Echipament crap si costume

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
laurentiu30
senior
senior
Mesaje: 389
Membru din: 19 Feb 2012, 16:23

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de laurentiu30 » 13 Noi 2012, 20:55

miyagi scrie:Costumul Jaxxon s-a dat.
Se mai adauga doua lansete Germina. Una rosie si una verde. La cea rosie inelele sunt originale si se poate pescui cu ea, deci sunt in stare buna, iar la cea verde au fost inlocuite.
accept donatii lansete germina chiar si contra unui pret corect pentru fimiu,dar sa fie bune chiar si cu maner de
plastic.
Multumesc si fire intinse.


Postat de: Serban Cornel (alias myagi Trimite un mesaj privat userului myagi, 5587 postari, Albume: 10 Foto, 3 Recorduri; Comentarii balti: 5. )
///////asta era prin 2009.....sunt lansetele care le ai primit ca donatie?(sa ntelegem si noi) :-q

Avatar utilizator
baubau
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 25 Mar 2009, 15:11
Localitate: Constanta

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de baubau » 13 Noi 2012, 22:33

Ce tari mai sunteti unii, uite cum te-ai trezit tu si ai rascolit forumurile cu vre`o 3 ani jumate in urma sa cauti o postare de genul... Te roade tare de unde are el germinele? Uite ca sa-ti faci o idee, cam pe la vremea aia l-am contactat si eu sa-i cedez o germina si a refuzat... ce sa intelegem, era cumva postul la caterinca? Si daca citesti mai bine, parca din cate imi aduc aminte erau mai multi pretendenti pe betele astea si cu totii primeau donatii dar 'contracost' exact cum a precizat si el.
Fa-ti un bine si vezi-ti de lansetele tale decat sa fii rautacios, habar nu ai de ce vinde omul asta.

Sa traiesti,

Florin

Avatar utilizator
laurentiu30
senior
senior
Mesaje: 389
Membru din: 19 Feb 2012, 16:23

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de laurentiu30 » 14 Noi 2012, 12:09

distinse domn .....treaba simpla>>>in 2009 ruga lumea sa i doneze lansete germina(pt fiul incepator) iar acum vad ca vinde asa ceva cu 100ron bucata! daca ,crezi ca i totul ok lasa ma si pe mine sa mi revin(inca analizez situatia)
anyway....imi pare rau ca m am bagat in vanzarea omului(prietenului tau) si nu i doresc decat succes in continuare
...sanatate

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 14 Noi 2012, 23:35

baubau scrie:Ce tari mai sunteti unii, uite cum te-ai trezit tu si ai rascolit forumurile cu vre`o 3 ani jumate in urma sa cauti o postare de genul... Te roade tare de unde are el germinele? Uite ca sa-ti faci o idee, cam pe la vremea aia l-am contactat si eu sa-i cedez o germina si a refuzat... ce sa intelegem, era cumva postul la caterinca? Si daca citesti mai bine, parca din cate imi aduc aminte erau mai multi pretendenti pe betele astea si cu totii primeau donatii dar 'contracost' exact cum a precizat si el.
Fa-ti un bine si vezi-ti de lansetele tale decat sa fii rautacios, habar nu ai de ce vinde omul asta.

Sa traiesti,

Florin
Lasa Florine ca nu-i o problema. Ideea e ca de-abea acum am vazut postarea asta.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 14 Noi 2012, 23:53

