Lanseta germina 2250mm

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de sorin1362 » 26 Dec 2012, 23:26

Paun Ion scrie:...de fapt e un topic pentru vanzari ,nu pentru dat cu parerea.
Foarte corect ... deci PA :-B
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
laurentiu30
senior
senior
Mesaje: 389
Membru din: 19 Feb 2012, 16:23

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de laurentiu30 » 27 Dec 2012, 00:04

salut tuturor si un Craciun cat mai Fericit!
Pretul lansetei scade la 120 ron,dar,pt. nea Ion sunt dispus sa o las si mai jos la pret(el fiind cel care m a facut sa iubesc aceste lansete).
Referitor la interventia lui Brad....ce sa zic.....am vreo 45 de lansete germina,modele f rare (nu doar rosii si verzi de 210cm)pe care am platit incepand cam de la 15 euro pana la 40 euro(bucata) in germania,acolo transportul plecand de la 7 euro pana la 16 .
Un alt aspect de retinut este ca am fost fortat sa cumpar chiar si un pachet de 3,4 lansete cu toate ca mi doream doar unul din cele patru(am zis OK in ideea ca restul o sa le vand cand ajungeam in tara).Si uite asa pe langa cele 40 si ceva de bucati care le am, am mai vandut cam inca pe atat.Brad ,prietene,u imi recomanzi sa vand modelul asta cu 50 ron ,cand am vazut modele de 210cm intr o stare proasta pe care se cerea 100ron?! ...sau nush...sa o dau pe o punga de un kg de boilles,sau pe 3 cutii de rame la tulcea in bariera!?Hai sa facem altceva ...o schimb cu o alta germina daca ai si pescuiesti cu tipul asta de lansete!Cand i am atras atentia lui myagi ca cere 100 ron pe o germina ,asta dupa ce in urma cu 3 ani cerea sub forma de donatie astfel de lansete,au sarit pe mine cu fel si fel de argumente(acolo nu te am vazut sa ti dai cu parerea)
Cine a cumparat lansete de la mine(nu cu 50 ron) pot confirma ce modele au primit si in ce stare se aflau.Ceva ce nu prea gasesti prin romania!ASTA e pretul care l cer eu si dpmdv e justificat!
Puteai f bine sa mi recomanzi sa o dau cu 2 lei!!!intradevar ma ajutai sa o vand !!! :)) ,,,,acum deja era trimisa si u te culcai satisfacut ca ai mai facut o fapta buna!
toate cele bune tuturor ...
#:-S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de Paun Ion » 27 Dec 2012, 00:24

laurentiu30 scrie:salut tuturor si un Craciun cat mai Fericit!
Pretul lansetei scade la 120 ron,dar,pt. nea Ion sunt dispus sa o las si mai jos la pret(el fiind cel care m a facut sa iubesc aceste lansete).
Referitor la interventia lui Brad....ce sa zic.....am vreo 45 de lansete germina,modele f rare (nu doar rosii si verzi de 210cm)pe care am platit incepand cam de la 15 euro pana la 40 euro(bucata) in germania,acolo transportul plecand de la 7 euro pana la 16 .
Un alt aspect de retinut este ca am fost fortat sa cumpar chiar si un pachet de 3,4 lansete cu toate ca mi doream doar unul din cele patru(am zis OK in ideea ca restul o sa le vand cand ajungeam in tara).Si uite asa pe langa cele 40 si ceva de bucati care le am, am mai vandut cam inca pe atat.Brad ,prietene,u imi recomanzi sa vand modelul asta cu 50 ron ,cand am vazut modele de 210cm intr o stare proasta pe care se cerea 100ron?! ...sau nush...sa o dau pe o punga de un kg de boilles,sau pe 3 cutii de rame la tulcea in bariera!?Hai sa facem altceva ...o schimb cu o alta germina daca ai si pescuiesti cu tipul asta de lansete!Cand i am atras atentia lui myagi ca cere 100 ron pe o germina ,asta dupa ce in urma cu 3 ani cerea sub forma de donatie astfel de lansete,au sarit pe mine cu fel si fel de argumente(acolo nu te am vazut sa ti dai cu parerea)
Cine a cumparat lansete de la mine(nu cu 50 ron) pot confirma ce modele au primit si in ce stare se aflau.Ceva ce nu prea gasesti prin romania!ASTA e pretul care l cer eu si dpmdv e justificat!
Puteai f bine sa mi recomanzi sa o dau cu 2 lei!!!intradevar ma ajutai sa o vand !!! :)) ,,,,acum deja era trimisa si u te culcai satisfacut ca ai mai facut o fapta buna!
toate cele bune tuturor ...
#:-S
................................................................................................
Ai putina rabdare (te contactez ) am citiva prieteni care in vara vroiau sa cumpere citeva bucati , ,o seara buna.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de Paun Ion » 27 Dec 2012, 00:44

