REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de saryi » 26 Noi 2008, 20:00

marian_popescu scrie:ai vazut serturile?
nu ti se par prea moi?
le-am vazut si m-am gandit ca pt un incepator ar putea fi bune...vanzatorul mi-a recomandat sert rebelion 3.9m 3.5lbs..dar cam depaseam bugetul. Pe de alta parte as vrea sa iau o baterie completa de crap dintr-un singur loc si preferabil local, pt diverse facilitati dar si pt eventualitatea in care apar probleme de garantie..

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de LARY » 10 Ian 2009, 17:28

Ati vorbit voi de reduceri dar acuma gata sau cam dus. trebui sa va grabiti daca mai aveti ceva de luat si sa va multumiti daca va avea pretul vechi inainte de a fi redus.
Am observat ca unii au scumpit preturile ( din cauza cursului valutar probabil) dar tinind cont ca totusi e inceputul lui ianuarie eu zic ca s-au cam grabit.
Asa ca profitati cit mai aveti timp. fir intins in martie la crap.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de doru » 10 Ian 2009, 21:07

Cunosc un tip ce aduce scule din Polonia[nu cunosc exact filiera lui],marea majoritate ce se pot gasi si in mag.,dar la pret rezonabil.Deci si mag. daca nu o sa aiba vanzari pe criza asta,au de unde sa lase ,ca prea au umflat pretul.
Diferenta dintre un mag.de top mai cunoscut si altul cu aceleasi produse ,mai mic si dirijat de un om rezonabil si nu la fel de lacom,poate sa socheze prin diferenta mare de pret.

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de LARY » 10 Ian 2009, 23:32

doru scrie:Cunosc un tip ce aduce scule din Polonia[nu cunosc exact filiera lui],marea majoritate ce se pot gasi si in mag.,dar la pret rezonabil.Deci si mag. daca nu o sa aiba vanzari pe criza asta,au de unde sa lase ,ca prea au umflat pretul.
Diferenta dintre un mag.de top mai cunoscut si altul cu aceleasi produse ,mai mic si dirijat de un om rezonabil si nu la fel de lacom,poate sa socheze prin diferenta mare de pret.
Din pacate trebuie sa te contrazic magazinele mari au preturi mai bune fata de magazinele mici daca e sa comparam produsele identice. mult mai ieftin e sa comanzi online diferenta e ca magazinele mici au de regula 50-70% produse ieftine (de slaba calitate din niro sau europa) si la ei promotiile nu prea exista.
De exemplu la un magazin din obor scria pe usa in urma cu o luna MARI REDUCERI DE PRETURI. Eu vazusem la ei prin octombrie niste senzori FL la 27 lei. (iam folosit un sezon in conditi de ploaie intensiva. nu am schinbat bateriile. au reglaje digitale de volum trei trepte de sensibilitate si citeva tonuri)am fost multumit de iei si m-am decis sa mai iau 4 bucati. dar surpriza la reducere se scumpise cu 2 lei deci, dupa trei saptamini la REDUCERI MARI DE PRETURI AJUNSESE 29 DE LEI. Fire cit mai intinse baieti.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de marian_popescu » 11 Ian 2009, 18:38

depinde asta cu diferenta de preturi dintre marii dirtribuitori si cei marunti. stiu magazine mici in ploiesti care au preturi de-ti sta mintea-n loc, in raport cu arrow, energo, gipo (retelele prezednte in Ph), atat mult peste ei, dar si sub. baiatul de la care iau eu, pe langa faptul ca a inteles ca o retea constanta de clienti ti-o faci prin buna credinta si adaosuri de bun simt, este ajutat si de faptul ca sta la curte si a avut posibilitatea sa-si deschida magazinul chiar la el acasa. scutind astfel o caruta de bani din chirie(mai ales ca sta intr-o zona centrala), isi permite sa aduca produse cu cel putin 10% mai ieftine decat absolut tot ce vedeti pe net sau prin magazine(majoritatea, poate mai sunt si altii ca el, dar nu pe la noi). la inceput m-am ferit sa se creada ca fac reclama si nu am vrut sa spun, dar toate produsele de care am vb in topicul asta le-am gasit la el.
ultima achizitie de la el--patul laserfish neoprene deluxe, 325 ron, in doua rate. puteti cauta produsul pe net sa faceti diferentele, nu vreau sa vb de rau alti comercianti (desi, uneori, cand au intrecut si ei masura cu preturile, nu am putut sa ma abtin)
salutari
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de doru » 11 Ian 2009, 20:02

