Moara Vlasiei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de IULIAN C » 09 Iul 2009, 23:37

elby_82 scrie:Iuliane ce zici?
Elby,la mine te refereai?!?
daca da..."la naiba'n puii mei...eu in noaptea asta la 4:20 sunt in P-ta presei,iau ratb si ma prezint pe Moara!daca vedeam postul tau....dar n-am avut cum ca am venit acum de la munca...
ne vedem acolo....eu stau pana duminica,poate dau si eu bani la benzina si am cu cine veni innapoi...
ca semn de recunoastere...un cort fox euro x,eu o sa am un tricou verde cu o mitraliera pe spate...asta daca vezi postul pana pleci!
Daca-l vezi....ai nr meu de tel mai jos(la semnatura).....ne gasim mai usor !
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Nowatiny
Veteran
Veteran
Mesaje: 566
Membru din: 27 Oct 2008, 19:45
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Nowatiny » 11 Iul 2009, 21:40

Inca o partida pe mv2 ... din pacate fara nici un rezultat.
O singura trasatura in 12h dar fara peste pe saltea.Foarte multa lume pe balta , din punctul meu de vedere a fost o zi slaba , nu numai eu dar si vecinii nu au scos mare lucru pe saltea.Vecinii din stanga mea care plantau au reusit sa prinda peste s'au ales si cu o captura de 14600 gr , un frumos "imbracat".
PS: Iulian cred ca tu stateai pe "locul meu" .. undeva in stanga baracii vis-a-vis de ponton.
Elby , cred ca te'am vazut si pe tine cand ai ajuns pe balta , din pacate nu am apucat sa te salut pt ca eram in masina din cauza ploii.Cu alta ocazie sper sa va cunosc.

Fericitul si captura :
Fişiere ataşate
PIC_0052.JPG

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla » 11 Iul 2009, 22:51

Marti impreuna cu Costi vom fi pe MV2.
Cine vrea sa vina este bine venit ;) !

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de IULIAN C » 12 Iul 2009, 21:45

Nowatiny scrie:Inca o partida pe mv2 ... din pacate fara nici un rezultat.
O singura trasatura in 12h dar fara peste pe saltea.Foarte multa lume pe balta , din punctul meu de vedere a fost o zi slaba , nu numai eu dar si vecinii nu au scos mare lucru pe saltea.Vecinii din stanga mea care plantau au reusit sa prinda peste s'au ales si cu o captura de 14600 gr , un frumos "imbracat".
PS: Iulian cred ca tu stateai pe "locul meu" .. undeva in stanga baracii vis-a-vis de ponton.
Elby , cred ca te'am vazut si pe tine cand ai ajuns pe balta , din pacate nu am apucat sa te salut pt ca eram in masina din cauza ploii.Cu alta ocazie sper sa va cunosc
Cam asa ceva,am fost in cortul ala lipit de salcie,la coltul zidului de vis-a-vis...
La capricioasa vreme si conditiile de pescuit nefavorabila din cauza presiunii cshimbatoare,vant,ploaie cu aspect de furtuna...zic eu ca 92 kg/60h(12 buc de la 4,8 5kg,6kg,7kg,9kg....la 18,6)...e bine...media 7,6
nu pot spune ca am prins peste mult,dar sunt fericit ca mi-am imbunatatit recordul personal anterior(17,300-tot pe Moara) cu actualul de 18,600....prins exact aznoapte la ora 24 si cateva minute!!!
Teddy,fara suparare,s-a cam adeverit previziunea ta ca o sa zic.....stii tu ce.... =))
Nici n-ai plecat bine si "hop" a tras la 2 deodata,pe ploaia aia torentiala...unu de 5 si unu ruptura...in mana la Elby_82!
multumesc lui elby pt tot sprijinul acordat,raman dator de cinste,mai ales ca eu prinsesem restul pestilor la bile solubile,acela mare intrand pe bila tare squidoctopus&black peper de la Dynamite-de la Elby
multumiri si lui "Neamtu" ca m-a ajutat pe ploaia aia torentiala,lasand masina-n drum,una peste alta....o partida reusita pt ca mi-am depasit vechiul record personal
incerc sa adaug si cateva imagini de la "locul faptei"...
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Xf0nmmm6Gbo&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Xf0nmmm6Gbo&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
e tarziu...sunt obosit....o sa revin cu foto...!!!
Fişiere ataşate
IMG_0553.JPG
IMG_0557.JPG
IMG_0552.JPG
Ultima oară modificat 12 Iul 2009, 23:34 de către IULIAN C, modificat de 4 ori în total.
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
jila pitis
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 18 Oct 2008, 22:25
Localitate: baicoi/prahova
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de jila pitis » 12 Iul 2009, 21:49

IULIAN C scrie:Cam asa ceva,am fost in cortul ala lipit de salcie,la coltul zidului de vis-a-vis...
nu pot spune ca am prins peste mult,dar sunt fericit ca mi-am imbunatatit recordul personal anterior(17,300-tot pe Moara) cu actualul de 18,600....prins exact aznoapte la ora 24 si cateva minute!!!

ne poti spune si noua la ce ai luat pestele de 18,600.sau ce ai folosit nada ce bile daca ai dat la bile?

