Spod- fir

Moderator: florentiniuga

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Spod- fir

Mesaj de gor965 » 18 Mar 2011, 01:32

Fisher scrie:....Care e diferenta dintre spomb si racheta?Adica,ce avantaje are spombul in fata rachetei?
Numai bine.
1. Incarca mai multa nada
2. Incarca orice tip de nada
3. Nu pierde nada in zbor
4. Forma aerodinamica mai buna
5. Se recupereaza mult mai rapid ptr. nu se incarca cu apa (gliseaza deasupra apei)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Costel Jambu
senior
senior
Mesaje: 314
Membru din: 15 Sep 2009, 15:36
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Spod- fir

Mesaj de Costel Jambu » 19 Mar 2011, 03:13

gor965 scrie:
Fisher scrie:....Care e diferenta dintre spomb si racheta?Adica,ce avantaje are spombul in fata rachetei?
Numai bine.
1. Incarca mai multa nada
2. Incarca orice tip de nada
3. Nu pierde nada in zbor
4. Forma aerodinamica mai buna
5. Se recupereaza mult mai rapid ptr. nu se incarca cu apa (gliseaza deasupra apei)
Salut.
Multumesc frumos pentru raspuns.Ramai acelasi om amabil si saritor ca intotdeuna.
Numai bine.
1 Aprilie...Ziua Nationala A Romaniei!

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spod- fir

Mesaj de zfcristian » 21 Mar 2011, 22:54

Cel mai sigur si mai usor mod de a prinde spomb-ul de inaintas care credeti ca ar fi ? O agrafa mai mare sau sa fac prinderea pe direct ?!?
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
darius123
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Iun 2009, 23:02

Re: Spod- fir

Mesaj de darius123 » 22 Mar 2011, 14:10

Dupa parerea mea, un vartej cu o agrafa.Daca vrei sa folosesti o bucla mare pentru spomb, bucla trebuie sa fie foarte mare pentru a intra spombul prin bucla.Daca legi inaintasul de spomb cu un nod, dupa fiecare partida, trebuie sa tai inaintasul pentru a elibera spombul si dupa cateva partide, o sa ai un inaintas prea scurt.Cea mai simpla metoda, legi inaintasul de vartej si spombul il introduci in agrafa.Dureaza 1 secunda si ai pierderi minore.Cred ca nu este foarte important modul cum legi spombul si atunci trebuie sa cauti solotia cea mai rapida si cu pierderile cele mai mici.

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spod- fir

Mesaj de zfcristian » 23 Mar 2011, 21:33

darius123 scrie:Dupa parerea mea, un vartej cu o agrafa.Daca vrei sa folosesti o bucla mare pentru spomb, bucla trebuie sa fie foarte mare pentru a intra spombul prin bucla.Daca legi inaintasul de spomb cu un nod, dupa fiecare partida, trebuie sa tai inaintasul pentru a elibera spombul si dupa cateva partide, o sa ai un inaintas prea scurt.Cea mai simpla metoda, legi inaintasul de vartej si spombul il introduci in agrafa.Dureaza 1 secunda si ai pierderi minore.Cred ca nu este foarte important modul cum legi spombul si atunci trebuie sa cauti solotia cea mai rapida si cu pierderile cele mai mici.
Agrafa trebuie sa fie una mai sanatoasa, de asta intrebam ce folosesc si altii pentru a-mi fi cat mai usor!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
Costel Jambu
senior
senior
Mesaje: 314
Membru din: 15 Sep 2009, 15:36
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Spod- fir

Mesaj de Costel Jambu » 23 Mar 2011, 21:51

Ce zici de o agrafa din aia pentru somn,solida?Are partenerul meu de pescuit, si sincer sa fiu,nu cred ca va rupe vreuna dintre ele curand.
1 Aprilie...Ziua Nationala A Romaniei!

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”