pus pancarda acolo ca cica ar fi prins lumea cu minciogu peste si nu mai lasa pe niomeni dar eui ii da de mancare doar acolo.
tibrinu dupa parerea mwea care sunt din zona si am fost de multe ori pe balta e O MARE TEAPA

eu am gasit un loc mult mai bun si cu o taxa mult mai accesibila si cu capturi foarte frumoase

se numeste negresti langa conacu daca ai auzit
am luat crap la 10 kg la undita si la 2 kg
si ciortan la kg bucata cam 15-20 pe zi
dar nu stiu cum sa postez poze si am si filmare cu ala de 10 kg
bafta cele bune

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: tibrinu2011

Mesaj de georgemarian » 01 Mai 2011, 19:33

crap la 10 kg la undita?:D:))

Avatar utilizator
ciprian77
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2011, 10:15

Re: tibrinu2011

Mesaj de ciprian77 » 01 Mai 2011, 20:47

da
a fost incredibil
am si filmare ca am intrat in apa imbracat dupa el si poze
si am mai luat tot in aceeasi zi unu la 2 kg si restu peste 10 ciortani la kg
taxa e de 30 lei

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: tibrinu2011

Mesaj de Laurentiu » 01 Mai 2011, 22:07

Da mai, stim, am si vazut carasul. Dar dupa ce a fost varul tau si cu Dan , la cateva zile administratorii au bagat navodul sa vanda pestele ca era dezlegare la peste...cine stie ce o mai ramas acolo in balta..?
Pt mine si cred ca si pt alti pescari, sunt doua mari incoveniente: pescuitul la bomba, cu care eu nu ma impac deloc si distanta foarte mare. Cu ce draq de masina sa mergi sa te cuplezi 6-7 insi ca intro masina normala pt un pescuit de 24 de ore abia incap doi pescari si bagajele aferente.

Avatar utilizator
ciprian77
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2011, 10:15

Re: tibrinu2011

Mesaj de ciprian77 » 02 Mai 2011, 15:33

Laurentiu scrie:Da mai, stim, am si vazut carasul. Dar dupa ce a fost varul tau si cu Dan , la cateva zile administratorii au bagat navodul sa vanda pestele ca era dezlegare la peste...cine stie ce o mai ramas acolo in balta..?
Pt mine si cred ca si pt alti pescari, sunt doua mari incoveniente: pescuitul la bomba, cu care eu nu ma impac deloc si distanta foarte mare. Cu ce draq de masina sa mergi sa te cuplezi 6-7 insi ca intro masina normala pt un pescuit de 24 de ore abia incap doi pescari si bagajele aferente.
salut
da asa e,. distanta e mare daca vi de la bucuresti dar odata pe vremea cand se prindea peste se merita
si cu masina chiar a e greu ca nu incap multi.
sincer nici eu nu am fost la distante peste 200 km la pescuit dar cateodata se merita o partida la mare distanta daca in apropiere nu ai ce face.
am postat cu titlu conacu 2011 pe cel mai mare site de video care il stiu toti 2 filmari cu un crap la 2 kg si unu la 2 kg. daca vreti sa va uitati va rog...
dart nu e la tibrinu
pe la conacu aca stiti pe unde vine. fir intins tuturor

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: tibrinu2011

Mesaj de pharaoh » 02 Mai 2011, 15:42

Felicitari pentru captura. Clipul e chiar amuzant :)) . A fost buna plachia?

PS: Apropo de patroni japcangii. Cum ti se pare sa pescuiesti pe o balta unde pescuitul e interzis, facand intelegere cu paznicii, si apoi sa pleci cu sacosa cu ciortani sau cu exemplare de 10 kg acasa?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
ciprian77
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2011, 10:15

Re: tibrinu2011

Mesaj de ciprian77 » 02 Mai 2011, 16:03

pharaoh scrie:Felicitari pentru captura. Clipul e chiar amuzant :)) . A fost buna plachia?