laurentiu30 scrie:distinse domn .....treaba simpla>>>in 2009 ruga lumea sa i doneze lansete germina(pt fiul incepator) iar acum vad ca vinde asa ceva cu 100ron bucata! daca ,crezi ca i totul ok lasa ma si pe mine sa mi revin(inca analizez situatia)
anyway....imi pare rau ca m am bagat in vanzarea omului(prietenului tau) si nu i doresc decat succes in continuare
...sanatate
Domnu` meu. Nu stiu cat de incepator esti, dupa numarul de postari pe care le ai sau mai bine spus dupa modul in care analizezi. Hai sa te ajut sa nu-ti mai bati capul pentru lucruri care nu merita.
Atunci eu nu m-am rugat de nimeni sa-mi doneze germine ci am postat un anunt sub forma de gluma ca sa prinda si sa identific un potential vanzator. Chiar cautam niste germine pentru cel mic care intre timp a ajuns la varsta de 12 ani si consider ca dupa experienta acumulata in pescuit merita ceva mai bun. Acele germine eu le-am cumparat. Daca ti neaparat am sa caut prin arhive si-ti si dovedesc de la cine si cu ce bani. Pretul pe care ti l-am dat tie a fost unul orientativ, ca raspuns la intrebarea sau abordarea ta vaga. La cate bete si echipamente am eu chiar nu am nevoie sa fac bisnita. De altfel sunt unul dintre cei ce nu prea comenteaza pretul omului pe ceea ce vinde si cumpar destul de des de pe bazaruri si deasemenea si vand.
Acum sa-ti spun si motivul exact pentru care le vand. Acum vreo 3 sau 4 ani am avut niste bete Daiwa Exeller parca se chemau, pe care le-am vandut cuiva pentru tatal sau si nu prea au fost pescuite, de care chiar imi parea rau ca ma despart ca am avut satisfactii mari cu ele si nici nu le pescuisem decat de vreo doua ori. Acum am posibilitatea sa le iau inapoi pentru cel mic caruia tocmai i-am mai completat echipamentul propriu cu un rod pod, senzori si hangere lumino. N-are sens sa mai tin pe langa cele peste 40 de lansete ale mele si ale lui si acele germine. De altfel imi schimb si eu mare parte din echipament in perioada asta, pentru ca am tinut pana acum 2 seturi de crap de balta ( unul de 5 bete de 3,9, iar celalalt de 10 bete de 3,6 ), unul de Dunare de barca, unul de somn, unul de rapitor, unul de barca pentru stationar, feeder, match, copca, nu stiu daca am uitat ceva + trusa baiatului care contine si aia 4 lansete.
Acum intelegi? Nici cu banii nu stau atat de rau ca am un salariu bunicel si-mi pot permite in fiecare luna sa fac investitii de 2, 3, 400 de lei in echipamente, plus alte alea.
Acum imi dai si tu un raspuns pertinent la interventia ta? iti fac cadou cele doua germine L-) .
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 15 Noi 2012, 00:03

laurentiu30 scrie:distinse domn .....treaba simpla>>>in 2009 ruga lumea sa i doneze lansete germina(pt fiul incepator) iar acum vad ca vinde asa ceva cu 100ron bucata! daca ,crezi ca i totul ok lasa ma si pe mine sa mi revin(inca analizez situatia)
anyway....imi pare rau ca m am bagat in vanzarea omului(prietenului tau) si nu i doresc decat succes in continuare
...sanatate
Si ca sa intelegi si interventia prietenului meu hai sa-ti spun tot eu care-i necazul. In urma cu cativa ani i-am vandut si lui vreo 5 lansete. S-a gasit cineva peste ani care sa-si vare coada in viata mea total aiurea si cand i-am cerut socoteala ca ma tinea de excroc a invocat faptul ca l-as fi tepuit si pe Florin, fara ca el sa stie despre ce este vorba.
Deci precedentul a fost creat de mult si e destul de deranjant si obositor sa dai socoteala asa oricui care se baga in seama aiurea, intelegi?
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 15 Noi 2012, 00:05

baubau scrie:Ce tari mai sunteti unii, uite cum te-ai trezit tu si ai rascolit forumurile cu vre`o 3 ani jumate in urma sa cauti o postare de genul... Te roade tare de unde are el germinele? Uite ca sa-ti faci o idee, cam pe la vremea aia l-am contactat si eu sa-i cedez o germina si a refuzat... ce sa intelegem, era cumva postul la caterinca? Si daca citesti mai bine, parca din cate imi aduc aminte erau mai multi pretendenti pe betele astea si cu totii primeau donatii dar 'contracost' exact cum a precizat si el.
Fa-ti un bine si vezi-ti de lansetele tale decat sa fii rautacios, habar nu ai de ce vinde omul asta.

