Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cata costea
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 31 Oct 2008, 19:14

Re: Semnati aici

Mesaj de cata costea » 09 Ian 2009, 20:54

salut ma numesc Costea Catalin am 20 de ani sunt din medias jud sibiu pescuiesc de pe la 7 ani.am inceput pe rau, dar de trei ani am inceput pescuitul la crap ultimii doi incepand sa imi bag nasu' in carp fishing.sunt intru totul de acord cu pescuitul catch and realease pentru ca daca noi nu protejam pestii peste foarte putin timp nu ne vom mai putea bucura de un drill cu un peste frumos(de unde tot iei si nu mai pui...),doar in iazurile si baltile amenajate. consider pescuitul la crap cel mai complex si frumos stil de pescuit unde conteaza alte lucruri nu doar norocul..

Avatar utilizator
analoghaila
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 08 Ian 2009, 09:23

Re: Semnati aici

Mesaj de analoghaila » 10 Ian 2009, 00:03

Va salut cu mult respect !.Ma numesc anatol Potlog.Sunt inregistrat de curand,nu si practicarea pescuitului. Am 46 ani.Pescuiesc de la 6 ani.Sunt originar din Basarabia ,si acolo se foloseau pe timpuri doar pripoane ,rar cine avea lansete si mulinete,si daca avea ,erau ''DELFIN'' -o productie rusa ,grele de-ti rupeau mana ,insa. ce e drept,erau durabile .Sunt cetatean roman de 14 ani si pescuiesc peste tot unde am ocazia , chiar si-n deplasarile din strainatate .Merg de ceva timp si-n delta .Am descoperit recent acest site si am fost incantat de emisiunile infopescar .Le-am urmarit pe toate fara intrerupere zi si noapte (erau zilele libere de revelion) .Mi-am gasit o familie !!.LA MULTI ANI!

Avatar utilizator
dinuadrian
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 15 Dec 2008, 02:00

Re: Semnati aicidinu adrian

Mesaj de dinuadrian » 10 Ian 2009, 00:14

salut ma numesc dinu adrian am 41 de ani si pescuiesc de 12 ani cu microbul in sange de 3ani pescuiesc mai mult la crap si asta ptr ca eu nu mananc peste si jmj permit sa ajung acasa fara coada de peste .Am cateva experiente in concursuri de pescuit insa organizate de sindicate.Sant dispus la concursuri chiar si in calitate de arbitru :)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 10 Ian 2009, 01:06

@analoghaila
@dinuadrian
Bine a-ti venit printre noi !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
adi_pescar
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 24 Apr 2008, 21:24

Re: Semnati aici

Mesaj de adi_pescar » 11 Ian 2009, 17:21

la multi ani !,sunt duica adrian,am 30 de ani pescuiesc la crap de 3ani,sunt din bucuresti.

Avatar utilizator
zsolti_crap
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 01 Ian 2009, 23:08

salutare

Mesaj de zsolti_crap » 11 Ian 2009, 19:23

Salutare ma numesc Dobdea Zsolt ,domiciliat in Sighetu-Marmatiei am 18 ani si am inceput sa pescuiesc de la varsta de 5 ani in ape curgatoare dar in anul 2008 m-am reprofilat la pescuit pe balta ...............

Avatar utilizator
V David
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 30 Noi 2008, 13:39

Salut

Mesaj de V David » 12 Ian 2009, 00:12

Salut,
Permiteti-mi sa ma prezint si eu...ma numesc David Viorel am 40 de ani si pescuiesc de cand eram copil, de pe la 6-7 ani. Locuiesc de multi ani in Germania si pescuiesc pe raul Main precum si in balti private pe o raza de 100 Km in jurul orasului Würzburg. Desigur si in Romania, fiind nascut la Giurgiu langa Dunare, am pescuit in toate baltile din imprejurimi cum ar fi Vierul, Gogosari, Izvorul,Tangabesti, MV2, Peris,Darvari, Benga, etc. Pescuiesc cel mai mult crap,dar imi place sa pescuiesc si rapitor.Sunt pe acest site alaturi de voi pentru ca iubesc foarte mult pescuitul si natura si doresc a invata lucruri pe care eu nu le stiu ca doar niciodata nu le stii pe toate. Bineinteles daca pot ajuta pe altii...cu cea mai mare placere.

