CORECTOR DE PRETURI

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
horatiu_ET_
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 20 Noi 2009, 23:49

Re: Lansete somn WFT Never Crack, Sert

Mesaj de horatiu_ET_ » 11 Oct 2012, 20:46

o vezi? no ,,,eu am dat 100 acum 2 ani ea si inca e ca noua dar nu 350 lei frate ca nu e din aur

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lansete somn WFT Never Crack, Sert

Mesaj de shopy » 11 Oct 2012, 20:48

Se pare ca suferi cu mansarda! Ti-am cerut un link, cu "magazinul" de unde ai cumparat tu CE VAND EU si ai tacut, totusi, continui sa-mi poluezi topicul! Vrei sa ma scutesti, totusi?

Avatar utilizator
horatiu_ET_
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 20 Noi 2009, 23:49

Re: Lansete somn WFT Never Crack, Sert

Mesaj de horatiu_ET_ » 11 Oct 2012, 20:59

daca nu sti nici nu ai voie sa postezi link cu magazine ,,,,nu sti regulile ? si cred ca nu te-am jignit ,,tipic esti din bucuresti ,,,NU cred ca gasesti fraieru sincer,,,,

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Lansete somn WFT Never Crack, Sert

Mesaj de gor965 » 11 Oct 2012, 21:05

horatiu_ET_ scrie:daca nu sti nici nu ai voie sa postezi link cu magazine ,,,,.....
V-am mutat disputa aici, unde postarea de link-uri catre magazinele on-line este chiar recomandata !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de Neamtul » 12 Oct 2012, 23:05

Adevarul e ca nu Never Crack ca cel din anunt costa de ex. in Germania maxim 50euro, adica jumatate din cat se cere pe cea din anunt.
Am cumparat si eu cu ceva vreme in urma doua bucati dar de 2,70 si au costa 120-130lei. Probabil ca intre timp s-au scumpit dar in niciun caz nu costa 350lei.
Un pret corect ar fi undeva la 150-170lei. Nu cred ca cineva da mai mult.
In Germania lansetele Never Crack sunt printre cele mai ieftine bete de somn, cele de 3m si acum sunt la oferta la 40euro.
Fiecare e liber sa ceara cat vrea dar si eu am impresia ca vanzatorul nu stie cat costa lanseta asta in magazin.
Fara suparare dar pretul e exagerat de mare.

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de shopy » 24 Oct 2012, 18:22

Batul pe care am cerut 350 lei, adica 76,4 euro, nu era scump deloc, pentru ca era varianta de 3,20 m, cu actiune de 1000 grame, generatia a doua. Dupa cum vedeti in linkul de mai jou, cele de 3,20 nu se mai gasesc, abia am gasit acel bat pe un site din Germania, si daca cineva a comandat bete de "afara", stie ca transportul prin curier va costa in jur de 40 euro, deoarece e agabaritic, deci nu se ia dupa greutate! Pe scurt, ca sa aduc batul in RO m-a costat cam 100 euro, adica SUB cat am platit pe el, desi avea doar o iesire la Dunare - simplul motiv pentru care l-am dat a fost ca nu am mai gasit unul identic!!! Deci l-am dat pe acela, si am cumparat doua ceva mai scurte, ca sa am doua la fel! Dar unii dintre noi, se grabesc sa acuze, probabil din lipsa de ocupatie...

http://www.der-meeresangelshop.de/Ruten ... lg4s1jo3i6

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de Neamtul » 24 Oct 2012, 22:07

Stai linistit ca se gaseste si mai ieftin.
Tu cand ai cerut pretul ala pe lanseta ai vrut sa recuperezi si costurile de transport ? <:-P Ce smecher, eu nu m-as fi gandit la asa ceva. =D>
Lanseta ta fiind sh, oricum trebuia sa mai lasi din pret si sunt destul de convins ca nu ai primit cat ai cerut pe ea. ;)
Indiferent ce argumente ai, ai cerut exagerat de mult pe lanseta aia. Sa mai amintesc de faptul ca lansetele alea de 50-55e, costa 30 euro la alte magazine online ?
Poate am exagerat si noi dar si tu ai exagerat putin cu pretul.
Infine, hai sa lasam discutie asta ca tot nu ajungem la nicio concluzie.
Fir intins.

