prowess recidive vs.fox warrior???????

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
tavii83
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 04 Ian 2013, 00:02
Localitate: Oradea

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de tavii83 » 13 Feb 2013, 01:10

Eu tot timpu primavara pe langa saculet solubil sau momitor mai arunc si 2 ,maxim 3 bulgari de nada.Pe cat posibil cat mai grupati in apropierea monturii.
Chertes Octavian < C&R >

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de Allen Besnovich » 13 Feb 2013, 10:50

magnatum scrie:
stai linistit k nu e vorba de carcoteala,astea sunt doar pareri si ma bucur kand vad k tot mai multa lume iubeste acest sport,mai ales acum cand nu facem altceva decat sa discutam pana venim cu ceva poze de la primele partide,dar oricum eu ziceam de distanta 120-140m cu plumb,scuze de confuzie,sper sa distrug acest mit de SF,CARE EU CRED K NU E CEVA IESIT DIN COMUN


Eu zic sa faci asa. Faci 3 aruncari: una cu 100g, una cu 110g si una cu 115g.
Daca vrei casting, poti lega de fir doar plumbul. Daca mai pui si montura, o sa te incetineasca.

Cu plumb de 100g ar trebui sa atingi 120m fara probleme. Daca vezi ca nu arunci mai mult, cresti gramajul 105/110/115/etc (eu m-as opri la 120g :D) si cresti pana distanta nu mai creste. Si ala e gramajul optim :D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
magnatum
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 28 Dec 2012, 21:14

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de magnatum » 13 Feb 2013, 20:41

aleendark scrie:
magnatum scrie:
stai linistit k nu e vorba de carcoteala,astea sunt doar pareri si ma bucur kand vad k tot mai multa lume iubeste acest sport,mai ales acum cand nu facem altceva decat sa discutam pana venim cu ceva poze de la primele partide,dar oricum eu ziceam de distanta 120-140m cu plumb,scuze de confuzie,sper sa distrug acest mit de SF,CARE EU CRED K NU E CEVA IESIT DIN COMUN


Eu zic sa faci asa. Faci 3 aruncari: una cu 100g, una cu 110g si una cu 115g.
Daca vrei casting, poti lega de fir doar plumbul. Daca mai pui si montura, o sa te incetineasca.

Cu plumb de 100g ar trebui sa atingi 120m fara probleme. Daca vezi ca nu arunci mai mult, cresti gramajul 105/110/115/etc (eu m-as opri la 120g :D) si cresti pana distanta nu mai creste. Si ala e gramajul optim :D
corect,ai mare dreptate,si eu m-am gandit undeva intre105-115g la plumb,mersi mult,apreciez

Avatar utilizator
magnatum
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 28 Dec 2012, 21:14

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de magnatum » 13 Feb 2013, 20:51

Neamtul scrie:Eu zic ca e perfect posibil sa dai 130-140m cu Warrior S. Daca ai o mulineta buna, un fir subtire, plumb longcast, ceva tehnica, putere. Da, eu zic ca se poate ! :)
Oricum, sun tot mai sigur ca imi cumpar si eu aceste bete dupa ce am fost zilel trecute la magazin si am comparat Warrior ES de 3,25lb cu Maver Genesis Extreme de 3,5lb. Poi Maverul de 3,5lb e mai moale decat Warrior la 3,25lb. Daca Warrior S de 3,5 e macar la fel de puternic ca si ES(care are 7 inele), atunci chiar nu vad de ce nu ai atinge distantele astea de ~130m.

Totusi, recunosc ca si Genesis Extreme e o lanseta reusita dar din nou m-am lovit de finisaje de slaba calitate. Lac aplicat aiurea, blanc patat, inele montate stramb. :(
Ar face pereche buna cu BBLC dar totusi cred ca voi lua Fox. In maxim 2 saptamani ajunge in tara marfa de la Fox si am inteles ca pretul ramane acelasi.
Pana una alta, astept rezultatele sedintei de casting. :)
am specificat mai sus k fox-urile o sa fie cuplate cu okuma axeon v2-80 cu un fir de max 0,28mm iar ptr.lansari se stie plumb longcast,tehnica din punctul me de vedere sunt sigur k este iar forta la 28ani ai mei avand si viata de sportiv...........

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de remenyialin » 14 Feb 2013, 11:12

Cat ai reusit sa arunci pana la urma cu foxurile ?

