Balzer?

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bitonc
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 04 Noi 2008, 02:55
Localitate: Bucuresti

Balzer?

Mesaj de bitonc » 14 Iun 2009, 22:49

Foloseste cineva Balzer?Ce stiti despre betele de crap de la ei?
Eu nu pescuiesc, ii fac doar baie ramei

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Balzer?

Mesaj de Neamtul » 15 Iun 2009, 01:15

Eu am vazut multe scule Balzer care erau mult peste ce se gaseste la ora actuala pe piatza...dar erau din alea mai vechi.Astea noi...nu stiu ce sa zic. :-? Nu prea imi inspira incredere.Nu stiu cum e cu lansetele dar la capitolul mulinete....parca nu m-as risca. :-?
Mai asteapta sa auzi si parerile altora...si cred ca ar fi bine sa mergi sa vezi sculele live.Eu altfel nu cred ca o sa mai cumpar vre-odata. [-x

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Balzer?

Mesaj de gor965 » 15 Iun 2009, 09:45

Sculele bune de la Balzer sunt scumpe ! Aproape toate produsele ieftine pe care le-am vazut de la Balzer aveau probleme de finisaj. Inclin sa cred ca marfa care nu trece CTC-ul in Vest se vinde "la ieftinake" in Est ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Balzer?

Mesaj de marian_popescu » 15 Iun 2009, 22:42

eu am avut mulinete balzer tidec surf II, doua bucati, am vandut una si vreau sa o dau si pe a doua. foarte solide mulinetele si destul de frumusele. nu am avut nicio problema cu ele, doar ca le prefer pe cele cu bailrunner. le luasem pentru somn. comparabil cu okuma oryx sau powerliner, erau mai puternice, dar sensibil mai grele si ceva mai scumpe. in 2007 erau pe magazinele on line cam 250 de lei, in timp ce oryx erau 150. cel caruia i-am vandut-o a spus ca, daca ar gasi, si-ar lua un set de 4 pentru crap. frana foarte finuta
bata baltzer am vazut doar pentru somn. mi-au placut foarte mult baltzer uptide la 3 metri, actiune 30-300 de grame. cam scumpe pentru bugetul meu de acum 2 ani, spre 300 de lei bucata. despre cele din clasa mai de jos nu stiu ce sa spun, de crap nu am vazut niciodata. ce-i drept, nici importatorul nu prea se implica
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: Balzer?

Mesaj de Driscu Radu » 16 Iun 2009, 16:56

Am folosit de la ei mulineta si lansete de spining.Aveau Balzer metalica o mulineta de spining foarte buna chiar si in ziua de azi.Cert este ca daca as avea de ales intre lansete si mulinete de la balzer as merge pe varianta mulinete.Amici mei au avut intr-un timp diabolo gama pentru crap si nu prea au fost incantati, le-au dat repede, cam tot ce stiu in mare este ca sunt mai axati pe spining decat pe crap.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Balzer?

Mesaj de gor965 » 16 Iun 2009, 17:19

Eu de lansete am spus ca aveau probleme !...absolut toate carea le-am vazut !
La mulinete ,am apucat sa umblu doar cu Balzer Distance ...si sunt cam acelasi draq cu Lineaeffe X-File...asa si-asa !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Balzer?

Mesaj de marian_popescu » 16 Iun 2009, 23:25

alea da, sunt naspa. erau doua variante, una cu mai putini rulmenti si manivela si tambur de plastic, vreo 70 de lei si una cu mai multi rulmenti si tambur si manivela metalice, pana in 150 de lei. slabute alea, jocuri destul de mari si cam putina forta. vroiam sa zic si de astea, dar nu mai stiam cum se numesc
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
lepiacapra
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 06 Iul 2009, 13:59

Re: Balzer?

Mesaj de lepiacapra » 06 Iul 2009, 22:58

gor965 scrie:Sculele bune de la Balzer sunt scumpe ! Aproape toate produsele ieftine pe care le-am vazut de la Balzer aveau probleme de finisaj. Inclin sa cred ca marfa care nu trece CTC-ul in Vest se vinde "la ieftinake" in Est ! >:)
Adevarat despre finisaje am cumparat eu 2 bucati modelul Magna Majesty de 3,90 , nu ma pot plange de ele dar cand le-am cumparat nu aveau nici macar husa , insa la pescuit sunt ok la pretul la care le-am luat 160 ron /buc .As vrea sa-mi iau si al treilea bat tot la fel dar nu gasesc nicaieri pe net modelul respectiv si nici in catalog de 2008 Balzer , daca stie cineva ceva va rog un link . Mersi !

