Dunarea la Giurgiu

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi0110
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 30 Apr 2008, 16:52

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de cristi0110 » 01 Apr 2011, 18:45

Hai Dane cu pozele de astazi ca stiu ca ai fost la o pescuiala pe Ara :)

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de bitza35 » 01 Apr 2011, 23:32

salut prieteni pescari.vad ca se cam vorbeste despre canalul ara si am rugamintea...asta daca nu deranjez sa pun cateva intrebari despre aceasta locatie...sunt din bucuresti si as vrea ca dupa prohibitie sa fac o iesire la canalul ara...mentionez ca nu am mai fost niciodata in aceasta locatie si sincer nu cred ca as nimeri din prima...bine ca nu sunt atat de batut in cap ,dar cu ceva ajutor din partea unora dintre voi cred ca as nimeri din prima.stiti proverbul ''nimeni nu sa nascut invatat''...si sunt dispus si chiar ma incanta ideea daca cineva accepta sa facem o ''excursie'' la o partida de pescuit impreuna si aici ma refer la cineva din partea locului sau cineva care este un veteran daca pot spune asa al pescuitului la dunare dar mai ales in acea zona...astept raspunsuri si pana atunci va doresc tuturor pescarilor fire intinse (pana luni 04.o4) ca dupa, stim cu totii ce urmeaza.............cu respect
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
Parhomencu
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 09 Aug 2010, 21:52
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de Parhomencu » 03 Apr 2011, 03:18

ete si poza de vineri dupa masa. so privitor la iesire, la ara se ajunge destul de usor, si cand aveti chef sa veniti va astept sa o facem impreuna ...... pescuiala nu altceva :))
Fişiere ataşate
si iyute si ce prinsei samabata. mama si ce bun fuse azi, s-a lins nasa pe degete  :))
si iyute si ce prinsei samabata. mama si ce bun fuse azi, s-a lins nasa pe degete :))

Avatar utilizator
Parhomencu
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 09 Aug 2010, 21:52
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de Parhomencu » 03 Apr 2011, 03:20

scuze, vineri dupa masa, sambata l-am papat la nasa ca acu am fost cu plocon la ea :d

Avatar utilizator
cristi0110
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 30 Apr 2008, 16:52

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de cristi0110 » 03 Apr 2011, 12:24

De abia astept sa se termine prohibitia si sa facem o pescuiala pe Dunare.
Pana atunci poate facem o stiuca.
Ce zici Dane, cum stai cu timpul?

Avatar utilizator
Parhomencu
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 09 Aug 2010, 21:52
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de Parhomencu » 13 Apr 2011, 10:37

ma, vedem si cu stiuca, dar cred ca dupa 1 mai ca atunci o punem la Dunare ca se da liber la pescuit . vb. si de stiuca, stiuca sa fie :))

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de PsiHo » 18 Apr 2011, 19:43

salut,o zona,un canal ceva,al dunarii in zona giurgiu unde sa nu-ti trebuiasca PG exista? :D

Avatar utilizator
Parhomencu
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 09 Aug 2010, 21:52
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de Parhomencu » 26 Apr 2011, 10:03

PsiHo scrie:salut,o zona,un canal ceva,al dunarii in zona giurgiu unde sa nu-ti trebuiasca PG exista? :D
Nu exista zone unde sa nu iti trebuiasca PG. Este zona de frontiera si te ia astia la rost daca nu ai PG. PG-ul este gratuir, se scoate de la politia de frontiera

Avatar utilizator
pompierulpescar
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 17 Sep 2008, 17:13

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de pompierulpescar » 18 Mai 2011, 17:28

Parhomencu scrie:
PsiHo scrie:salut,o zona,un canal ceva,al dunarii in zona giurgiu unde sa nu-ti trebuiasca PG exista? :D
Nu exista zone unde sa nu iti trebuiasca PG. Este zona de frontiera si te ia astia la rost daca nu ai PG. PG-ul este gratuir, se scoate de la politia de frontiera
Sa inteleg, ca se poate lua PG-ul de la Politia de frontiera din Giurgiu? Daca da, se elibereaza pe loc? Va multumesc anticipat!.

Avatar utilizator
pompierulpescar
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 17 Sep 2008, 17:13

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de pompierulpescar » 18 Mai 2011, 21:39

pompierulpescar scrie:
Parhomencu scrie:
PsiHo scrie:salut,o zona,un canal ceva,al dunarii in zona giurgiu unde sa nu-ti trebuiasca PG exista? :D
Nu exista zone unde sa nu iti trebuiasca PG. Este zona de frontiera si te ia astia la rost daca nu ai PG. PG-ul este gratuir, se scoate de la politia de frontiera
Sa inteleg, ca se poate lua PG-ul de la Politia de frontiera din Giurgiu? Daca da, se elibereaza pe loc? Va multumesc anticipat!.
M-am exprimat de ar trebui sa apar in "topul rusinica"', de la cronica carcotasilor. Am vrut sa va intreb, daca PG-ul se obtine imediat sau cererea trebuie sa stea la "dospit". SCUZE!

Avatar utilizator
Parhomencu
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 09 Aug 2010, 21:52
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de Parhomencu » 20 Mai 2011, 01:59

in principiu imediat, dar nu stiu sigur ca eu am dato unui amic care a ucrat acolo si acum s-a mutat. dar trrebe sa vi in cursul saptamanii ca sambata si duminica nu lucreaza.

Avatar utilizator
pompierulpescar
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 17 Sep 2008, 17:13

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de pompierulpescar » 20 Mai 2011, 06:53

Va multumesc foarte mult. As dori sa vin cateva zile, ma puteti ajuta cu locuri de pescuit?Daca da , am sa va deranjez pe privat sau daca aveti amabilitatea pe un numar de telefon. Va multumesc anticipat.

Avatar utilizator
dillodillo66
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 21 Mai 2011, 00:22

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de dillodillo66 » 21 Mai 2011, 01:32

cine stie zona gostinu...am fost cu un amic si am avut probleme cu politia de frontiera cu permisele vizate si cu stampila pg,toate in regula,asigurati de persoana prin care le-am facut...cica nu o sa avem probleme..dar uite ca au aparut de la prima prezentare...daca cineva sa intalnit cu asemenea probleme cred ca cel mai bine ar fi sa posteze...

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de Butaru Gabriel » 21 Mai 2011, 23:41

Viza PG pentru zona Calarasi, Oltenita se elibereaza pe loc, pentru zona Giurgiu dureaza o saptamana.

Avatar utilizator
pompierulpescar
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 17 Sep 2008, 17:13

Re: Dunarea la Giurgiu

Mesaj de pompierulpescar » 22 Mai 2011, 17:12

Butaru Gabriel scrie:Viza PG pentru zona Calarasi, Oltenita se elibereaza pe loc, pentru zona Giurgiu dureaza o saptamana.
Va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez. Va multumesc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”