lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
geod
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 11 Noi 2012, 16:34

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de geod » 11 Noi 2012, 16:47

rog posesorii care au trecut cu brio peste acest sezon sa ne spuna alte pareri despre fox warrior S ?care este dinstanta dintre mandrina si primul inel de 40 ?
sunt interesat sa achizitionez 4 buc in iarna aceasta ,vreau sa ma limitez intre 350-400ron pe lanseta
alte sugestii in categoria asta de pret ? 3.9 ,3.5lbs slim inel 40/50 distanta dintre mandrina si primul inel sa fie BUNA pt aruncare
multumesc mult

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 29 Dec 2012, 07:04

Salutare. Mi-am achizitionat acum 3 saptamani o lanseta fox warrior s 3.5 lbs , 3.9 m si sunt foarte multumit de cum arata( are un finisaj superb) si de greutatea acesteia, se vede ca e o lanseta profi, asa ca am mai dat comanada la 2 buc. Inca nu le-am testat pe lac dar de abia astept primavara ca sa le testez. Fir intins !

Avatar utilizator
Issey
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mai 2010, 15:44

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Issey » 31 Dec 2012, 00:03

salut! pls take no offense but... sunt de parere ca pokee ultra team, fl strategist sau hakuyo mtx (11,12 si 14) surclaseaza fox warrior luand in consdierare toti parametrii asta daca nimeni nu se tine cu nasul pe sus si poate accepta cu demintate faptul ca un no name de 170 de lei (sau 370 de lei in cazul mtx 14) performeaza la bani putini.cui vrea sa tina cont de opinia mea recomand sincer variantele ieftine pentru rezultate superioare. sa aveti un an nou excelent si fire intinse!

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de max-carpfishing » 31 Dec 2012, 02:01

Issey scrie:salut! pls take no offense but... sunt de parere ca pokee ultra team, fl strategist sau hakuyo mtx (11,12 si 14) surclaseaza fox warrior luand in consdierare toti parametrii asta daca nimeni nu se tine cu nasul pe sus si poate accepta cu demintate faptul ca un no name de 170 de lei (sau 370 de lei in cazul mtx 14) performeaza la bani putini.cui vrea sa tina cont de opinia mea recomand sincer variantele ieftine pentru rezultate superioare. sa aveti un an nou excelent si fire intinse!

Recomandare venita din partea unui rodbuilding de specialitate,campion mondial de long casting si probabil actual consultant century,pardon pokee... mon =)) =)) =))
Imagine

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de osc1or » 31 Dec 2012, 02:19

issey, totusi fox warrior s 3,90m 3,5lbs sunt 324 lei in timp ce "no name-ul" mtx 14 este 370/400 lei (inel de 40/50)...
deci despre ce bani putini vorbim?
acum ramane de vazut care lanseta este mai "performanta" orice ar insemna asta...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de max-carpfishing » 31 Dec 2012, 02:30

Eu nu inteleg ce legatura au lansetele pokemon si MTX cu topicul asta???...omul intreaba foarte clar despre lanseta Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs.
Imagine

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Neamtul » 31 Dec 2012, 10:15

Issey scrie:salut! pls take no offense but... sunt de parere ca pokee ultra team, fl strategist sau hakuyo mtx (11,12 si 14) surclaseaza fox warrior luand in consdierare toti parametrii asta daca nimeni nu se tine cu nasul pe sus si poate accepta cu demintate faptul ca un no name de 170 de lei (sau 370 de lei in cazul mtx 14) performeaza la bani putini.cui vrea sa tina cont de opinia mea recomand sincer variantele ieftine pentru rezultate superioare. sa aveti un an nou excelent si fire intinse!
De unde le-ai scos ? Cu ai ajuns la concluzie asta ? Nici Century NG nu arunca cat arunca MTX 14 dar asta nu inseamna ca MTX e mai bun. E mai bun la aruncat ca in rest...
Oricum, putini sunt cei care reusesc sa scoata untul din MTX si prefera sa achizitioneze ceva mai "bland".
In rest, la finisaje, greutate, calitatea vopselei, inele si cam tot ce vrei tu Fox Warrior da clasa la multe bete mai scumpe, inclusiv Hakuyo MTX 8,9, 12, 14, 15,..20. Ce sa mai vorbim de FL si Pokemon. Care variant ieftine si rezultate superioare ?
Nu mai vorbiti aiurea. La bete sunt multe criterii de luat in calcul. Toti recomandati MTX de parca fara el n-ar exista pescuitul in forma in care exista azi. Daca e atat de bun de ce lumea inca mai cumpara Hi-S 200 ? Sau daca Hakuyo TD e atat de buna, de ce unul dintre cei ce o folosesc recomanda Basia pentru aruncari la mare distanta ?(nu dau nume, cine a citit atent PPT stie la cine ma refer).
Acest mesaj nu este un atac la adresa lui Dan Mitranescu, sa fie foarte clar. Am intervenit numai ca sa apar punctul meu de vedere.
Cu riscul sa-mi sara lumea(eh, cativa) in cap apas pe "trimite" acest mesaj. :)