PS: Apropo de patroni japcangii. Cum ti se pare sa pescuiesti pe o balta unde pescuitul e interzis, facand intelegere cu paznicii, si apoi sa pleci cu sacosa cu ciortani sau cu exemplare de 10 kg acasa?
plachia nu am mancat-o ca nu ma omor cu mancatul. am gustat un pic din ala de 2 kg iar pe cel mare l-am dat cuyiva ca avea o onomastica si l-am lasat pe el sa il savureze...
si apropo de ce ai zis nu m-am tocmit eu cu paznicul ci el m-a intrebat daca vreau bon si i-am zis ca nu tin neaparat si din 60 care ii dadusem mi-a dat 10 lei inapoi si a zis ca e bine asa fara bon.
si merita patronul sa ii faca asa ceva angajatul lui ca cine stie in ce relatii de patron angajat se afla ei...
chiar ma bucur ca si oamenii astia care sa le zicem paznici... dar de fapt sunt braconieri angajati de patron sa scoata zi de zi peste cu plasele....stiu si ei sa il faca pe patron ca nu cred ca or avea cine stie ce salariu
eu ma bucur ca am prins si chiar as vcrea daca poti sa imi dai si mie un raspuns la o intrebare
DE CE E INTERZIS PESCUITUL PE NEGRESTI SI NU PE CONACU?? ca doar e vb de aceweasi balta practic
si ai vazut amandoua clipuri?

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: tibrinu2011

Mesaj de pharaoh » 02 Mai 2011, 16:17

Nu inteleg, ori e pescuitul interzis, ori nu mai e? Ca daca ii dai bani si iti da bon inseamna ca e permis.
Si daca omul a interzis pescuitul pe Negresti inseamna ca are motivele lui, si e dreptul lui s-o faca. Chiar daca imi place mie sau nu.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
ciprian77
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2011, 10:15

Re: tibrinu2011

Mesaj de ciprian77 » 02 Mai 2011, 17:56

pharaoh scrie:Nu inteleg, ori e pescuitul interzis, ori nu mai e? Ca daca ii dai bani si iti da bon inseamna ca e permis.
Si daca omul a interzis pescuitul pe Negresti inseamna ca are motivele lui, si e dreptul lui s-o faca. Chiar daca imi place mie sau nu.
pai taxa se plateste pentru balta conacu dar pe negresti e pescuitul interzis si iti zic si de ce
si am mai explicat asta si e din surse din partea locului
pe conacu se prinde peste dar mai rarut si nu exemplare frumoase dar patronul a populat negrestiul acum un an parca sau doi cu ciortan mult si acum fiind in litigiu cu primaria el vrea ca sa opreasca pescuitul pe negresti pentru a lua la plasa tot pestele si sa predea balta goala
ca sa nu piarda mare lucru ci doar sa castige
te trimite pe conacu daca te prinde pe negresti ca sa platesti taxa aiurea si sa se scoata din 2 locuri....odata duin taxa de pe conacu si a doua oara din pestele scos din negresti.
cand au venit paznicii pe negresti au zis ca nu mai are rost sa ne goneasca pe conacu ci sa stam pe negresti ca sa nu mai ne apucam sa strangem si sa ne mutam
si a doua oara a zis la fel
deci eu nu am incalcat nici o regula deoarece nu eram singur pe balta si am braconat sau mai stiu eu ce...

si au taiat bonurti normal ca pe balta la conacu doar e acelasi patron
deci toata lumea a platit si au castigat toti
parerea mea e ca sa nu mai se zica ca e interzis pescuitul pe negresti si sa continue sa ia taxa normal ca si la conacu si astfel patronu nu ar pierde si lumea ar fi multumita ca nu a dat banii degeaba ca sa se uite in apa doar
si sa se ia doar pestele care se incadreaza in marimile legale
acuma asta e doar parerea mea in legatura cu ce ar trebui sa se faca si mai ales ca tot ce se aude despre balta,patron si tot sunt zvonuri din poartea locului si nimic oficial.
eu scriu aici doar ce se aude asa ca sa nu intelegeti gresit
daca patronul adica domnul cenusa ..ca asa am inteles ca il cheama... ar putea sa dea informatii oficiale ar fi mai bine dar pana atunci eu ma bucur ca a bagat ceva puiet in negresti si ca acum poti facer o partida frumoasa de pescuit pe aceasta balta si in chiar il felicit pe patron
daca ar face toti patronii de la toate baltile ar avea multi pescari pe balta zi de zi ...dar pana atunci ne agatam si noi de orice