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Marian Constantin » 13 Iul 2009, 08:13

bravo Iulian si ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< in continuare

Avatar utilizator
Nowatiny
Veteran
Veteran
Mesaje: 566
Membru din: 27 Oct 2008, 19:45
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Nowatiny » 13 Iul 2009, 14:58

Am facut un mic efort si maine sunt pe balta , sper sa ne vedem acolo Madalin , poate ma inveti si pe mine niste trick'uri.Spune'mi pe unde te asezi si cum te recunosc.

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de faraon tudor » 13 Iul 2009, 19:02

Madalin007 scrie:Marti impreuna cu Costi vom fi pe MV2.
Cine vrea sa vina este bine venit ;) !
Veneam si eu ,dar e programata de mult partida pe Chiroiu 4 :-h
Va urez fir intins

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla » 13 Iul 2009, 20:17

Nowatiny scrie:Am facut un mic efort si maine sunt pe balta , sper sa ne vedem acolo Madalin , poate ma inveti si pe mine niste trick'uri.Spune'mi pe unde te asezi si cum te recunosc.
O sa ma recunosti dupa masina,am un logan rosu B - 72 - YAJ.
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Costi P » 13 Iul 2009, 20:25

Iuliane...esti nasul lor tata =D> , tine-o tot asa.
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Costi P » 13 Iul 2009, 20:26

faraon tudor scrie:
Madalin007 scrie:Marti impreuna cu Costi vom fi pe MV2.
Cine vrea sa vina este bine venit ;) !
Veneam si eu ,dar e programata de mult partida pe Chiroiu 4 :-h
Va urez fir intins

Mrci mult Tudor....la fel si tie.
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Costi P » 13 Iul 2009, 20:29

Nowatiny scrie:Am facut un mic efort si maine sunt pe balta , sper sa ne vedem acolo Madalin , poate ma inveti si pe mine niste trick'uri.Spune'mi pe unde te asezi si cum te recunosc.

o sa-l recunosti usor, se da iarba la o parte cand vine, se indoaie salciile, paznicii fac plecaciuni :)) , glumesc Madaline, sa nu ma inneci maine :D
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla » 13 Iul 2009, 20:41

Cam asa ceva,am fost in cortul ala lipit de salcie,la coltul zidului de vis-a-vis...
La capricioasa vreme si conditiile de pescuit nefavorabila din cauza presiunii cshimbatoare,vant,ploaie cu aspect de furtuna...zic eu ca 92 kg/60h(12 buc de la 4,8 5kg,6kg,7kg,9kg....la 18,6)...e bine...media 7,6
nu pot spune ca am prins peste mult,dar sunt fericit ca mi-am imbunatatit recordul personal anterior(17,300-tot pe Moara) cu actualul de 18,600....prins exact aznoapte la ora 24 si cateva minute!!!
Teddy,fara suparare,s-a cam adeverit previziunea ta ca o sa zic.....stii tu ce.... =))
Nici n-ai plecat bine si "hop" a tras la 2 deodata,pe ploaia aia torentiala...unu de 5 si unu ruptura...in mana la Elby_82!
multumesc lui elby pt tot sprijinul acordat,raman dator de cinste,mai ales ca eu prinsesem restul pestilor la bile solubile,acela mare intrand pe bila tare squidoctopus&black peper de la Dynamite-de la Elby
multumiri si lui "Neamtu" ca m-a ajutat pe ploaia aia torentiala,lasand masina-n drum,una peste alta....o partida reusita pt ca mi-am depasit vechiul record personal
incerc sa adaug si cateva imagini de la "locul faptei"...

Bravo Iuliane , i-ai pus gheata la inima hamalului cu ala de 18.600 :)) =)) :)) =)
Ultima oară modificat 13 Iul 2009, 22:25 de către Madalin Dirla, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Nowatiny
Veteran
Veteran
Mesaje: 566
Membru din: 27 Oct 2008, 19:45
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Nowatiny » 13 Iul 2009, 21:08

OK ... debea astept partida de maine , sper sa iasa crapii la sedinta foto :D

PS : Felicitari pt "monstru" Iulian :)

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de IULIAN C » 14 Iul 2009, 01:07

Multam pt felicitari....si lui Madalin si lui Nowatiny...si lui Jonny 23,care m-a felicitat telefonic....deh....asa fac "platicarii"!!!
uite,cum am promis....inca un "instantaneu" in care si-a adus aportul si Dany Neamtu....dandu-se jos din masina pe o ploaie torentiala....ca sa ma ajute!
putini ca el....Multam,frate pescar!
cand Teddy tocmai plecase....
@Teddy....Man,you know i'm just jocking....wright?!?<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Jcwq163dhsk&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Jcwq163dhsk&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Închis

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”