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 31 Dec 2012, 11:21

Sincer eu sunt incepator in lumea pescuitului la crap,mai precis de anul trecut, pe ape curgatoare am cativa ani de cand pescuiesc, la clean si scobar in special. Inainte sa achizitionez lanseta Fox Warrior S am citit destul de mult pe forumuri si pe alte pagini despre alegerea lansetei de crap. Sunt de acord cu multi care spun ca inainte sa iti achizitionezi o lanseta e bine sa mergi la un magazin de articole de pescuit si sa o testezi , dar problema e ca eu locuiesc intr-un orasel mic (Sighetu Marmatiei) in care sunt vreo 3 astfel de magazine si in care nu gasesti lansete mai sus de Energoteam, eventual Maver dar la pret foarte mare(am vazut o lanseta maver la 600 lei, altele nu aveau). In concluzie cu toate ca mi-ar fi placut sa testez mai multe lansete de crap nu am avut ocazia , asa ca citind pe forumuri am aflat cate ceva despre firmele consacrate pescuitului la crap: Nash, Maver, Fox, Korda, Chub, Prologic, etc. Initial am vrut sa imi iau maver, ca este recomandata de mai toti pescarii, de parca ar prinde peste singure aceste lansete, apoi dupa un studiu mai indelungat am aflat ca sunt multe firme care sunt superioare la care credeam ca nu ma voi putea atinge din cauza pretului piperat. Intrand pe un site de articole de pescuit(nu dau nume sa nu fac reclama) am vazut ca aveau lansete numai de la firmele consacrate de care am scris mai sus , iar cand am vazut lanseta Fox la un pret decent zic eu, nu am mai stat pe ganduri si mi-am comandat-o. O alta caracteristica pe care o doream la o lanseta sa fie de 3.9 m si de 3 sau 3.5 lbs. Pot sa zic ca sunt multumit de achizitionarea acestei lansete dar pentru a prinde crap e nevoie de mult mai multe decat o lanseta cu toate ca si aceasta e un prim pas important. Va doresc un AN NOU FERICIT CU CAT MAI MULTE CAPTURI RECORD si sa fim pregatiti pentru primavara ce vine. LA MULTI ANI si FIR INTINS.
Ultima oară modificat 31 Dec 2012, 12:05 de către remenyialin, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Issey
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mai 2010, 15:44

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Issey » 31 Dec 2012, 11:42

salutare! fara sa vreau sa fiu ironic o sa va raspund cu o anecdota pe care o socotesc destul de buna si foarte potrivita situatiei noastre... enjoy! :)

Cu ocazia jubileului reginei Marii Britanii doi prieteni, un englez si un chinez se plimbau impreuna prin Londra.
-Uita-te la toate steagurile astea!Imi umplu sufletul de mandrie patriotica!
-Dar Chan, tu esti chinez iar astea sunt steaguri britanice!
-Da? Uita-te la etichete…

La multi ani!!!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Neamtul » 31 Dec 2012, 11:54

Nu, nu judeci bine. Nu e vorba de locul fabricatiei. Lansetele sunt total diferite. Daca amandoua sunt fabricate in China, nu inseamna ca sunt identice sau ca au aceasi valoare, calitate, etc. Intre betele enumerate de tine diferentele sunt enorme, poate doar MTX 14 se apropie la finisaje, calitate si greutate de Fox. Celelalte, ma apuca.. :)) .
Inca ceva, nu ma mandresc cu faptul ca am Fox si altu Pokemoane. Eu folosesc Fox din convingere, imi plac si sa zicem ca-mi permit. :)






La Multi Ani tuturor utilizatorilor Infopescar ! <:-P <:-P

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de max-carpfishing » 31 Dec 2012, 13:12

@ Neamtul Eu unul m-am lamurit de mult ...Frank Warwick si Danny Moesckops pe langa experti nostri sunt apa de ploaie :)) ...este sfarsit de an,sincer nu am chef de vorba...si totusi multi se intreaba si acum,oare de ce am ales Alfa Romeo si nu BMW :))
Salut la toata lumea si Happy New Year 2013 <:-P <:-P <:-P
Imagine

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 31 Dec 2012, 16:55

Ultima oară modificat 31 Dec 2012, 17:58 de către remenyialin, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Dahaka
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 21 Oct 2008, 19:13
Localitate: Sighetu Marmatiei -Maramures

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Dahaka » 31 Dec 2012, 17:04

pestele din poza e prins la Campu Lung?

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 31 Dec 2012, 17:12

Da , de unde ti-ai dat seama? L-am prins zic eu din prost noroc , cu momitor si cu o boaba de porumb pe carlig. Nu pot sa imi explic cum de a venit somnu de 13 kg , numai daca nu s-au strans ceva carasi la momitor. L-am scos cu un fir de 0.22 mm de 2 lei si cu o lanseta telescopica Silstar de 4m. Adevarul e ca datorita echipamentului "profesionist" a durat vreo o ora si jumatate drilul. :D
Ultima oară modificat 31 Dec 2012, 18:26 de către remenyialin, modificat de 6 ori în total.

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 31 Dec 2012, 17:26

Dahaka ai fost si tu la Campu Lung la pescuit?
Ultima oară modificat 31 Dec 2012, 18:16 de către remenyialin, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”