Echipamentul pentru concurs al pescarului la crap

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
thunder
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 18 Aug 2008, 18:36

Re: Echipamentul pentru concurs al pescarului la crap

Mesaj de thunder » 23 Feb 2009, 22:08

iulian petre scrie:referitor la costuri e bine sa ai un partener bun(stabil) pt concursuri ca sa puteti completa tot ce va trebuie.....


- Varianta sky-podului pt noi a fost cea mai buna si le folosim astfel....2 lansete pe unul si 2 pe altul cu loc intre ele sa putem scoate pestele si INCA unul :D pe care avem inca 4 lansete IDENTICE de rezerva ..
daca lansetele de rezerva nu sunt identice o sa fie o mare problema la aruncare ca fiecare bat are caracteristica lui si de multe ori trebuie sa ai o mare precizie pe locul unde pescuiesti....
Deci cu 3 Sky-poduri faci fata... :D ,da acesta metoda cu 2 si 2 cu loc intre ele mi se pare ideala sa nu stai sa tot treci printre lasete sa te sucesti... ma bate gandul sa-mi iau la inceput un sky-pod si sa-mi convng partenerul de concurs sa-si ia si el unu.
Acum dac tot suntem la capitolul rod-poduri vreau sa stiu pareri...am studiat cei mai bun pe piata si am vazut si World Wide...vreau sa stiu comparativ cu Sky pod daca se merita si dacai mai bun :D

Avatar utilizator
thunder
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 18 Aug 2008, 18:36

Re: Echipamentul pentru concurs al pescarului la crap

Mesaj de thunder » 23 Feb 2009, 22:12

julian mihai scrie:Intra pe pagina Clubul Nostru,costul echipamentului+consumabile si ai sa vezi mai pe larg discutiile care sau purtat acolo referitor la echipament bani si timp :-h
care club Iulian? da-mi un link (:|

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: Echipamentul pentru concurs al pescarului la crap

Mesaj de julian mihai » 23 Feb 2009, 22:37

Tot pe acest site Infopescar/clubul nostru/costul echipamentului pentru pescuitul la crap+consumabile
FairPlay Team

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Echipamentul pentru concurs al pescarului la crap

Mesaj de george-alexandru » 24 Feb 2009, 01:15

thunder scrie:
iulian petre scrie:referitor la costuri e bine sa ai un partener bun(stabil) pt concursuri ca sa puteti completa tot ce va trebuie.....


- Varianta sky-podului pt noi a fost cea mai buna si le folosim astfel....2 lansete pe unul si 2 pe altul cu loc intre ele sa putem scoate pestele si INCA unul :D pe care avem inca 4 lansete IDENTICE de rezerva ..
daca lansetele de rezerva nu sunt identice o sa fie o mare problema la aruncare ca fiecare bat are caracteristica lui si de multe ori trebuie sa ai o mare precizie pe locul unde pescuiesti....
Deci cu 3 Sky-poduri faci fata... :D ,da acesta metoda cu 2 si 2 cu loc intre ele mi se pare ideala sa nu stai sa tot treci printre lasete sa te sucesti... ma bate gandul sa-mi iau la inceput un sky-pod si sa-mi convng partenerul de concurs sa-si ia si el unu.
Acum dac tot suntem la capitolul rod-poduri vreau sa stiu pareri...am studiat cei mai bun pe piata si am vazut si World Wide...vreau sa stiu comparativ cu Sky pod daca se merita si dacai mai bun :D
amandoua fac acelasi lucru numai ca difera firma,materialul si pretul.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: Echipamentul pentru concurs al pescarului la crap

Mesaj de julian mihai » 26 Feb 2009, 10:56

Exact acelasi lucru l-am facut si eu si am optat pentru doua rod pod-uri cu cate doua lansete pe ele,e super,mai ales daca mai si plantezi te ajuta enorm de mult sistemul pentru ca ai mai mult spatiu intre ele,iar riscul de a le incurca scade
FairPlay Team

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”