ALBELE

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pestisorude aur
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 30 Apr 2012, 11:18

Re: ALBELE

Mesaj de pestisorude aur » 30 Apr 2012, 11:32

stan nicolae scrie:120 de la 1 mai

De ce dezinformati oamenii??? Daca ati fost ati vazut ca bonul costa 80 ron de mai mult timp, inclusiv de 1 mai: 6 scule, 24 h, plantat cu navo sau cu barca ziua, fara limita de peste!

Avatar utilizator
pestisorude aur
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 30 Apr 2012, 11:18

Re: ALBELE

Mesaj de pestisorude aur » 30 Apr 2012, 11:41

Laurentiu scrie:Intreb si eu asa...fara suparare: cum sa platesti 120 de lei pt a captura niste amarati de chinezi? Chiar nu mai aveti alte balti in zona cu ceva caras sau ciortan si mai ieftine?
Bonul costa 80 ron de mai mult timp, inclusiv de 1 mai: 6 scule, 24 h, plantat cu navo sau cu barca ziua, fara limita de peste!

Avatar utilizator
pestisorude aur
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 30 Apr 2012, 11:18

Re: ALBELE

Mesaj de pestisorude aur » 30 Apr 2012, 11:42

Rechin scrie:conditiile de pe balta care mai sant?taxa,nr de lansete, plantat cu barca sau navo,kg de peste etc .

Bonul costa 80 ron de mai mult timp, inclusiv de 1 mai: 6 scule, 24 h, plantat cu navo sau cu barca ziua, fara limita de peste!

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: ALBELE

Mesaj de stan nicolae » 30 Apr 2012, 11:51

cu scuze...120 de la 1 iunie

Avatar utilizator
MARIAN BLONDU
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 24 Apr 2012, 08:35

Re: ALBELE

Mesaj de MARIAN BLONDU » 30 Apr 2012, 15:42

Salutare din nou. Balta este 80 ron,iar de la 1 IUNIE este 120 RON 24h. Despre partide ce sa zic, la fel ca si innainte, doar chinezesc si novac dar nu mai mare de 4 kg. La plantat 30 de ore aproape am avut 1 rateu si o trasatura anemica care nu era de intepat, in rest 35 kg de novac si chinezesc si 2 carasi la 1 kg bucata. Paznicii se plimba cu barca pe apa noaptea.Au taiat stuful, ce sa zic fata de anul trecut au mai ingrijit putin balta, dar ei vor sa scoata peste si profit din ea dar sa investeasca in repopulari NIMIC.MARE PACAT !!! Daca se mai duce cineva poate ne tine la curent daca a prins ceva CRAP ROMANESC, eventual poze. FIRE INTINSE VA DORESC !!!

Avatar utilizator
Razvan Pop
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 07 Mai 2012, 21:54
Localitate: Bucuresti (Berceni)
Contact:

Re: ALBELE

Mesaj de Razvan Pop » 07 Mai 2012, 22:02

Salutare colegi,

Vreau sa merg si eu intr-o partida de 24-30 ore pe Albele. Am fost duminica intr-o mica recunoastere. Am vazut cum se intra pe balta din satul Petru Rares si am batut ambele maluri pana in digul cu Bila 2. Imi puteti recomanda un loc mai bun? O sa mai merg cu inca 3 prieteni, eventual sa avem loc toti. Ei o sa planteze, insa eu nu sunt adeptul acestui stil de pescuit. O sa pregatesc nada si nadesc cu catapulta. Are rost sa caut crapul? Daca da...in ce loc?

Cumva "Maracini", loc care este mentionat mai sus, este buza aceea inalta cu niste tufisuri si copaci? Pe partea stanga cum se merge spre Bila 2?

Cand am trecut eu duminica pe acolo luasera niste baieti, pe malul stang cum se merge spre Bila 2, caras la 1 Kg si un novac la 5 Kg. Nu au vrut sa dea prea multe detalii.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”