Avatar utilizator
genin
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 14 Oct 2009, 19:22

vand feeder balzer magna majesty

Mesaj de genin » 14 Oct 2009, 19:53

daca intereseaza pe cineva - scula nefolosita - am vazut mesaj vechi de la lepiacapra.....as dori daca se poate sa imi dai id-ul t de mess daca mai esti interesat

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: Balzer?

Mesaj de doru » 16 Oct 2009, 20:36

Mare atentie,originale nu am vazut de mult.Tot ce este pe piata noastra sunt produse in China , sunt copiate ,asa apar cu finisaje de proasta calitate ,mai ales la mulinete.

Avatar utilizator
bitonc
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 04 Noi 2008, 02:55
Localitate: Bucuresti

Re: Balzer?

Mesaj de bitonc » 21 Oct 2009, 12:06

Este magazinul Finesse din Bucuresti care comercializeaza produse Balzer.finesse.ro Eu mi-am luat un balzer atlantic de acolo si sunt multumit.Au un nr de tel.Te sfatuiesc sa dai telefo inainte si sa vb. cu oamenii daca il au pe stoc si sa te duci sa-l vezi personal.Asa cum se spunea si mai sus lansetele sub un anumit pret au niste probleme de finisaje dar daca te intereseaza ce poate sa faca si nu cum arata, e bine.Eu sunt incepator si nu stiu prea bine sa deosebesc originalele de copii.Pentru Balzer acest magazin mi s-a parut cel mai de incredere.Ce-am luat eu avea cel mai bun raport calitate pret pentru posibilitatile mele.NU FAC RECLAMA.ESTE SINGURUL MAGAZIN DIN BUCURESTI LA CARE AM GASIT BALZER:EU PERSONAL.Daca stiti si altele puneti-le,sa stim si noi.
Eu nu pescuiesc, ii fac doar baie ramei

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Balzer?

Mesaj de gor965 » 21 Oct 2009, 12:38

bitonc scrie:Este magazinul Finesse din Bucuresti care comercializeaza produse Balzer.finesse.ro Eu mi-am luat un balzer atlantic de acolo si sunt multumit.Au un nr de tel.Te sfatuiesc sa dai telefo inainte si sa vb. cu oamenii daca il au pe stoc si sa te duci sa-l vezi personal.Asa cum se spunea si mai sus lansetele sub un anumit pret au niste probleme de finisaje dar daca te intereseaza ce poate sa faca si nu cum arata, e bine.Eu sunt incepator si nu stiu prea bine sa deosebesc originalele de copii.Pentru Balzer acest magazin mi s-a parut cel mai de incredere.Ce-am luat eu avea cel mai bun raport calitate pret pentru posibilitatile mele.NU FAC RECLAMA.ESTE SINGURUL MAGAZIN DIN BUCURESTI LA CARE AM GASIT BALZER:EU PERSONAL.Daca stiti si altele puneti-le,sa stim si noi.
Din cate stiu eu Finesse este unic distribuitor Balzer pe Romania !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bitonc
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 04 Noi 2008, 02:55
Localitate: Bucuresti

Re: Balzer?

Mesaj de bitonc » 25 Oct 2009, 22:31

Nu stiu sigur,dar auzisem ca mai este un distribuitor prin Timisoara sau Cluj,chiar nu-mi mai amintesc.
Eu nu pescuiesc, ii fac doar baie ramei

Avatar utilizator
diccosmin
Veteran
Veteran
Mesaje: 886
Membru din: 28 Mai 2010, 19:53
Localitate: SB

Re: Balzer?

Mesaj de diccosmin » 03 Iun 2013, 12:26

Daca stie cineva un distribuitor Balzer in Romania, il rog sa posteze aici sau pe PM. Multumesc.

Avatar utilizator
bitonc
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 04 Noi 2008, 02:55
Localitate: Bucuresti

Re: Balzer?

Mesaj de bitonc » 29 Aug 2013, 06:23

Eu nu pescuiesc, ii fac doar baie ramei

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”