ajutor lansete

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Sorin Munteanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 25 Iun 2013, 21:52
Localitate: Barlad
Contact:

ajutor lansete

Mesaj de Sorin Munteanu » 11 Iul 2013, 22:13

buna ziua ,,rog cunoscatorii ,posesori, sa ma ajute intr-o dilema,,,doresc sa achizitionez 4 lansete ,,m-am decis pana la un anumit punct,,si de aici totul a devenit mai greu,,,,FREE SPIRIT E-CLASS GOLD 3,90 ,sau PROLOGIC C3,3,9?????? sincer tind spre Free Spirit,,,,,,eventual si un sfat pentru echipare mulinete,,,daca este cineva care foloseste asa ceva sfatul lui este bine venit si cu mii de multumirii **==

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ajutor lansete

Mesaj de Madalin Dirla » 11 Iul 2013, 22:28

Salut Sorin,incearca si un MTX 14 de la Dan Mitranescu ;)

Sorin Munteanu scrie:buna ziua ,,rog cunoscatorii ,posesori, sa ma ajute intr-o dilema,,,doresc sa achizitionez 4 lansete ,,m-am decis pana la un anumit punct,,si de aici totul a devenit mai greu,,,,FREE SPIRIT E-CLASS GOLD 3,90 ,sau PROLOGIC C3,3,9?????? sincer tind spre Free Spirit,,,,,,eventual si un sfat pentru echipare mulinete,,,daca este cineva care foloseste asa ceva sfatul lui este bine venit si cu mii de multumirii **==

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: ajutor lansete

Mesaj de georgemarian » 11 Iul 2013, 22:42

Madalin Dirla scrie:Salut Sorin,incearca si un MTX 14 de la Dan Mitranescu ;)

Sorin Munteanu scrie:buna ziua ,,rog cunoscatorii ,posesori, sa ma ajute intr-o dilema,,,doresc sa achizitionez 4 lansete ,,m-am decis pana la un anumit punct,,si de aici totul a devenit mai greu,,,,FREE SPIRIT E-CLASS GOLD 3,90 ,sau PROLOGIC C3,3,9?????? sincer tind spre Free Spirit,,,,,,eventual si un sfat pentru echipare mulinete,,,daca este cineva care foloseste asa ceva sfatul lui este bine venit si cu mii de multumirii **==
Am un mtx 9,dau cu el cat pot de tare,nu imi vine sa cred cat poate sa reziste,mi se pare excellent,14 cred ca e superb,mi se pare perfect.

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: ajutor lansete

Mesaj de Bogdan Melu » 12 Iul 2013, 00:31

Mergi cu toata increderea pe Free Spririt.
Cel mai bine fac pereche cu BBLC si recomand fara nicio ezitare modelul vechi.
Un set de senzatie care pe lnaga ca se comporta superb la pescutit se mentine excelent si in timp(practic sunt scule pt o viata).
Mai este de luat in seama inca un aspect,(pt mine personal nu conteaza insa nu este de neglijat),isi pastreaza f bine valoarea in timp.
Daca ai posibilitatea materiala mergi pe echiparea asta si sigur nu vei regreta.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ajutor lansete

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Iul 2013, 09:30

Sorin,din punctul meu de vedere acelasi lucru il face si MTX 14 pe care il face si Free Spririt-ul diferenta dintre cele doua este pretul ;) .
Este parerea mea si atat,tu poti sa iti achizitionezi ce bete doresti.

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ajutor lansete

Mesaj de cristian505ro » 12 Iul 2013, 12:10

Ca mulinete BBLC modelul vechi. Lansete si cum au zis baietii mai sus ( Free Spirit , MTX 14 ) dar intre ele si ca pret si ca performante incearca noul Sonik SK4 XTR si nu iti va parea rau.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ajutor lansete

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Iul 2013, 13:37

:)) :))
cristian505ro scrie:Ca mulinete BBLC modelul vechi. Lansete si cum au zis baietii mai sus ( Free Spirit , MTX 14 ) dar intre ele si ca pret si ca performante incearca noul Sonik SK4 XTR si nu iti va parea rau.

