CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
rares-giurgiu
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 25 Iun 2012, 20:28

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de rares-giurgiu » 30 Iun 2013, 11:21

Scuze, neo, am vrut sa scriu1,5 kg, ma refeream la diferenta de la locul 3 la 4 , si acum la final de concurs aceeasi diferenta, chiar mai mica, de 1,1 kg, iar fata de concursul organizat de Luci ( lucifish), impresia personala e ca densitatea de peste a scazut, si ma gandesc ca a migrat spre alte locuri mai bune, gen tigaie, oala sau alte gratare, totul datorita unor " pescari" care considera pescuitul ca pe o sursa de hrana, in orice caz, felicitari castigatorilor, participantilor si nu in ultimul rand organizatorilor
LA TATI NII GREU,,,, DA' NU LA FEL

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de 77neo » 30 Iun 2013, 12:06

rares-giurgiu scrie:Scuze, neo, am vrut sa scriu1,5 kg, ma refeream la diferenta de la locul 3 la 4 , si acum la final de concurs aceeasi diferenta, chiar mai mica, de 1,1 kg, iar fata de concursul organizat de Luci ( lucifish), impresia personala e ca densitatea de peste a scazut, si ma gandesc ca a migrat spre alte locuri mai bune, gen tigaie, oala sau alte gratare, totul datorita unor " pescari" care considera pescuitul ca pe o sursa de hrana, in orice caz, felicitari castigatorilor, participantilor si nu in ultimul rand organizatorilor

BIG LIKE

e posibil sa fie cum zici Rares. si eu ma indoiesc ca amurii aia frumosi care isi faceau veacul pe standul 16 au plecat la colindat pe alte standuri. la ce echipe bune au participat si cata nada le-a fost pregatita era imposibil sa nu iasa la poze.
pe de alta parte (din cate am auzit eu) nici pe alte balti din jurul brasovului nu s-a prins prea bine. sa speram ca asta e cauza. lipsa poftei de mancare nu lipsa pestilor.

FELICITARI SI DIN PARTEA MEA PARTICIPANTILOR, ORGANIZATORILOR SI NU IN ULTIMUL RAND CASTIGATORILOR
**== ---<>< **== ---<><
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
radu90
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 27 Apr 2012, 22:34

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de radu90 » 30 Iun 2013, 14:40

Extraordinar de putin peste, suspect as spune chiar, ce-i drept ca nici la Corbu nu s-a prins prea grozav, dar tot s-a luat cate 2-300 kg pe echipa. Dar cand ma uit aici doar 15-17 kg de peste in 48 ore...hmmm? chiar asa sa nu mance deloc deloc?

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de 77neo » 30 Iun 2013, 15:10

radu90 scrie:Extraordinar de putin peste, suspect as spune chiar, ce-i drept ca nici la Corbu nu s-a prins prea grozav, dar tot s-a luat cate 2-300 kg pe echipa. Dar cand ma uit aici doar 15-17 kg de peste in 48 ore...hmmm? chiar asa sa nu mance deloc deloc?
eu nu mai stiu ce sa zic. asteptam comentariile celor care au fost pe balta. ei sunt cei mai in masura sa isi dea cu parerea.
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
rares-giurgiu
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 25 Iun 2012, 20:28

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de rares-giurgiu » 30 Iun 2013, 15:31

Neo, acum am ajuns acasa de la concurs, am stat pe standul 12, si multi dintre concurenti au adus in discutie acest fapt de " disparitie" a pestelui din balta, si eu sper sa fie doar o idee, pestele sa fie acolo cuminte sa faca misto de cei care am incercat sa-l prindem,ar fii pacat ca si balta asta sa dispara din agenda multor pescari, chiar daca nadirea grea a fost la ore fixe, la inceputul competitiei s-a nadit destul de masiv dar apoi putina lume a mai nadit ,doar cu cobra am incercat sa-i facem pe plac la mustacios
LA TATI NII GREU,,,, DA' NU LA FEL

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de daddy caddy » 30 Iun 2013, 16:05

GATA!!! SA TERMINAT.........................DE TOT X-(

FELICITARI CASTIGATORILOR,FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR CARE AU LUAT PARTE LA ACEST DESEN ANIMAT :D :D :D :D :D :D :D :D :D

FELICITARI MIE CA NOAPTEA AM INCEPUT SA VORBESC SINGUR,,,,,,,,,,,DAR CRED CA NU NUMAI EU!
NU POT SA VA ZIC CE VORBEAM CA MA EXECUTA GOR ! :D :D :D


