primavara in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 06 Apr 2010, 13:08

Lasai dracu de baboi, la 2,3,4 sute de grame, teai distrat ,eu unu preferam sa stau cu ele bagate la Dunare si un sprit linga mine, decit dupa maruntis chiar daca sansele erau aproape 0 ,dar asta e viziunea mea personala (la mine dunarea nu o inlocuieste nimic,nu are cum) ,alti pot face cum vor,la un moment dat vei ajunge sa imi dai dreptate.Pai ce cauti la Raduta, eu unu, nu masi duce nici daca nu ma costa nimic.Eeeeeee ,esti pe drumul bun ,,dar mai ai nintel de copilarit. Dar pina la urma din toate pozele astea, tu care esti,ca eu la un momentdat , credeam ,ca identitatea si domiciliul e la vrajeala data si acum inclin sa cred tot asa.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 06 Apr 2010, 13:36

Brava,brava,nea Ioane,da mare enot batran mai esti. :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 06 Apr 2010, 13:47

cosmin mihut scrie:Brava,brava,nea Ioane,da mare enot batran mai esti. :))
Mai Cosmine ,pai eu spun ce gindesc,ce e rau in asta,eu la adresa am numele personal si nu ma prea impac cu situati dinastea ,,,ghici cine sint eu?,,,,

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 06 Apr 2010, 14:00

Ai mare dreptate,ai observat ca si eu de la bun inceput am facut asa.Eu cred ca este foarte normal sa stii cu cine stai de vorba,am observat ca nenea dunareanu nu se prea impaca,bine cu nimeni de pe aici,si ca nici nu prea-i plac oamenii Deltei,oare de ce???Doar suntem toti pescari,nu .
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 06 Apr 2010, 17:23

cosmin mihut scrie:Ai mare dreptate,ai observat ca si eu de la bun inceput am facut asa.Eu cred ca este foarte normal sa stii cu cine stai de vorba,am observat ca nenea dunareanu nu se prea impaca,bine cu nimeni de pe aici,si ca nici nu prea-i plac oamenii Deltei,oare de ce???Doar suntem toti pescari,nu .
Nu ,Dunareanu are microbul inoculat si el ,rau,numai ca si-a facut intrarea putin,, gen justitiar,, lucru care a deranjat batrini,,,dar de ce sa nu recunosc ,,omului ii place girla,,iar asta e un mare lucru ,e deal girlei cel putin ca informatie ,ne va arata el mai multe ,a promis,oricum e in evolutie,si noi am trecut prin etape multe sa ajungem la faza de a nu ne mai interesa nimic in afara de Dunare.Eu unu ii urez succes ,si vreau sa il vad ca da anu asta drumul la un crap, peste 10 kile direct in dunare ,nu la Raduta. Sa arate ca in jocul asta cu crapi el e seful uneori.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 06 Apr 2010, 17:24

hai s-o luam pe indelete,de unde ai tras concluzia ca nu ma impac cu nimeni pe aici nea Cosmine,sau ca nu-mi plac oamenii deltei :?: :O imi bagati vorbe-n gura?nu-i frumos [-x

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 06 Apr 2010, 17:26

nea Ioane,pai pe la Raduta tot Dunarea trece sa stii :))si ca idee,la mine toti crapii care trec de 8 kile ii eliberez iar la somn nu opresc mai mare de 4-5 kile maxim,motivul,nu sant buni :D

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 06 Apr 2010, 18:11

E doar o "umila"parere nenea...
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 06 Apr 2010, 19:01

[quote="dunareanu"]nea Ioane,pai pe la Raduta tot Dunarea trece sa stii :))si ca idee,la mine toti crapii care trec de 8 kile ii eliberez iar la somn nu opresc mai mare de 4-5 kile maxim,motivul,nu sant buni :D[/quote
Stiu ca trece Dunarea pe la Raduta.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 06 Apr 2010, 19:09

Paun Ion scrie:Lasai dracu de baboi, la 2,3,4 sute de grame, teai distrat ,eu unu preferam sa stau cu ele bagate la Dunare si un sprit linga mine, decit dupa maruntis chiar daca sansele erau aproape 0 ,dar asta e viziunea mea personala (la mine dunarea nu o inlocuieste nimic,nu are cum) ,alti pot face cum vor,la un moment dat vei ajunge sa imi dai dreptate.Pai ce cauti la Raduta, eu unu, nu masi duce nici daca nu ma costa nimic.Eeeeeee ,esti pe drumul bun ,,dar mai ai nintel de copilarit. Dar pina la urma din toate pozele astea, tu care esti,ca eu la un momentdat , credeam ,ca identitatea si domiciliul e la vrajeala data si acum inclin sa cred tot asa.


:)) cum adica bre nea Ioane nu stii care sant din pozele alea,daca crap nu sant,atunci cine ramane? =)) =)) hai ca-i fost tare!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 06 Apr 2010, 19:22

dunareanu scrie:
Paun Ion scrie:Lasai dracu de baboi, la 2,3,4 sute de grame, teai distrat ,eu unu preferam sa stau cu ele bagate la Dunare si un sprit linga mine, decit dupa maruntis chiar daca sansele erau aproape 0 ,dar asta e viziunea mea personala (la mine dunarea nu o inlocuieste nimic,nu are cum) ,alti pot face cum vor,la un moment dat vei ajunge sa imi dai dreptate.Pai ce cauti la Raduta, eu unu, nu masi duce nici daca nu ma costa nimic.Eeeeeee ,esti pe drumul bun ,,dar mai ai nintel de copilarit. Dar pina la urma din toate pozele astea, tu care esti,ca eu la un momentdat , credeam ,ca identitatea si domiciliul e la vrajeala data si acum inclin sa cred tot asa.


:)) cum adica bre nea Ioane nu stii care sant din pozele alea,daca crap nu sant,atunci cine ramane? =)) =)) hai ca-i fost tare!
Hai bre sa mor de stiu,ca apar vreo 3,4 romani pina acu, baga o copie dupa buletin ,,ca la dastea nu prea te cred,,mai repede te cred cind zici ca maninca pestele undeva ,,decit cu identitatea,,,,,am eu o banuiala ca ne cunoastem ,,dar inca nu vrei sa spui

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de pharaoh » 06 Apr 2010, 19:36

hai domle`ca eu mi-am dat seama: el e :P

Imagine
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 06 Apr 2010, 20:28

nu prietene,in poza asta e un amic la care am facut Pastele,credeam ca intrebi din cele 3 poze de la Cernovca,la alea ma refeream,scuze de confuzie!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 07 Apr 2010, 16:27

Pai daca crap nu esti inseamna ca esti omu care tine crapu :)) :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 07 Apr 2010, 16:49

era pe vremea impuscatului o emisiune de mare succes- CU MASCA SAU FARA MASCA-oricum ceva de genu,cred ca acolo se preta bine toata tarasenia asta a identitatilor.caci pt primavara in delta [-x :-q nici poveste

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”