Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
leomard14
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Feb 2008, 10:51

pentru toti pescarii....

Mesaj de leomard14 » 05 Ian 2009, 12:31

Un calduros LA MULTI ANI!pentru toti membrii forumului si nu in ultimul rand echipei Infopescar,un an 2009 mai bun si fire intinse.Domnule Iuga toate cele bune si poate anul asta o sa am ocazia sa va cunosc personal si dece nu la o partida de pescuit impreuna.Toate cele bune.

Avatar utilizator
DragosS
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 04 Ian 2009, 01:33
Localitate: Bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de DragosS » 05 Ian 2009, 13:58

In primul rand La Multi Ani tuturor membrilor acestui forum! In vacanta aceasta de iarna am gasit si eu acest site si forum pe care imi pare rau ca nu l-am gasit mai devreme. Am gasit aici multe informatii utile si va multumesc pe aceasta cale.

Eu ma numesc Dragos Sinca, sunt din Bucuresti, am 25 de ani si de vreo 2-3 ani descoperit cu adevarat pescuitul la crap, insa mai am multe de invatat in aceasta "meserie". :D Pentru anul 2009 mi-am fixat ca obiectiv personal acumularea a cat mai multa experienta, urmand ca in 2010 sa particip(sper) la primul meu concurs.

Pescuitul in general il practic de cand eram copil si in afara de pescuitul la crap mai ma pasioneaza si pescuitul la rapitor asa ca anual fac cateva iesiri in Delta cu acest scop.

Avatar utilizator
marius_197
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 13 Ian 2008, 19:27
Localitate: focsani

Re: Semnati aici

Mesaj de marius_197 » 05 Ian 2009, 22:12

Salut. Ma numesc Marius Stoian, am 29 de ani sunt din Focsani, bine v-am gasit pe toti si va doresc fir intins tuturor De vreo 2-3 ani descoperit cu adevarat pescuitul la crap, insa mai am multe de invatat in aceasta ,,meserie". De obicei pescuiesc prin Braila-Tulcea .Sper sa gasesc aici raspunsuri la intrebarile mele, si ,de ce nu, sa pot ajuta si eu pe alti. Va salut inca o data si va doresc fir intins! Felicitari d-lui Florentin pentru emisiune si forum unde am gasit o multitudine de informatii utile pentru pescarii incepatori si mai putin certuri =D>

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 05 Ian 2009, 22:32

@Leomard14 @DragosS @marius_197
Bine a-ti venit baieti ! Navigare usoara pe forum ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
valetro
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 13 Oct 2008, 09:58

Re: Semnati aici

Mesaj de valetro » 05 Ian 2009, 23:47

Ma numesc Valentin Tanase,am 43 de ani, pescuiesc pe baltile din Nordul Moldovei la crap si caras de 25 de ani.Daca cineva mi-ar fi spus acum cinci ani ca internetul va marca profund pescuitul la crap,as fi ris ca de un banc sec.Constat acum pe acest forum, care este dovada acestei influente,ca 15 ani de experinta in domeniul pescuitului la crap, pot fi recuperati de un incepator in doar un singur an de iesit pe balta si pe acest Forum, binenteles cu consecventa si pasiune.Va felicit pentru consistenta acestui forum!!
In "Ecosistemul Balta" omul nu trebuie sa fie pradatorul suprem.

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de misu_sipanu » 06 Ian 2009, 19:01

Salut ma numesc Mihai Sipanu am 41 ani sunt din Eforie Nord pescuiesc de 30 de ani stilul preferat fiind spining
dar de pescuit pescuiam la orice peste cu placere.De mic am avut un vis cred ca nu prea mare pentru un copil
de 7-8 ani acum 6 ani Dumnezeu m a ajutat sa mi implinesc visul si am cea mai frumoasa meserie din lume
(parerea mea)am un magazin de pescuit si in fiecare zi ma duc cu placere la'servici''.Stilul de pescuit la crap l am
adoptat de 3ani si nu imi pare rau.Inchei cu vorbele unui bun prieten de''''arme'' in momentele mai dificile pentru
el ''NOROC CA EXISTA PESCUITUL'' BILE NOROCOASE IN 2009 PT TOTI ;)

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: Semnati aici

Mesaj de gabi neamtu » 06 Ian 2009, 19:15

bine a-ti venit fire intinse pe 2009

Avatar utilizator
leomard14
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Feb 2008, 10:51

cer scuze

Mesaj de leomard14 » 06 Ian 2009, 21:02

ma numesc Marius sunt din buzau,am 47 de ani,sunt pescar mai mult de balata,putin pe dunare,doresc sa invat inca din tainele pescuitului,nu pot sa ma laud de capturi impresionante pentru ca nu prea am avut ce mai mare a fost un somn de vreo 6kg in insula mare a brailei.Gor965 am fost acum vreo 3 luni in calarasi pe la km 370 cu niste prieteni locuri frumoase dar nimic...poate anul acesta ne vedem pe acolo mi-ar face placere sa ne cunoastem am citit ca tu cunosti locurile din calarasi f.bine.Fir intins