Va doresc fire intinse tuturor si sa aveti un an cu capturi cat mai frumoase si sper sa ne cunoastem la concursurile care vor avea loc anul acesta.

Avatar utilizator
augustin
senior
senior
Mesaje: 255
Membru din: 25 Iun 2008, 18:34
Localitate: bucuresti

augustin

Mesaj de augustin » 13 Ian 2009, 02:09

Va salut!ma numesc Orodel Augustin,sunt din Rosiori de vede si sunt un impatimit al pescuitului la crap.Pescuiesc de mic copil pe Olt,dar am avut ocazia sa pescuiesc si in Spania pe celebrul fluviu Ebro.tin sa precizez ca iubesc pescuitul la crap pe ape curgatoare.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 13 Ian 2009, 10:20

@adi_pescar
@zsolti_crap
@V David
@augustin
Bine a-ti venit ! Va urez navigare usoara pe forumul nostru !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
vio29
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 08 Ian 2009, 16:02

Re: Semnati aici

Mesaj de vio29 » 17 Ian 2009, 03:22

florentiniuga scrie:Cateva cuvinte despre fiecare, in loc de semnatura, ar fi binevenite. Ne intereseaza varsta, daca se poate si numele real, ce fel de pescuit practicati, in ce zona, de cati ani... si tot ce credeti ca va intereseaza si pe voi despre altii.
Ma numesc pop viorel sunt din CJ-NAPOCA am 29 ani si pescuiesc de aproape 2 ani prin intermediul d-voastra veau sa aflu cat se poate de mult despre acest minunat hobby

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Madalin013 » 17 Ian 2009, 15:12

Salutare !!
Ma numesc Dobrica Madalin sunt din Pitesti ,practic in special pescuitul stationar dar si spinning cand am mai putin timp liber pescuiesc in orce zona ,pe rauri si balti cu taxe mai modeste (de dak nu ma tine buzunaru ) pescuiesc de la varsta de 6-7 ani pe raul arges de prin zona Pitestului , pe balti ma duc cam de la 12-13 ani impreuna cu tata iar pescuitul la crap il practic de aproximativ 6ani . Recordul personal este un romanesc de 12 Kg , stuca 7kg , salau 2 kg , caras 1,600 kg , cteno 9 kg , clean 600 g , mreana 450 g , platica 1,200 kg , biban 800 g

Va doresc un an 2009 cu capturi numeroase si Fir Intins .

Avatar utilizator
mihai burcau
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 04 Ian 2009, 16:32

Re: Semnati aici

Mesaj de mihai burcau » 21 Ian 2009, 00:00

Salut ! Mă numesc Mihai Burcău, am 30 de ani,sunt din Arad şi pescuiesc doar de 5 ani ( de 3 mai serios, mai am muuuuuuulte de învăţat, dar o fac cu plăcere).Pt. că sunt "verde" o să vă sâcăi cu nenumărate întrebări ! :-B ---<><

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 21 Ian 2009, 01:12

@Vio29
@Madalin013
@Mihai Burcau
Bine a-ti venit pe acest forum !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
kamsin
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 10 Ian 2009, 20:41
Localitate: Carei

Re: Semnati aici

Mesaj de kamsin » 25 Ian 2009, 16:24

Salutare tuturor,
Eu sunt Dragos, din Carei, am 30 de ani si sunt crapar. In principal pescuitul stationar ma atrage dar cateodata mai merge si spinningul. Pescuiesc in general in baltile din apropierea orasului, si in Ungaria.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 25 Ian 2009, 16:40

Bine ai venit ,Dragos !
Cam fioros "crapul" din avatar ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”