Avatar utilizator
Sorin Munteanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 25 Iun 2013, 21:52
Localitate: Barlad
Contact:

Re: ajutor lansete

Mesaj de Sorin Munteanu » 12 Iul 2013, 15:26

asa cum spunea si bogadan ma intereseaza si evolutia lor in timp,lucru pentru care tind spre Free spirit si sunt sigur ca aici sunteti deacord cu mine,,,referitor la MTX fara sa deranjez pe nimeni si fara alte interese prefer sa merg cu un vw din 2008 decat cu un logan din 2013,,,as mai dorii ceva parreri despre PROLOLGIC c30,,,

Avatar utilizator
Sorin Munteanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 25 Iun 2013, 21:52
Localitate: Barlad
Contact:

Re: ajutor lansete

Mesaj de Sorin Munteanu » 12 Iul 2013, 15:29

inca o intrebare pentru george,,ce inseamna ca dai cu MTX9 cat poti tu de tare?

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: ajutor lansete

Mesaj de Bogdan Melu » 12 Iul 2013, 15:32

Eu am un bat de la Prologic,un CC30 de 3,6.
Este f bine lucrat,am pescuit cu el si se comporta f frumos in drill.
Insa personal as opta pt Free Spirit.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Sorin Munteanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 25 Iun 2013, 21:52
Localitate: Barlad
Contact:

Re: ajutor lansete

Mesaj de Sorin Munteanu » 12 Iul 2013, 16:41

ok,,multumesc bogdan,,o sa merg pe free,spirit ,si o sa revin cu mai multe detalii personale dupa prima aruncare ;;)

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: ajutor lansete

Mesaj de Bogdan Melu » 12 Iul 2013, 16:51

Sorin Munteanu scrie:ok,,multumesc bogdan,,o sa merg pe free,spirit ,si o sa revin cu mai multe detalii personale dupa prima aruncare ;;)
Super alegere!
Atespt detalii/impresii si poze cu captruri.... pozate si eliberate!

Fir intins!
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: ajutor lansete

Mesaj de Dan Mitranescu » 12 Iul 2013, 19:43

Sorin Munteanu scrie:ok,,multumesc bogdan,,o sa merg pe free,spirit ,si o sa revin cu mai multe detalii personale dupa prima aruncare ;;)

Pui problema corect cand te referi la o lanseta si anume "aruncarea" . ( Ideea ca o lanseta se cumpara si pentru placerea drill-ului ma depaseste ... )
Incearca sa faci "prima aruncare" cu lansetele vizate si apoi cu banii .
Vad ca ai la avatar Carp Zone . Felicitari ! .
Cu 3,5 lbs nu ai ce sa cauti in competitii . ;)
Incearca mai bine hi-s 200 daca vrei free spirit .

P.S. Din intamplare MTX -ul se face din 2008 . La ce " Logan" te refereai din 2013 ? ;)
Ultima oară modificat 12 Iul 2013, 20:01 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ajutor lansete

Mesaj de cristian505ro » 12 Iul 2013, 20:00

[quote="Madalin Dirla"]:)) :))

Madalin sa stii ca am pescuit si cu Free Spirit si cu MTX 14....si cu multe altele. Faptul ca am recomandat Sonik SK4 modelul nou, XTR,nu e nici intamplator,nici ca sa-mi fac reclama. Eu unul m-am stabilizat de 2 ani pe SK4 modelul vechi care din pacate nu se mai fabrica, e drept unii il considera prea dur, cel nou e un pic mai moale intre SK3 si SK4.
Daca e sa fie Free Spirit asa cum zice si Dan,mai bine Hi-S 200, dar e o mica problema aici....decat unele noi mai bine iei unele sh din sursa sigura,folosit cam 2 ani, cunoscatorii stiu de ce...
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: ajutor lansete

Mesaj de georgemarian » 13 Iul 2013, 00:15

Sorin Munteanu scrie:inca o intrebare pentru george,,ce inseamna ca dai cu MTX9 cat poti tu de tare?
Cu plumb de 90 grame 120-130 m fir 0,25, si sunt un pescar amator.am incercat mai multe bête,unele chiar s-au rupt.Deocamdata numai cuvinte de lauda,o sa-mi mai iau 2,cred ca sunt excelente pt un pescar obisnuit,mi-as dori 14,dar nu imi permit,sunt sigur ca se ridica la valoarea pretului...numai bine

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”