ajung 250 de m de fir pe un tambur???

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: ajung 250 de m de fir pe un tambur???

Mesaj de bebe2011 » 04 Apr 2011, 11:12

300 mt.suficient in orice conditii.

Avatar utilizator
cosmin81ro
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Noi 2010, 22:52

Re: ajunge 250 de m de fir pe un tambur???

Mesaj de cosmin81ro » 14 Iun 2011, 15:59

craparulsef scrie:
pharaoh scrie:Si argumentele care ar fi?
Pe cine întrebi?
Dacă mă întrebi pe mine ... e foarte simplu răspunsul ... ca să ai de unde pierde!
Dacă ai o mulinetă BBRLC ... căci în marea noastră majoritate de astea avem şi dacă pierzi 10 sau 20 metri nici măcar nu se cunoaște. Mulţumit?
Dacă ai o naşpetă de mulinetă tot la fel ... umple frate tamburul!
Şi să nu-mi vorbești de economie că-s mai bătrîn ca tine şi mai pățit! Tot timpul ai nevoie de cît mai mult fir indiferent dacă pescuiești pe lac sau pe Dunăre!
Bazinul Mare unde mi-am făcut stagiatura acum 25 de ani are aproximativ 650 pe 550 metri, crapii sunt unii dintre ei staţionaţi de puţină vreme, au muşchi de dunăreni şi un sprint care te poate uimi nu de puţine ori. Dar şi în bălţile ălea de merg marea majoritate a celor de pe forum unde se bagă bombonele colorate si unde costă distracţia pe zi cât nu face, poţi avea şansa să dai de un ten nebun şi să te uiţi după el ca la o amendă penală!
Cred că am răspuns aici şi pentru nea Gor! Cei aia preponderent cu 250 m de fir ... bre sunteţi toţi copiaţi la indigo? Ce pe un BBRLC trebuie să pun numai 0.25 sau numai 0.28 sau numai 0.473 ... hai bre lăsaţi-o mai moale sau îmi văd de treaba mea. Cine naiba face regulile astea de la care nu mă pot abate şi trebuie să mă conformez cum e scris în manualu lu peşte?
Bre BATRANULE, eu am vaga impresie ca mata esti un pic un pic complet lovit la...sa nu zic eu da-ti singur seama ce vb...
unde scrie ca tamburii trebuie umpluti cu aceasi dimensiune si lungime de fir???? nu am vazut nici unde ca scrie ca tb sa bag 1 Km de fir pe un tambur in plus de asta de unde stii ca toti avem BBRLC????
poate ca eu am DAIWA INFINITY 5500 te oftici?
si poate ca asa imi place mie sa bag 150 M de umplutura si 300 de linie...ofticate...si nu mai fi asa de revoltat...pe mulinetele mata poti sa iti pui si 4 KM de fir ca, chiar nu ne intereseaza.

Hai FIR INTINS!

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”