Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cai99 » 03 Apr 2011, 13:52

;)

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de bitza35 » 03 Apr 2011, 23:40

salut.poti afisa ceva foto?a fost si un prieten astazi si a luat un crap la aprox. 5 kg (03.04.2011)...a dat numai dupa crap si din c am inteles a si dormit k a venit dintr o cursa si era f obosit.a fost p balta la ora 4 si la 13:45 a plecat...a mai avut 2ua trasaturi dar a intepat cu intarziere (de...somnul).intradevar se poate fc treaba f buna in cursul saptamanii........dar cine isi permite.eu nu.se stie ca in cursul saptamanii pestele este mai putin stresat,speriat,lipsa celor 1o.ooo de arome aruncate in apa ,galagia un factor atat de important in pescuitul crapului,factor pe care unii il ignora sau mai bine spus nu au cunostinta de el...si multe altele care prin lipsa lor face pestele sa se comporte foarte normal:incepe sa manance (cu o foarte precisa regularitate,cine cunoaste, stie)se pot prinde exemplare din fiecare specie existenta in balta...intr un cuvant se poate spune ca de marti pana vineri poti avea SATISFACTII si fara suparare acest aspect este valabil pentru aproape toate baltile din jurul capitalei...ar trebui modificate f multe regulamente private si un sfarsit de saptamana la pescuit sa fie la fel cu unu' din cursul saptamanii...O PARERE PERSONALA DE PESCAR...restul PUR adevar **==
niciodata nu spun NICIODATA...

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de 77neo » 04 Apr 2011, 16:04

scuze . am postat in locul gresit
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cai99 » 04 Apr 2011, 17:15

bitza35 scrie:salut.poti afisa ceva foto?a fost si un prieten astazi si a luat un crap la aprox. 5 kg (03.04.2011)...a dat numai dupa crap si din c am inteles a si dormit k a venit dintr o cursa si era f obosit.a fost p balta la ora 4 si la 13:45 a plecat...a mai avut 2ua trasaturi dar a intepat cu intarziere (de...somnul).intradevar se poate fc treaba f buna in cursul saptamanii........dar cine isi permite.eu nu.se stie ca in cursul saptamanii pestele este mai putin stresat,speriat,lipsa celor 1o.ooo de arome aruncate in apa ,galagia un factor atat de important in pescuitul crapului,factor pe care unii il ignora sau mai bine spus nu au cunostinta de el...si multe altele care prin lipsa lor face pestele sa se comporte foarte normal:incepe sa manance (cu o foarte precisa regularitate,cine cunoaste, stie)se pot prinde exemplare din fiecare specie existenta in balta...intr un cuvant se poate spune ca de marti pana vineri poti avea SATISFACTII si fara suparare acest aspect este valabil pentru aproape toate baltile din jurul capitalei...ar trebui modificate f multe regulamente private si un sfarsit de saptamana la pescuit sa fie la fel cu unu' din cursul saptamanii...O PARERE PERSONALA DE PESCAR...restul PUR adevar **==
Salut! Prietenul tau le-a plantat ??

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de PsiHo » 05 Apr 2011, 03:14

georgemarian scrie:in cursu saptamani emai bine daca te duci incerca sa dai la inceputul balti cum intri,eu spun ca acolo se prinde mai bine din ce a zis paznicul
mai exact unde? la groapa de gunoi? sau unde sunt palcurile alea de stuf prin apa?

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de bitza35 » 05 Apr 2011, 18:40

salut.nu lea plantat,dar a folosit ceva atractant de care nu am cunostinta si nu cred ca mi va spune...prieteni-prieteni dar secretele de genul asta nu prea se spun,sti cum e...orcum stiu ca nu a dat cu ceva complicat ptr ca eram de fata ca iam imprumutat ceva cand a plecat.parerea mea ca pe timpul asta merge incercat cu ceva momeala vie si atractanti cu extracte din aceste momeli...
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cai99 » 05 Apr 2011, 19:11

bitza35 scrie:salut.nu lea plantat,dar a folosit ceva atractant de care nu am cunostinta si nu cred ca mi va spune...prieteni-prieteni dar secretele de genul asta nu prea se spun,sti cum e...orcum stiu ca nu a dat cu ceva complicat ptr ca eram de fata ca iam imprumutat ceva cand a plecat.parerea mea ca pe timpul asta merge incercat cu ceva momeala vie si atractanti cu extracte din aceste momeli...
Multumesc!!Si daca ma voi duce voi posta aici FIR INTINS!! **==

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 05 Apr 2011, 19:26

despre ce balta e vorba ca nu inteleg...

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de PsiHo » 05 Apr 2011, 19:27

cai99 scrie:
bitza35 scrie:salut.nu lea plantat,dar a folosit ceva atractant de care nu am cunostinta si nu cred ca mi va spune...prieteni-prieteni dar secretele de genul asta nu prea se spun,sti cum e...orcum stiu ca nu a dat cu ceva complicat ptr ca eram de fata ca iam imprumutat ceva cand a plecat.parerea mea ca pe timpul asta merge incercat cu ceva momeala vie si atractanti cu extracte din aceste momeli...
Multumesc!!Si daca ma voi duce voi posta aici FIR INTINS!! **==
Sa ne spui ce-ai facut,la ce-ai dat,cat ai stat :) eu plec joi-a viitoare 24 h
nu e taxa pt plantat,le poti planta chiar si cu barca (daca ai) dar cu conditia sa nu pescuiasca cineva vizavi de tine(ca sa-l stanjenesti) sau poti vorbi cu paznicii sa ti le planteze ei...

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de bitza35 » 05 Apr 2011, 19:45

salut.este vorba de balta pe care ai fost si tu (georgemarian) fundulea 7...pe 3.04 a fost si un prieten al meu si am postat eu ca el nu se omoara sa faca asta...
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 05 Apr 2011, 21:48

am inteles...scuze dar nu m-am prins de prima data :)))

Avatar utilizator
BogdanDorobantu
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 19 Feb 2010, 15:15

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de BogdanDorobantu » 05 Apr 2011, 22:57

salut,

ce taxa e la fundulea 7 ?

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de PsiHo » 05 Apr 2011, 23:37

BogdanDorobantu scrie:salut,

ce taxa e la fundulea 7 ?
50 lei 12 ore 7 kg
se poate pescui si noapte,dar e mai ciudat,daca pleci dupa-amiaza sa dai doar noaptea tre sa platesti si pentru a doua zi adica 100 lei

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de meo_mdc » 06 Apr 2011, 17:33

Dupa toate parerile de pe aici, m-am convins: o sa fac o iesire cat de curand pe Fundulea 7
MLDD

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de PsiHo » 06 Apr 2011, 19:19

meo_mdc scrie:Dupa toate parerile de pe aici, m-am convins: o sa fac o iesire cat de curand pe Fundulea 7
vezi ca a inceput vegetatia..multa iarba pe fund,daca nu mananca ciortanu prinzi caras frumos 500-1kg
acum nu stiu unde gasesti ciortanu,dar vara il gaseai la aprox 1m de malul de vizavi (cu conditia sa nu pescuiasca nimeni pe acolo) sapt trecuta am plantat cum am stiut eu..dar nici un rezultat, sapt viitoare o sa pun 2 la mal 2 la vreo 20m si una pe caras sa am activitate

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”