Off-topic ...cu Gogu & Friends

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de misu_sipanu » 19 Dec 2009, 22:59

Deja e off topic LA PATRAT RADICAL DIN TREI,ce naiba,nu to o poza,nu tu o vrajala dea lui Gogu,olandezu cred ca doarme sau e inzapezit etc etc.....da de fapt de ce vorbim noi pe topicu asta :^O :-/ :-t

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de gor965 » 19 Dec 2009, 23:36

misu_sipanu scrie:........da de fapt de ce vorbim noi pe topicu asta :^O :-/ :-t
DE CE ...sau DESPRE CE ? ...raspuns : ca sa nu vorbiti despre ALCEVA ,pe la ALTE topicuri ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de gogu steriade » 20 Dec 2009, 00:58

misu_sipanu scrie:Deja e off topic LA PATRAT RADICAL DIN TREI,ce naiba,nu to o poza,nu tu o vrajala dea lui Gogu,olandezu cred ca doarme sau e inzapezit etc etc.....da de fapt de ce vorbim noi pe topicu asta :^O :-/ :-t
ce vrajala vere , ce iesti femeie ? :-?? io numa pa femei le vrajesc si dupa aia le <:-P ...mantelgi ! ;)
fi atent aici poza da sarbatori ...romania pitoreasca :
Romania pitoresca.jpg
(15.17 KiB) Descărcat de 235 ori
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de timer » 20 Dec 2009, 10:50

gogu steriade scrie:
misu_sipanu scrie:Deja e off topic LA PATRAT RADICAL DIN TREI,ce naiba,nu to o poza,nu tu o vrajala dea lui Gogu,olandezu cred ca doarme sau e inzapezit etc etc.....da de fapt de ce vorbim noi pe topicu asta :^O :-/ :-t
ce vrajala vere , ce iesti femeie ? :-?? io numa pa femei le vrajesc si dupa aia le <:-P ...mantelgi ! ;)
fi atent aici poza da sarbatori ...romania pitoreasca :
Romania pitoresca.jpg
Gogule,ii facusi astuia pohta...
http://www.liveleak.com/view?i=660_1258567727
Ca veni vorba...
Banuiesc ca fiecare dintre noi a vazut macar o data in viata o copulatie in plina strada dintre doi maidanezi.Totul se face la vedere,in functie de cum ii apuca amocu'.Nu tin cont ca sunt priviti.O fac in statii de autobuz,pe peroane,in fata intrarilor din magazine etc.Trecatorii reactioneaza diferit.Unii ii indarjesc cu tot felul de indemnuri si expresii(Asa ma,fi-i-ar catzaua a draqu)Altii ,mai pudici,intorc capul,iar ultima categorie,mai violenta,incearca sa-i alunge cu pietre,daca gasesc.Cainii,in schimb,isi vad de treaba lor si de cele mai multe ori isi duc la indeplinire misiunea,cu aceeasi ardoare initiala si fara complexe.La noi in politica perioada rutului tine tot anul calendaristic.La fel, la vedere ,da fara de schelalaituri ,ci cu lozinci. :D

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de misu_sipanu » 20 Dec 2009, 11:50

gogu steriade scrie:
misu_sipanu scrie:Deja e off topic LA PATRAT RADICAL DIN TREI,ce naiba,nu to o poza,nu tu o vrajala dea lui Gogu,olandezu cred ca doarme sau e inzapezit etc etc.....da de fapt de ce vorbim noi pe topicu asta :^O :-/ :-t
ce vrajala vere , ce iesti femeie ? :-?? io numa pa femei le vrajesc si dupa aia le <:-P ...mantelgi ! ;)
fi atent aici poza da sarbatori ...romania pitoreasca :
Romania pitoresca.jpg
Ma Gogule,cei fac cainii,se intrec care e mai tare la tras..pirturi >:) si te mai miri ca toata lumea vorbeste de incalzirea globala =)) Cica s a calculat ca daca toate vietuitoarele de pe Tera,ar trege toate un pirt in acelasi timp................temperatura ar creste cu 10 grade instantaneu :^O :-?

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de mircea62 » 21 Dec 2009, 11:50

misu_sipanu scrie: Cica s a calculat ca daca toate vietuitoarele de pe Tera,ar trege toate un pirt in acelasi timp................temperatura ar creste cu 10 grade instantaneu :^O :-?
..... cu conditia sa tina si o bricheta aprinsa la fund =))

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de misu_sipanu » 21 Dec 2009, 18:50

..... cu conditia sa tina si o bricheta aprinsa la fund =))[/quote]
Ar fi un fel de Terrasima sau Terrasachi =))

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de mosharu » 25 Dec 2009, 10:28

gor965 scrie:Sorry ptr. Off-topic... :D
Membrii clubului Green Lake sunt obligati sa "poarte" sigla la avatar ? :-? ...sau asa e moda ! :))
iesti' jelos Gore nene? ;;) :))

las' ca vedem noi la anu' cine are mai multe cupe'n geam >:) **==

FORTZA VERDE **==
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de eden » 25 Dec 2009, 13:55

