DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 17 Iun 2012, 14:40

cei care au platit chitanta din timp au beneficiat de permise din prima tura cand au aparut... cei care au platit in aprilie..mai...asta e ... mai au de asteptat , doar traim in romania .. oricum , ptr cei care nu stiu , toti banii de permise platiti din ian pana cand s-au tiparit primele..au fost folositi in scopuri electorale..campanii electorale...stiu asta din surse sigure .. mai tarziu au scos baietii banii de la ei pentru tipariri , dar tarziu ... si mai au de scos ... de asta nu primiti permisele .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 19 Iun 2012, 17:38

sorprodan scrie:si la mine a inceput sa miste , ieri doua bucati, unul sarit de 10 kg acum doua zile patru bucati sub 5 kg >:)
Ce mai faceti,nici o noutate?cum merge cteno,si crapu'?

Avatar utilizator
adyadryan1992
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 29 Mar 2011, 14:14

Re: DUNAREA

Mesaj de adyadryan1992 » 22 Iun 2012, 11:48

Nimic de la Dunare hmmm au fugit pescarii ??? sau sunt cotele prea mari??

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Allen Besnovich » 22 Iun 2012, 12:06

E cota cam mare, la bechet 330-340.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
madmanwr
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 22 Mai 2009, 18:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de madmanwr » 22 Iun 2012, 22:16

Salut,,, am si eu o intrebare.. am citit cam tot ce am gasit pe forum despre permise ,, ba ARBdd Ba anpa .. nici nu stiu ce sa mai zic.. eu momentan sunt plecat din tara.. la un altfel de pescuit (afganistan) si vreau ca in septembrie sa ma duc la pescuit in zona chilia veche.. daca poate sa imi spuna si mie cineva ce acte am nevoie ca sa nu am cearta cu autoritatile..as fii pe deplin recunoscator , si daca sunt persoane care vor merge in aceiasi perioada cu a mea.. voi fii bucuros de noi prieteni.O zi buna va doresc.

Avatar utilizator
darius123
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Iun 2009, 23:02

Re: DUNAREA

Mesaj de darius123 » 22 Iun 2012, 23:18

Am platit 2 chitante de 30 ron pentru permisul ANPA, dar nu am am ajuns sa le depun la ANPA.Intre timp am pierdut chitantele.Se pot elibera alte chitante, fara sa mai platesc?Banuiesc ca sunt inregistrat in baza de data, unde se poate demonstra ca am platit respectiva suma in cont.Multumesc

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gazaru » 23 Iun 2012, 00:05

madmanwr scrie:Salut,,, am si eu o intrebare.. am citit cam tot ce am gasit pe forum despre permise ,, ba ARBdd Ba anpa .. nici nu stiu ce sa mai zic.. eu momentan sunt plecat din tara.. la un altfel de pescuit (afganistan) si vreau ca in septembrie sa ma duc la pescuit in zona chilia veche.. daca poate sa imi spuna si mie cineva ce acte am nevoie ca sa nu am cearta cu autoritatile..as fii pe deplin recunoscator , si daca sunt persoane care vor merge in aceiasi perioada cu a mea.. voi fii bucuros de noi prieteni.O zi buna va doresc.
Permis ARBDD plus intrarea cu masina (astea se platesc), ARBDD 30 lei pe an iar cu masina era 15 lei pe saptamana. PG este gratis si te duci cu permisul ARBDD si se elibereaza pe loc. Permisul ANPA NU este valabil in Delta.
In ce perioada mergi si cam pe unde pe Chilia Veche?

Avatar utilizator
madmanwr
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 22 Mai 2009, 18:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de madmanwr » 23 Iun 2012, 12:12

Pai sincer sa fiu,eu frecventam mai des zona mahmudia.. dar anul asta simt nevoia de o schimbare , perioada va fi dupa 20 septembrie .. fiind liber pana la 1 noiembrie ,eu vin cu inca 2 prieteni, si am in plan cel putin 5 zile de pescuit..zona nu am hotarat`o inca..daca vor fi si alte persoane disponibile care doresc sa mearga vom decide impreuna zona si restul detaliilor .Va multumesc ptr informatiile oferite :) . O zi buna si multa sanatate va doresc.

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 24 Iun 2012, 11:36

Ultima oară modificat 24 Iun 2012, 13:19 de către ROSCA MIREL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Alex ps
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 03 Iul 2008, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Alex ps » 24 Iun 2012, 12:39

Your search - IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk30 ... ie0048.jpg[/IMG]e - did not match any documents.

Suggestions:

Make sure all words are spelled correctly.
Try different keywords.
Try more general keywords.
Try fewer keywords.

Linkul dat de tine nu este bun, incercati asa :) =P~
http://i283.photobucket.com/albums/kk30 ... ie0048.jpg

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: DUNAREA

Mesaj de timer » 24 Iun 2012, 12:52

A innebunit lumea..Am vorbit cu cativa pescari care au fost la Desa si dupa cateva zile (in care n-au facut nimic) au fost obligati de un grup de localnici sa stranga corturile si sa paraseasca zona("voi sunteti craioveni, aici e viata noastra") La Garla Mare , la fel..Unii au fost amenintati ca, daca nu parasesc zona, li se vor arde masinile ..Fara cuvinte... @-)

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 24 Iun 2012, 14:35

timer scrie:A innebunit lumea..Am vorbit cu cativa pescari care au fost la Desa si dupa cateva zile (in care n-au facut nimic) au fost obligati de un grup de localnici sa stranga corturile si sa paraseasca zona("voi sunteti craioveni, aici e viata noastra") La Garla Mare , la fel..Unii au fost amenintati ca, daca nu parasesc zona, li se vor arde masinile ..Fara cuvinte... @-)
e foame mare ,,,, ~x(
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: DUNAREA

Mesaj de sorin1362 » 24 Iun 2012, 16:25

sorprodan scrie: e foame mare ,,,, ~x(
Ce sa intelegem din asta Prodane ? De partea cui esti ? :-?
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 25 Iun 2012, 08:47

timer scrie:A innebunit lumea..Am vorbit cu cativa pescari care au fost la Desa si dupa cateva zile (in care n-au facut nimic) au fost obligati de un grup de localnici sa stranga corturile si sa paraseasca zona("voi sunteti craioveni, aici e viata noastra") La Garla Mare , la fel..Unii au fost amenintati ca, daca nu parasesc zona, li se vor arde masinile ..Fara cuvinte... @-)

Lipsa de cultura si bun simt ... foarte multi se cred buricu pamantului dar habar n-au de tabla inmultirii .. am auzit si eu de asa ceva, pe la pristol .. locuri excelente de placa de scobar ocupate de cate 30...40 lansete la crap ... certuri, discutii etc .. deja ti se face lehamite de pescuitu asta p dunare si " rezervarea " locurilor ... unii ar tre sa inteleaga ca locul lor e doar la ei acasa in curte si ...la doamne doamne ...
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 26 Iun 2012, 12:54

sorin1362 scrie:
sorprodan scrie: e foame mare ,,,, ~x(
Ce sa intelegem din asta Prodane ? De partea cui esti ? :-?
eu am fost si raman un pescar sportiv ,,, si vreau ca si copilul meu sa mearga la pescuit pe DUNARE peste cativa ani.... si sa mai prinda si cate un pestiut ,,,,,,fire intinse I-)
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”