HAI RAPIDU!!!
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de daddy caddy » 30 Iun 2013, 16:08

P.S

COPOS,SA TE DUCI DUPA GIGI! =(( =(( =((
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de tache » 30 Iun 2013, 16:10

Cantar final.JPG
Imi cer scuze,din motive tehnice nu am reusit sa pun clasamentul final la timp.
Felicitari tuturor participantilor!!!
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de florentiniuga » 30 Iun 2013, 16:38

radu90 scrie:Extraordinar de putin peste, suspect as spune chiar, ce-i drept ca nici la Corbu nu s-a prins prea grozav, dar tot s-a luat cate 2-300 kg pe echipa. Dar cand ma uit aici doar 15-17 kg de peste in 48 ore...hmmm? chiar asa sa nu mance deloc deloc?
Chiar nu "conectati" rezultatele de pe balti?
Ce Dumnezeu, e absolut evident ca anumiti factori de clima au determinat un raspuns slab al pestilor aproape peste tot.
Parfene e barfit ca nu si-a pazit Tancabestiul si i-au "evadat" ciortanii, la Corbu, vorba voastra, s-a prins sub o treime fata de anul trecut, pe Green Paradise putin, pe Miro Lake s-au pus deja tunurile, etc. Veti vedea ca in momentul in care clima va reveni la valori normale, cu cote hidrologice stabile si pestii vor reveni la momeala. Pana atunci, sa reinvatam pescuitul de finete pentru pesti capriciosi, ca sa avem un minim de rezultate multumitoare.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de tache » 30 Iun 2013, 16:40

DSC_0019.jpg
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de tache » 30 Iun 2013, 16:43

Mai multe poze din concurs:
Fişiere ataşate
DSC_0035.jpg
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de tache » 30 Iun 2013, 16:45

DSC_0037.jpg
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de tache » 30 Iun 2013, 16:50

poza
Fişiere ataşate
DSC_0042 (1).jpg
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de tache » 30 Iun 2013, 16:52

DSC_0385.jpg
Prinde un peste si ... fa-l mare !

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: CUPA "STIGMA FISHING MASTERS" 2013 EDITIA 1

Mesaj de davidnicolaie » 30 Iun 2013, 16:54

florentiniuga scrie:
radu90 scrie:Extraordinar de putin peste, suspect as spune chiar, ce-i drept ca nici la Corbu nu s-a prins prea grozav, dar tot s-a luat cate 2-300 kg pe echipa. Dar cand ma uit aici doar 15-17 kg de peste in 48 ore...hmmm? chiar asa sa nu mance deloc deloc?
Chiar nu "conectati" rezultatele de pe balti?
Ce Dumnezeu, e absolut evident ca anumiti factori de clima au determinat un raspuns slab al pestilor aproape peste tot.
Parfene e barfit ca nu si-a pazit Tancabestiul si i-au "evadat" ciortanii, la Corbu, vorba voastra, s-a prins sub o treime fata de anul trecut, pe Green Paradise putin, pe Miro Lake s-au pus deja tunurile, etc. Veti vedea ca in momentul in care clima va reveni la valori normale, cu cote hidrologice stabile si pestii vor reveni la momeala. Pana atunci, sa reinvatam pescuitul de finete pentru pesti capriciosi, ca sa avem un minim de rezultate multumitoare.
au fost problem cu netul si cu generatorul .vremea a devenit brusc rece cu ploii.premierea sa facut repede si multi au ramas inpolmoliti si nu puteau sa iasa de pe balta.si de frica vremii au fost echipe care au plecat cu o ora jumate inainte(echipe care nu mai aveau sanse teoretice).acum a ajuns acasa cel increditat cu rezultatul si va posta.da sunt deacort cu d-voastra ca clima a influientat baltile.in cazul nostrum locurile neprofitabile pe balta au castigat balta .parca se pescuia pe doua balti diferite 1 jumatate pescuiau in vana iar cealelelte se rugau sa aiba trasaturi.multumesc tuturor participantilor si premiantiilor pentru munca depusa .iar cei ce pescuiau in partea 14-20 ,va asigur eu ca stiau balta si erau pescari destul de buni. unii chiar foarte buni .nu e vina lor .sunt si asftel de momente in pescuit .cine nu le accepta inseamna ca nu intelege fenomenul :(
Ultima oară modificat 30 Iun 2013, 17:00 de către davidnicolaie, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”