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: cer scuze

Mesaj de gor965 » 06 Ian 2009, 23:12

leomard14 scrie:ma numesc Marius sunt din buzau,am 47 de ani,sunt pescar mai mult de balata,putin pe dunare,doresc sa invat inca din tainele pescuitului,nu pot sa ma laud de capturi impresionante pentru ca nu prea am avut ce mai mare a fost un somn de vreo 6kg in insula mare a brailei.Gor965 am fost acum vreo 3 luni in calarasi pe la km 370 cu niste prieteni locuri frumoase dar nimic...poate anul acesta ne vedem pe acolo mi-ar face placere sa ne cunoastem am citit ca tu cunosti locurile din calarasi f.bine.Fir intins
Ca sa n-o luam Off topic ,intra pe topicul despre Dunare si vorbim mai multe !
Sanatate la toata lumea !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
tonyboss
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 06 Ian 2009, 23:56

Re: Semnati aici

Mesaj de tonyboss » 08 Ian 2009, 03:22

La Multi Ani !tuturor, ma numesc Tony Ackerman 39 ani pescuiesc de mic copil la orice peste dar de 4 ani am descoperit tainele pescuitului la crap pescuit care imi acapareaza tot timpul liber si nu numai.ma implic foarte mult la administrarea lacului de la sisterea unde am conceput un regulament si am incercat sa dezvolt acest cult al pescuitului de crap in sistem c&r motiv pentru care am pierdut cativa pescari de pe balta dar am castigat multi prieteni intrun cuvant carpmaniac ;noroc ca familia ma sustine.Ma inplic voluntar in ori-ce actiune legata de pescuit!!! Sant fericit sa fiu alaturi de voi! tony .
BALTA HOTARESTE CAND CUI SI CAT

Avatar utilizator
cris71tian72
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 01 Apr 2008, 18:11

Re: Semnati aici

Mesaj de cris71tian72 » 08 Ian 2009, 19:26

Salut.Ma numesc Sauca Cristian din botosani am 38 de ani,pescuiesc [daca se poate spune asa ]de la virsta de 15 ani.De 3 ani sint fascinat de CRAP si tot ce are legatura cu el.In vara trecuta am mai descoperit o parte placuta a pescuitului eliberarea pestelui Este o senzatie pe care ar trebui sa o incerce toti pescari- ELIBERAREA- te simti un mic dumnezeu 8-> care da drept de viata sau OM >:) care respecta un ANIMAL.Va doresc tuturor sanatate si CRAPI in dril.

Avatar utilizator
Robert Gheta
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 08 Ian 2009, 18:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Robert Gheta » 08 Ian 2009, 20:14

Salut! Ma numesc Gheta Robert, sunt din Bucuresti, am 17 ani si pescuiesc de cand ma stiu. Sunt adept al pescuitului Catch&Release, indiferent de specie. Pescuiesc cu placere atat rapitori(stiuca, salau...) cat si crap(unde ma consider ca fiind incepator) si alte specii de talie mai mica. Pe viitor doresc sa prind capturi cat mai mari(visul tuturor pescarilor) si sa ma lansez in concursurile de crap, dar si de spinning. Va doresc tuturor
FIR INTINS ! ;)
Peste sa fie!

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: Semnati aici

Mesaj de pescar_s » 09 Ian 2009, 13:27

La multi ani tuturor celor care posteaza si care nu-pe acest( maxi-forum )si fie ca noul an sa va faca sa nu mai lasati minciogul din mana!!! Ma numesc CONSTANTIN BOGDAN(marcel)oltean si croit pe crap.Undita mi-a puso-n mana tata inante de a merge la scoala si nu am mai lasato,toata activitatea mea in materie de pescuit sa desfasurat la nivel amatoricesc fara a excela,adica: am doua lansete Bolognese 5-25g,si o fixa, cu care mi-am facut veacu.De acum am schimbat calimera,poate si din cauza varstei,sau? poate cine stie, m-am saturat de culisanta si ridicam stafeta-la crap taticu!!!-. m-am dotat cu un minim necesar (4lansete cu tot ce trebe)bile si pe cai,om vedea ce o iesii din toata aventura asta, -am 45 de ani si la multi ani sa ajungeti si d-stra! fire antinse si nu in ultimul rand multe felicitari d-lui Florentin pt.emisiune

Avatar utilizator
edy27
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 07 Ian 2009, 18:05

Re: Semnati aici

Mesaj de edy27 » 09 Ian 2009, 15:17

Salut!Numele meu Matei Edy din Timisoara si un al pescuitului sportiv am participat la citeva concursuri si organizat citeva sper sa avem o colaborare frumoasa.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 09 Ian 2009, 16:00

Bine a-ti venit baieti ! Navigare usoara pe forum ! :-h
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”