CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 27 Mar 2010, 18:40

Asa este ai dreptate,primavara cand totul se trezeste la viata este mirific,o adevarata minune a naturii,timp liber nu prea am dragul meu pentru ca invat ,vreau sa imi iau gradele la soferie C si E ,aveam acum o posibilitate sa o tai in Norvegia,dar neavand gradele m-am inscris la scoala ptr . asta,si daca totul e o.k.sarsitul lui iunie o intind.Acum si prima iesire in Delta depinde de asta aveam in plan 4 iunie, dar acum nu stiu inca data examenului.Tu ce planuri de iesit in Delta ai?
MERCEDES S

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 27 Mar 2010, 21:23

Buna seara. Cosmine ce limba se vb. in Norvegia. Ai grja si pune-te pe invatat limba, sunt sigur ca vei prinde contractul . Intereseaza-te si ce fel de pescuit practica ei acolo. Sigur nu vei putea sta deoparte. Referitor la delta, nu am nici un plan. Somnul de top este la 30m. de mine. Trebuie doar sa-l gasesc si sa fac poze,poze,poze cu el :)) Tu ai indicii si cred ca astepti foto pe 2010. Telul meu este sa-mi imbunatatesc palmaresul si dupa asta (daca reusesc) ma intorc la crap si salau, cu toate ca pescuitul la somn este cel mai odihnitor si comod. :">
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 28 Mar 2010, 11:47

Am un amic acolo si el ma informeaza ce si cum e pe acolo ,am inteles ca merge engleza,limba lor e grea.De pescuit iti dai seama ca o sa ma tin,zicea prietenul meu ca este numai apa si munte acolo unde-i el,deci in timpul liber o sa pescuiesc.Dar pana atunci mai este.Iti doresc toate cele bune.Pa
MERCEDES S

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de timer » 28 Mar 2010, 12:09

cosmin mihut scrie:Am un amic acolo si el ma informeaza ce si cum e pe acolo ,am inteles ca merge engleza,limba lor e grea.De pescuit iti dai seama ca o sa ma tin,zicea prietenul meu ca este numai apa si munte acolo unde-i el,deci in timpul liber o sa pescuiesc.Dar pana atunci mai este.Iti doresc toate cele bune.Pa
Cosmine,succes in ceea ce ti-ai propus..Ia uite,ce te asteapta in Norvegia...Fir intins si sanatate!
http://www.plahte.no/engelsk/index_video.htm

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de timer » 28 Mar 2010, 12:17


Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 28 Mar 2010, 12:27

timer este f.frumos si parca nu se vede interventia omului. Oare gena latina sa contribuie in Romania la distrugerea a tot ce este frumos si natural #:-S
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 28 Mar 2010, 18:19

Fara cuvinte timer,multumesc.Adevarate frumuseti ale naturii.Fire intinse va doresc la toti.
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 28 Mar 2010, 23:09

Apa e cum se vede in poze,adica destul de tulbure,dar nu neagra (sint facute simbata si dum) eu speram ca vor fi ceva trasaturi ,dar nimic,nici macar o saritura ,nimic,colegi au dat si pe litcov,la fel nimic, ..Localnici spun ca la viitura asta nu ar fi intrat peste in jepsi.Sa mai intimplat, ca la viituri timpuri, sa nu intre pestele in japse.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 28 Mar 2010, 23:20

Dar reintilnirea pe anul asta cu batrinul fluviu a produs multa,multa bucurie

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 29 Mar 2010, 16:18

nici cei de la Perivolovca nu fac treaba,doar cateva moace restul babusca,asta e,au mai fost niste prieteni din Iasi la Ilgani,n-au prins decat babusca si platica la varga intr-un canal!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 29 Mar 2010, 16:53

Oooo,este mare apa nea Paun,dar ma mir ca nu ai avut nici o trasatura,interesant ,nu-i asa.Poate ca din cauza ca era tulbure?Dar nu conteaza ,bucuria iesirii a fost tot farmecul partidei.Frumos.Te salut si mult noroc.
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 29 Mar 2010, 20:47

dunareanu scrie:nici cei de la Perivolovca nu fac treaba,doar cateva moace restul babusca,asta e,au mai fost niste prieteni din Iasi la Ilgani,n-au prins decat babusca si platica la varga intr-un canal!
Cu cei de la Iasi m-am intilnit,pescuiau vineri dimineata in dreptul insulei ,m-am si mirat,ia uite mai nene tocmai de unde au venit astia,baieti de treaba,nu am scapat de ei fara sa beau o tarie aromata cu niste plante de munte,am uitat cum a denumito.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 29 Mar 2010, 21:01

Ioane multumim pentru poze. Ne-ai Dunarea in case. Frate ori ai aparatul performant, ori esti tu meserias la foto =D> Frumos ,,rau'' de tot. :noob: Parca am fi si noi acolo :">
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 29 Mar 2010, 21:32

iorgu scrie:Ioane multumim pentru poze. Ne-ai Dunarea in case. Frate ori ai aparatul performant, ori esti tu meserias la foto =D> Frumos ,,rau'' de tot. :noob: Parca am fi si noi acolo :">
Mai Iorgule ,la iesirea asta am facut in jur de 200 de poze,eu ma gindeam sa le mixez in 2,3 clipuri dar astia de la youtube nu mai accepta sa bagi muzica fara aprobarea producatorului,m-am chinuit azi ,nu am mai reusit,siteul asta,infopescar, e performant ,are zum ,poti vedea clar ,plus ca pe youtube se pierde din calitatea imagini ,ar mai fi o optiune sa creez un topic cu imagini si filme din delta postate de mine , de cine mai are,si de cine mai vrea.Cred ca asa voi face ,imi place si mie cum se vad imaginile.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 29 Mar 2010, 21:50

Ioane, in a 4-a imagine postata de tine, este si o barca. Ce faceau aia cu barca pe Dunare? Nu cred ca se plimbau :O Ideea cu topicul este excelenta **== :lol: :noob: Sincer, ochii vad inima cere :"> O imagine placuta ramane intiparita in memorie f. multiiiii ani. Este ca un citat celebru care il memorezi ;)
Ocroteste natura, merita!

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”