Sa traiesti,

Florin
Florine esti prin tara sau tot plecat? Daca esti tot acolo da-mi si mie te rog pe mess un buzz sa te intreb ceva.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 15 Noi 2012, 00:10

Au mai ramas:
- Set Shimano, 6 bete Shimano Force Master, 12`-3,66m, 3,50lbs - 250 lei / bucata
Shimano Ultegra XTB 5500 x 5 bucati cu cate un tambur - 400 lei / bucata
tamburi rezerva - 100 lei / bucata
husa Daiwa de 6 echipate + 3 neechipate - 300 lei
Toate sunt in stare foarte buna. Nu se descompune decat in cazul vanzarii tuturor articolelor.
- husa Siweida, 3,9m, 9 bete - 200 lei

Costum Mossy Oak / Canada - 350 lei, marimea xl ( 1,80m - 1,90m ). Eu am 1,75m si o suta de kile. Problema a fost doar de lungime la calcaie si la degetele mainilor. Este in stare foarte buna, purtat doar ocazional.

Bineinteles si cele doua germine :).
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
baubau
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 25 Mar 2009, 15:11
Localitate: Constanta

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de baubau » 15 Noi 2012, 03:45

miyagi scrie:
baubau scrie:Ce tari mai sunteti unii, uite cum te-ai trezit tu si ai rascolit forumurile cu vre`o 3 ani jumate in urma sa cauti o postare de genul... Te roade tare de unde are el germinele? Uite ca sa-ti faci o idee, cam pe la vremea aia l-am contactat si eu sa-i cedez o germina si a refuzat... ce sa intelegem, era cumva postul la caterinca? Si daca citesti mai bine, parca din cate imi aduc aminte erau mai multi pretendenti pe betele astea si cu totii primeau donatii dar 'contracost' exact cum a precizat si el.
Fa-ti un bine si vezi-ti de lansetele tale decat sa fii rautacios, habar nu ai de ce vinde omul asta.

Sa traiesti,

Florin
Florine esti prin tara sau tot plecat? Daca esti tot acolo da-mi si mie te rog pe mess un buzz sa te intreb ceva.


Sunt acasa de cca 3sapt, ajunge ca a venit frigul :D

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 15 Noi 2012, 14:03

baubau scrie:
miyagi scrie: Florine esti prin tara sau tot plecat? Daca esti tot acolo da-mi si mie te rog pe mess un buzz sa te intreb ceva.
Sunt acasa de cca 3sapt, ajunge ca a venit frigul :D
Bun si asa :). Bine ai venit! Incerc sa reconfigurez la crap si vreau sa-mi iau de prin Anglia ce nu gasesc la BigFish.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
baubau
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 25 Mar 2009, 15:11
Localitate: Constanta

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de baubau » 15 Noi 2012, 22:59

miyagi scrie:
baubau scrie:
miyagi scrie: Florine esti prin tara sau tot plecat? Daca esti tot acolo da-mi si mie te rog pe mess un buzz sa te intreb ceva.
Sunt acasa de cca 3sapt, ajunge ca a venit frigul :D
Bun si asa :). Bine ai venit! Incerc sa reconfigurez la crap si vreau sa-mi iau de prin Anglia ce nu gasesc la BigFish.

E clasurile sunt avantajoase sa le iei de acolo, de fapt cam tot ce e de crap gasesti la 2/3 comparativ cu preturile de aici.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 19 Noi 2012, 20:17

A mai ramas:
- 6 bete Shimano Force Master, 12`-3,66m, 3,50lbs - 250 lei / bucata
- 5 mulinete Shimano Ultegra XTB 5500 cu cate un tambur de rezerva - 450 lei / bucata
- Costum Mossy Oak / Canada, teflonat- 350 lei
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 19 Noi 2012, 20:22

baubau scrie: E clasurile sunt avantajoase sa le iei de acolo, de fapt cam tot ce e de crap gasesti la 2/3 comparativ cu preturile de aici.
Vroiam ceva bagajerie, un scaun si niste imbracaminte de la Nash, dar acum esti acasa.
Vi Sambata la o stiuca ? :)]
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Echipament crap si costume

Mesaj de miyagi » 02 Dec 2012, 12:21

A mai ramas:
- 6 bete Shimano Force Master, 12`-3,66m, 3,50lbs - 250 lei / bucata
- 5 mulinete Shimano Ultegra XTB 5500 cu cate un tambur de rezerva - 450 lei / bucata
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”