Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 16 Mar 2011, 23:47

Bine ati venit baieti !
Va doresc navigare usoara pe forum si fire intinse in noul sezon ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
dcsorinb
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 17 Mar 2011, 14:07
Localitate: Bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de dcsorinb » 17 Mar 2011, 14:20

Salut si bine v-am gasit,

Sunt Sorin, am 33 ani si sunt din Bucuresti. Anul asta v-am descoperit ca si forum si recunosc ca pana sa ma inregistrez pe acest forum am mai intrat si am citit despre voi.
Revenind la mine, din pacate sunt un pescar amator aspirant de crap, asta datorita timpului liber foarte restrans(din cauza serviciului si a familiei) de care dispun. Sunt un adept convins al C&R si ma bucur ca majoritatea forumistilor de aici practica acest stil. Am reusit ca duminica (12.03.2011) sa ies pe Floarea Popestiului si am reusit si prima mea captura pe anul acesta.... un ciortan de max 1 kg.
Din pacate stau foarte prost la capitolul echipament de pescuit si la capitolul experienta, dar sunt foarte dornic sa invat tehnicile de pescuit la crap.


Cu respect,
Sorin

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Semnati aici

Mesaj de bebe2011 » 19 Mar 2011, 20:15

Salut,Costel sunt,Buzau ,imi place sa cred ca am ceva experienta in pescuitul crapului,am 46 ani,cateva concursuri in care am cunoscut oameni extraordinari iar visul meu este ca si baiatul meu (23 ani) sa impartaseasca aceasta frumoasa pasiune.Salutari tuturor,fire intinse si sper cu ajutorul lui Dumnezeu sa ne vedem pe balta.

Avatar utilizator
Quartz
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 11 Noi 2010, 09:14

Re: Semnati aici

Mesaj de Quartz » 19 Mar 2011, 21:20

Va salut pe toti
Sunt Vasile, am 44 ani sunt din Dej, si-mi place la nebunie sa pescuiesc ( numai pe Somes ). Va doresc la toti capturi frumoase anul acesta. Respectele mele.

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Semnati aici

Mesaj de bebe2011 » 19 Mar 2011, 21:24

(pentru Cornel din buzau)Nr meu de tel 0744881890,poate vreodata iesim la un pescuit impreuna.

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Semnati aici

Mesaj de bebe2011 » 25 Mar 2011, 19:24

Ce s-a intamplat,astia am fost toti,s-au terminat pescarii?

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de REMUSGL » 29 Mar 2011, 17:12

Salutari,
Ma numesc Remus-Mihai, am 26 de ani, sunt din Galati, intotdeauna mi-a placut sa pescuiesc, dar anul trecut in cautarea de hobby-uri recreative in natura (orice in afara de stat in fata calculatorului), am descoperit pescuitul la crap. Sunt incepator, dar timpul, resursele si munca imi permit sa ma documentez si sa devin un pescar mai bun. Tin sa ii multumesc pe aceasta cale lui Neguleasa Ionut ca mi-a suportat sutele de intrebari si discutii neterminabile despre pescuitul la crap si ca ma scoate la un pescuit sambata....numai am rabdare ...cea mai lunga saptamana... :)

Fire intinse la toata lumea,
Remus

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de pharaoh » 29 Mar 2011, 17:14

Bine ai venit !
Iesiti la antrenament? :P
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de REMUSGL » 29 Mar 2011, 17:15

pharaoh scrie:Bine ai venit !
Iesiti la antrenament? :P
Da da ... sa videm care e treaba ;)

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Ionut_pescar » 29 Mar 2011, 17:47

Remus,cu teoria stai bine,acum sa vedem cum merge practica! :D
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
rafi
senior
senior
Mesaje: 432
Membru din: 17 Noi 2010, 19:14

Re: Semnati aici

Mesaj de rafi » 07 Apr 2011, 13:46

Salutare la toata lumea. Ma numesc Sorin Badita sunt din Sibiu si am 34 de ani ,practic pescuitul inca din copilarie.Imi place cam ori ce tip de pescuit dar in mod special pescuitul crapului dupa care dau de cate ori am ocazia.Inca odata salutare si Respecte! :)

Avatar utilizator
Nelu ionescu
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 30 Mai 2011, 17:34
Localitate: Bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de Nelu ionescu » 30 Mai 2011, 17:37

Va salut..ma numesc Nelu ionescu,multi pescari de competitie ma cunosc,sant membru al clubului Pelicanul,si cam atat...

Avatar utilizator
baracuda64
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 18 Feb 2011, 15:34
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de baracuda64 » 11 Aug 2011, 18:23

[quote="florentiniuga"]Cateva cuvinte despre fiecare, in loc de semnatura, ar fi binevenite. Ne intereseaza varsta, daca se poate si numele real, ce fel de pescuit practicati, in ce zona, de cati ani... si tot ce credeti ca va intereseaza si pe voi despre altii.[/quote
Sa fie traista plina...! Din Bucuresti,incerc sa ma tot adaptez,Stil de pescuit,dau la peste,confectionez lingurite,mai plesnesc cite o montura,si citeodata incerc sa imi rotunjesc veniturile oferind-ule spre vinzare,dar avind destu-i cunoscuti,nu prea imi merge treaba,imi place mai mult sa vina si sa se laude la piata cu ce au prins la lingurile mele...
daca treceti prin piata Gorjului si vreti o lingurita ,intrebati de Gabi de la telefoane,daca aveti material cit sa imi ramina si mie ,ne intelegem... :))
Si sa nu uit,Lacul Morii nu este plin doar de morti ,are si pesti capitali...

Avatar utilizator
L E OO
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 10 Oct 2011, 13:44

Re: Semnati aici

Mesaj de L E OO » 10 Oct 2011, 13:56

Salutare tuturor , sint Leonard si pescuiesc de la 5-6 ani(adica de vreo 25) . Imi place sa dau si la undita si la lanseta la fel de mult , nu ma intereseaza sa bat recorduri , ci sa ma destind si sa-mi incarc bateriile pe balta in putinul timp liber pe care il am . M-ar interesa sa invat mai multe despre pescuitul la crap pe Dunare , si nu in ultimul rind , sa invat cit mai multe despre pescuitul la rapitor . FELICITARI celor care au avut ideea cu postul tv online !

Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Re: salut!

Mesaj de elvis_armeanca » 15 Noi 2011, 00:39

Salut ma numesc Anefi Elvis ,sunt din Ovidiu, jud Constanta,am 33 ani ,sunt proaspat contaminat de carp fishing..restul il deduceti voi =vreau sa invat cat mai multe despre acest pasionant sport sa-i zic asa dar pt. mine e chiar arta!Am pescuit de mic copil pe lacurile siut-ghiol,tasaul ,corbu si mai nou conacu-negrsesti,tibrinu care si este balta mea de suflet!Am in dotare o baterie de crap formata din 4 lansete mtx 8, 3.90 ,4lb, 2buc,, nu sunt cine stie ce dar nici proaste rau din cate m-am interesat,mulinete la fel ceva modest okuma lb 65,un rod pod,averizori,swingere,etc accesorii de camp.si ce imi trebuie asa in mare la pescuit :D ps.m-am informat si eu pe net ca tot omu cat de cat chiar daca sunt incepator @-) Numai bine!fir intins! :-h
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”