poveste nostima apropos de concursuri : ma intreceam cu tatal meu pe facau asta vara (fiecare cu cate 3 lansete - dar fiecare cu monturile lui). era o zi foarte calda, cu activitate slaba si ne-am gandit sa facem un mic concurs ,,la misto''. conditia era ca fiecare sa puna ce montura crede ca merge si momeala la libera alegere... eu bag direct boiles, boaba Bonduelle si peleta, el cu momeala ,,X''. rezultatul : dupa 8 ore de pescuit eu 2 teni la 1 kilogram, si el 9 ciortani intre 1.5 si 3 kilograme. lasand la o parte ca a trebuit sa plec capul si sa ma recunosc invins (putin inciudat dar mandru de rezultatul acestui batran nostim), l-am intrebat cu nervii la pamant ce naiba tot punea in ac de a avut activitatea asta cand pe toata balta se prinsesera cativa carasi... la care el musca cu pofta din inca o piersica si imi arata o punga in care avea cateva piersici taiate cu cutter-ul in cubulete. dupa misto-ul de rigoare, am facut pariu cu el ca ma ia peste picior. drept urmare, vine langa lansetele mele, scoate una si pune cub de piersica, arunca cei 50-60 de metri standard, pune bambina si lasa lanseta pe avertizor. 20 de minute si bambina joaca un break-dance de am ramas cu falca de jos picata pe varfu de la adidas. intep, drill scurt si la minciog intra inca un ciortan la 2 kile si ceva. mi-am strans lansetele si l-am aplaudat la fiecare peste pana la plecare (nota autorului : au mai fost inca 6 bucati), cand am ales din ,,tunel'' 3 ciortani mai rasariti si i-am deversat pe restul in apa... trecand pe balta pe la ceilalti si auzind ca tot nu prinsesera nimic, am dat unui baiat punga cu cubulete de piersica, i-am explicat cum se pun in ac si s-a uitat la mine cu o privire martiana de-a dreptul. eu nu sunt un pescar cu secrete sau cu tactici diversionare, asa ca l-am rugat frumos de tot sa scoata pentru 10 minute o lanseta si daca nu prinde ii dau 50 de ron, dar daca prinde, imi da el mie suma stabilita. zis si facut, am aruncat batul omului tot la 50-60 de metri in fata, cu momeala-minune in ac, si in 8 minute jumate fix avea bambina lipita de bat. s-a uitat la mine cam sasiu si a inceput sa le schimbe pe toate pe piersica...evident ca nu i-am luat cei 50 de ron pe care mi-i datora in urma pariului, dar am plecat de pe balta invins si fericit... voi ce credeti despre aceasta minune de momeala ? a fost doar un capriciu de o zi al crapului ? (n.a. - fructele nu erau foarte coapte, dar aveau un miros patrunzator de piersica)
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de Laurentiu » 25 Dec 2009, 21:30

Si eu am prins odata la limba de pantof cand altii nu prindeau nimic si un amic a prins la caramb de cizma.
Dar cea mai tare momeala de carlig a fost muc din nas.
Despre cocos de pepene, samburi de ardei gras sau gogosar nu mai vorbesc!
La multi ani si sarbatori fericite! <:-P <:-P <:-P

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de Ion Mironov » 25 Dec 2009, 22:30

Laurentiu scrie:Si eu am prins odata la limba de pantof cand altii nu prindeau nimic si un amic a prins la caramb de cizma.
Dar cea mai tare momeala de carlig a fost muc din nas.
Despre cocos de pepene, samburi de ardei gras sau gogosar nu mai vorbesc!
La multi ani si sarbatori fericite! <:-P <:-P <:-P

in locul tau m-as abtine.....sau posteaza acolo unde isi au locul astfel de glume ......MULTUMESC
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de Costi P » 25 Dec 2009, 23:34

Laurentiu scrie:Si eu am prins odata la limba de pantof cand altii nu prindeau nimic si un amic a prins la caramb de cizma.
Dar cea mai tare momeala de carlig a fost muc din nas.
Despre cocos de pepene, samburi de ardei gras sau gogosar nu mai vorbesc!
La multi ani si sarbatori fericite! <:-P <:-P <:-P
ce muza ai avut cand ai scris postul asta ? :-$
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de eden » 26 Dec 2009, 00:13

hai ma oameni buni ca facea si omu un pic de caterinca... treaba lui ca nu ma crede, doar eu am intrebat ce parere aveti, nu s-a bagat el in seama :))
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de Laurentiu » 26 Dec 2009, 11:39

Obs ca voi cei de la carp zone (unii dintre voi) aveti in permanenta un bat in c...r. MAI DESCRETITI-VA FRUNTILE CA TOTUSI SUNT ZILE DE SARBATOARE ;)


P.S. sper ca nu o sa o luati pe urmele celor de pe xxx cu aroganta lor si sa ne fie sila sa intram pe aici ca pe acolo...

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de Costi P » 26 Dec 2009, 14:12

Laurentiu scrie:Obs ca voi cei de la carp zone (unii dintre voi) aveti in permanenta un bat in c...r. MAI DESCRETITI-VA FRUNTILE CA TOTUSI SUNT ZILE DE SARBATOARE ;)


P.S. sper ca nu o sa o luati pe urmele celor de pe xxx cu aroganta lor si sa ne fie sila sa intram pe aici ca pe acolo...
Laurentiu,
in primul rand, apropo de P.S-ul tau, faci o mare greseala cu aceasta asociere....nu poti compara un "blog" cu un site dedicat pescuitului.
In al doilea rand, este un topic cat se poate de serios si util celor care vrem sa participam la competitii...daca tu pui = ( egal ) intre " un bat in c..r " si seriozitate, inseamna ca ceva nu este in regula......in alta ordine de idei, pt descretitul fruntilor avem rubrica diverse...bancuri...Gogu & friends...hazlii si nu numai...etc.

Iti doresc un an nou plin de bucurii si impliniri...si fruntea cat mai descretita >:D<

P.S si fir intins de Marea captura ;)
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”