Ai dreptate aici ,la mag mici,conduse de un sufletist in ale pescuitului,gasesti preturi de bun simt.O fi si ca fac afacerea in curtea lor ,dar au si adaosuri rezonabile.
In Timisoara, cunosc catava care tin de clientela si nu le da in cap cu preturi piperate.

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de marian_popescu » 23 Ian 2009, 21:05

nutrabaits 20% reducere la energofish
marti imi aduce csl, betaina si un dip pe baza de betaina si csl
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
valetro
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 13 Oct 2008, 09:58

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de valetro » 23 Ian 2009, 22:11

Vreme aprovizionarii magazinelor a sosit si euro este din ce in ce mai sus, pretul rezultat din importurile la acest curs ne va face sa strigam"vai mama noastra'',binenteles :)) asta nu ne va impiedica sa ne "aprovizionam''!!!

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de marian_popescu » 23 Ian 2009, 23:11

pana atunci insa...mai sunt ceva sttocuri de epuizat :D
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de serban_31 » 24 Ian 2009, 20:37

saryi scrie:
marian_popescu scrie:ai vazut serturile?
nu ti se par prea moi?

le-am vazut si m-am gandit ca pt un incepator ar putea fi bune...vanzatorul mi-a recomandat sert rebelion 3.9m 3.5lbs..dar cam depaseam bugetul. Pe de alta parte as vrea sa iau o baterie completa de crap dintr-un singur loc si preferabil local, pt diverse facilitati dar si pt eventualitatea in care apar probleme de garantie..

POTI SA FOLOSESTI CU INCREDERE AUTHORITY 3,60m*2 3Lbs SUNT EXCEPTIONALE SI AU SI UN PRET BUN
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de vladdooo » 24 Ian 2009, 20:54

unde s-a mutat energofish ca am fost ieri pe baicului si e alt magazin acolo

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de Ion Mironov » 24 Ian 2009, 21:06

pe la glina.......
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de vladdooo » 25 Ian 2009, 02:00

pfoa. pai si cum mai cumparam de la ei? am auzit ca vand si numai en-gros...

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de Tony » 25 Ian 2009, 10:57

Sunt pe undeva pe linga Bolentin pe autostrada A1si da vind numai en-gros ptr. firme.
Wants food.......but it's too late to eat!!!

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: REDUCERI ARTICOLE PESCUIT

Mesaj de saryi » 25 Ian 2009, 12:07

serban_31 scrie:
saryi scrie:
marian_popescu scrie:ai vazut serturile?
nu ti se par prea moi?

le-am vazut si m-am gandit ca pt un incepator ar putea fi bune...vanzatorul mi-a recomandat sert rebelion 3.9m 3.5lbs..dar cam depaseam bugetul. Pe de alta parte as vrea sa iau o baterie completa de crap dintr-un singur loc si preferabil local, pt diverse facilitati dar si pt eventualitatea in care apar probleme de garantie..

POTI SA FOLOSESTI CU INCREDERE AUTHORITY 3,60m*2 3Lbs SUNT EXCEPTIONALE SI AU SI UN PRET BUN
Mi-am luat 3 sert karax la reducere in decembrie 370 ron toate 3 si 3 okuma powerliner(2x pl865 + 1x pl860)la 185 ron bucata tot cu reducere

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”