Avatar utilizator
ciprian77
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2011, 10:15

Re: tibrinu2011

Mesaj de ciprian77 » 05 Mai 2011, 22:54

ciprian77 scrie:
pharaoh scrie:Nu inteleg, ori e pescuitul interzis, ori nu mai e? Ca daca ii dai bani si iti da bon inseamna ca e permis.
Si daca omul a interzis pescuitul pe Negresti inseamna ca are motivele lui, si e dreptul lui s-o faca. Chiar daca imi place mie sau nu.
pai taxa se plateste pentru balta conacu dar pe negresti e pescuitul interzis si iti zic si de ce
si am mai explicat asta si e din surse din partea locului
pe conacu se prinde peste dar mai rarut si nu exemplare frumoase dar patronul a populat negrestiul acum un an parca sau doi cu ciortan mult si acum fiind in litigiu cu primaria el vrea ca sa opreasca pescuitul pe negresti pentru a lua la plasa tot pestele si sa predea balta goala
ca sa nu piarda mare lucru ci doar sa castige
te trimite pe conacu daca te prinde pe negresti ca sa platesti taxa aiurea si sa se scoata din 2 locuri....odata duin taxa de pe conacu si a doua oara din pestele scos din negresti.
cand au venit paznicii pe negresti au zis ca nu mai are rost sa ne goneasca pe conacu ci sa stam pe negresti ca sa nu mai ne apucam sa strangem si sa ne mutam
si a doua oara a zis la fel
deci eu nu am incalcat nici o regula deoarece nu eram singur pe balta si am braconat sau mai stiu eu ce...

si au taiat bonurti normal ca pe balta la conacu doar e acelasi patron
deci toata lumea a platit si au castigat toti
parerea mea e ca sa nu mai se zica ca e interzis pescuitul pe negresti si sa continue sa ia taxa normal ca si la conacu si astfel patronu nu ar pierde si lumea ar fi multumita ca nu a dat banii degeaba ca sa se uite in apa doar
si sa se ia doar pestele care se incadreaza in marimile legale
acuma asta e doar parerea mea in legatura cu ce ar trebui sa se faca si mai ales ca tot ce se aude despre balta,patron si tot sunt zvonuri din poartea locului si nimic oficial.
eu scriu aici doar ce se aude asa ca sa nu intelegeti gresit
daca patronul adica domnul cenusa ..ca asa am inteles ca il cheama... ar putea sa dea informatii oficiale ar fi mai bine dar pana atunci eu ma bucur ca a bagat ceva puiet in negresti si ca acum poti facer o partida frumoasa de pescuit pe aceasta balta si in chiar il felicit pe patron
daca ar face toti patronii de la toate baltile ar avea multi pescari pe balta zi de zi ...dar pana atunci ne agatam si noi de orice
salutare iar la toata lumea
am fiost marti iar si am mai luat unu la 5 kg si unu de 3
ala de 5 a fost pe lanseta la bomba
ala de 3 kg a fost iar pe undita
si ma duc si sambata iar
ne vedem acolo si va zic ce am facut iar
saluatare tuturor si la multi ani de ziua barbatului

Avatar utilizator
soare33
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 08 Ian 2008, 11:42
Localitate: In Timpul Liber Pe Balta

Re: tibrinu2011

Mesaj de soare33 » 09 Aug 2011, 21:26

Salutare! Ceva noutati de pe Tibrin? Sa mai prins ceva stie cineva ,as dori sa fac o iesire pe balta mare pe la inceputul lui septembrie :-SS .
LogiCarp Team

Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: tibrinu2011

Mesaj de cai99 » 18 Sep 2011, 13:08

Salutare!! A mai fost cineva pe balta mare? Se prinde?

Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

Re: tibrinu2011

Mesaj de badnello » 03 Oct 2011, 08:35

pe balta mare se prinde super bine dar e full tot timpul nu gasesti locuri,iar la sfarsit de saptamana nu ai nici o sansa sa gasesti un loc

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”