sorin1362 scrie:
Paun Ion scrie:...de fapt e un topic pentru vanzari ,nu pentru dat cu parerea.
Foarte corect ... deci PA :-B
..................................................

Fi mai explicit , ce vrea sa insemne , PA

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de sorin1362 » 27 Dec 2012, 01:13

Paun Ion scrie: ..................................................

Fi mai explicit , ce vrea sa insemne , PA
"P. A." sunt initialele unor cuvinte de ramas bun, ... adica "pe altadata"
Insa "D.T.P.L.U.P." =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de Paun Ion » 27 Dec 2012, 01:34

sorin1362 scrie:
Paun Ion scrie: ..................................................

Fi mai explicit , ce vrea sa insemne , PA
"P. A." sunt initialele unor cuvinte de ramas bun, ... adica "pe altadata"
Insa "D.T.P.L.U.P." =))
................................................
Dar D.T.P.L.U.P. –ul asta ,cum se traduce ?

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de sorin1362 » 27 Dec 2012, 01:46

Si inca ceva ... mey nea ioane, ai scris pa undeva, pa.un blog da kko ca eu te-am determinat sa-l scremi. Rogu-te, ramai la nivelul ala, nu mai baga fitile pentru niste "bombe" care vor scoate doar un fasss. :-B
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de Paun Ion » 27 Dec 2012, 02:43

sorin1362 scrie:Si inca ceva ... mey nea ioane, ai scris pa undeva, pa.un blog da kko ca eu te-am determinat sa-l scremi. Rogu-te, ramai la nivelul ala, nu mai baga fitile pentru niste "bombe" care vor scoate doar un fasss. :-B
.................................................
Ma , da de ce te bagi tu in seama pa topicul asta ,ti-am dat putina apa la moara (pentru ca nu am inteles ce vrei sa spui ) si acuma nu mai scap de tine ,cine vinde aici ,tu sau ,,laurentiu30,, eu i-am spus ca pretul e corect si i-am trimis si un client ,are vreun rost sa te tot bagi in seama ?

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de sorin1362 » 27 Dec 2012, 03:27

Paun Ion scrie:................................................
Dar D.T.P.L.U.P. –ul asta ,cum se traduce ?
Hai sa-ti "traduc", ca sa poti merge linistit la nanica : "Degeaba toaca popa la urechea p........". :))
Paun Ion scrie:.................................................
Ma , da de ce te bagi tu in seama pa topicul asta , ...?
Ma simt nevoit sa-ti refac sinapsa dintre cei doi neuroni pe care ii ai in tartacuta : pai mai bre, trebuie sa veghez ca topicul sa nu fie poluat de niste neaveniti ca tine. Sau te-ai obisnuit (rau) cu bloguri si netloguri fara moderatori ? :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
laurentiu30
senior
senior
Mesaje: 389
Membru din: 19 Feb 2012, 16:23

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de laurentiu30 » 27 Dec 2012, 12:16

Ca sa nu mi iau si eu ban pt ca cer un pret mare retrag lanseta de la vanzare!
Se poate inchide, multumesc!

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Lanseta germina 2250mm

Mesaj de iorgu » 27 Dec 2012, 12:20

laurentiu30 scrie:Ca sa nu mi iau si eu ban pt ca cer un pret mare retrag lanseta de la vanzare!
Se poate inchide, multumesc!
Inteligenta, invinge intotdeauna =D>
Ocroteste natura, merita!

Închis

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”