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de shopy » 24 Oct 2012, 22:17

Te sfatuiesc sa-ti revizuiesti limbajul, inca nu ne tragem de sireturi, ca atare pastreaza-ti epitetele! Pe de alta parte, nu te priveste pe tine sau pe altul care are prea mult timp liber, cat cer eu pe bunurile mele, ok? Cu asta sper ca am incheiat mica voastra nedumerire!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de Neamtul » 25 Oct 2012, 23:31

Ce te aprinzi asa ? Sa-mi revizuiesc limbajul ? De ce ?
Te simti jignit ca am folosit cuvantul "smecher" ? :) ...of #-o , oameni sensibili...
Calmeaza-te ca noi nu am dat cu parul. ;) Te-ai aprins fara rost. :-??

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete somn WFT Never Crack, Sert

Mesaj de eugenf » 11 Noi 2012, 20:41

horatiu_ET_ scrie:o vezi? no ,,,eu am dat 100 acum 2 ani ea si inca e ca noua dar nu 350 lei frate ca nu e din aur
Si acum ai cerut 150 lei, apoi 120 si ai dat-o altuia cu toate ca ti-am spus ca o iau. Halal vanzator corect (nu am spus bisnitar) mai esti... [-x
Nu stiam unde-i lupul moralist si corectitudinea intruchipata...

P.S. Lanseta vanduta de tine era poleita cu aur? =))
Bucuresti

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de Neamtul » 11 Noi 2012, 23:45

Lanseta vanduta de el costa in magazin minim 40 euro, adica 180lei.

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de marian_popescu » 24 Dec 2012, 23:08

Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de mirceasd » 14 Ian 2013, 18:57

marian_popescu scrie:http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... 16083.html

cunosc bine gte-urile
sorry
marian_popescu scrie:cu siguranta se mai gasesc si on line, cu atat mai mult in magazine
spre exemplu, cele pe care eu le stiu in Ploiesti va jur ca sunt metalice, la fel ca si generatia anterioara (gte-b). sunt mulinete extraordinar de fiabile, dar...si bblc erau 11 milioane cand unic importator shimano era gipo

am avut si superbaitrunner, special am zgariat putin talpa mulinetei si....surpriza > tot aliaj metalic e si ala.
dar la gte e clara treaba, TOATE SUNT METALICE
si in Ploiesti sunt tot vreo 400 de lei
N-am raspuns mai devreme la acest post pentru ca am vrut sa verific informatiile la cele 2 magazine din Bucuresti care le au afisate pe site si iata ce am aflat :
- ambele nu le mai au in stoc de 2 ani !!!!!!!!!!!! ;
- un vanzator de la un magazin nu isi aminteste daca mulinetele aveau corpul metalic sau de grafit dar spune ca descrierea au copiat-o de pe site-ul Shimano asa ca sigur nu puteau avea corp metalic devreme ce scrie clar grafit . ultimul lor pret era de 410 lei;
- celalalt magazin sustine varianta mea adica : au fost 2 tipuri de mulinete care difereau numai prin compozitia corpului de mulineta, adica grafit sau metalic , ei au avut in stoc mulineta cu corp metalic - ultimul lor pret a fost de 599 lei.

Deci domnule Popescu iata ca se mai pot face si greseli chiar daca suntem siguri ca asa este de fapt realitatea este alta.
Acuma eu ma indoiesc ca in Ploiesti ati putea gasi cu pretul de 400 lei si cu corpul metalic dar daca totusi o veti face va rog sa postati adresa si numele magazinului pentru ca eventualii doritori sa poata achizitiona aceste bijuterii de acolo.
Multumesc totusi pentru interventie , scopul final este pastrarea justa a informatiilor si preturilor pe acest site.
Fire intinse.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
dean
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 25 Iun 2012, 14:31
Localitate: Iasi

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de dean » 08 Iul 2013, 23:58


gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de gor965 » 09 Iul 2013, 10:20

dean scrie:Ce diferenta este intre aceste lansete?
Probabil nici una !
Diferentele de pret apar datorita costurilor de achizitie (mai mici in cazul unui magazin care cumpara la pret engros) si datorita cheltuielilor de transport (daca e cazul) . Diferentele in cazul de fata nu sunt f. mari, dar e bine ca in cautarea pretului corect, fiecare utilizator sa rasfoiasca putin Google inainte de a lua o decizie de achizitionare a unui produs !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”