Avatar utilizator
auslander
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 17 Feb 2013, 00:56

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de auslander » 28 Feb 2013, 00:16

Mai baieti, eu am baut vin si voi v-ati imbatat ? Mai daca pescuiti la Dunare la 120 de m , mai pe acolo circula barje,vapoare., salupe,nici macar pescarii profesionisti care platesc cam 18oo ron pentru dat la toana 2 mile ,pe acolo ,la acea distanta circula ,smecheri cu barci rapidew si cu pasarici mai tinere de cit ei=cu virsta fetitelor lor, maritate cu alti....... smeccheri :-)))) ,in nici un caz pesti . Dupa ce vad cite catastrofe scriu aici,imi permit si eu sa scriu ca sunt o catastrofa foarte mare ,fata de ei , si scuzati greselile ca daca e sub 50 e bine :)) adic-s cool sau fessche cum zice neamtu :-)) . 1. Dunarea curge de la deal.. cvatre vale ;DA nu vreau ca sa-nghita spumegind a tale plumbi:-) si aducind intr-un mod firesc si normal la maximum ,maximorum 25m de mal .Cine crede ca maninc ccct il poftesc cu marinimie sa-l manince si pe al meu,deoarece pescuiesc la Dunare si Mare de la aprox ,5 ani de cind am facut ochi pe lumea asta,distanta la mare de casa 2 Km de casa in care am locuit fata de mare si max 50 km de Dunare , locur5ile preferate cu aprox 40 Km mai mult sau..... secret:-))). Deci fratilor din exöerienta va spun capturile pe Dunare devin din ce in ce mai mici , de ce dracu va agitati sa va luati his. nu stiu cit, fox de nu stiu care, ....si asa mai departe . H ai ca m-apuca plinsul, mai baieti la balti private nu trebuie de cit sa stii cu ce hranesc pestii sa dai cu o nada asemanatoare , am auzit............. n-am vazut :-)) cind baietii aruncau ceva pastile cu cloramina la as o distanta de 30-50 de m de mal ca venea sfirsitul de saptamina :-))))) tocmai pentru astia voi care va luati nus ce lansete cre arunca pe orbita :-))) tocma de aia eu mai intreb unii cre au folosit sii ii invit si la o partida de pescuit pina sa-mi achizitionez sculele si apropo ce mai tare reteta pentru pescuit : tre, sa cunosti locul, tre sa ai fir bun, tre sa te obisnuiesti cu ideea ca cel mai mare peste pe care l-ai scapat a avut noroc, si tre sa ai cirlige adevarate nu povesti si alte reclame :-)))si la rindul tau tre sa ai putin noroc, poti sa ai mama ansamblului lanseta -mulinet-pescar (orice nas isi are nasul ) restul sunt povesti . ps incercati totusi daca binevoiti sa va mai laudqati cu ceva capturti pe D

Avatar utilizator
auslander
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 17 Feb 2013, 00:56

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de auslander » 28 Feb 2013, 00:19

Scuze da cum ziceam am baut si am apasat gresit mai discutam daca mai vreti sa stiti ceva concret despre Dunare

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de gor965 » 28 Feb 2013, 00:39

auslander scrie:Scuze da cum ziceam am baut si am apasat gresit mai discutam daca mai vreti sa stiti ceva concret despre Dunare
...concret...mai las-o draqu de bautura, ca ne faci topicul praf ! >:) :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
auslander
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 17 Feb 2013, 00:56

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de auslander » 28 Feb 2013, 01:03

Hai mai Gorule ca al Draku VIN BUN au AUstriecii astia mai si e al draku de controlat exact ca lansertele la A mericani mai si al DRAKU dACA MIE LA Americani nu-mi plac decit filmele si adidasii (pardon ,pantofii sport ) :-)))) si mai beau un pahar in cinstea voastra si deabia astept sa ajung acasa , asac cum maninca unii cct ca .... mizerie bla,bla,bla toate se pot corect si eu am incredere si tocmai de aia trink un pahar i n cinstea voastra .

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de Allen Besnovich » 28 Feb 2013, 01:44

Ai terminat toata sticla cu topicul asta.. :))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
auslander
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 17 Feb 2013, 00:56

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de auslander » 28 Feb 2013, 02:46

Mai Gorule am inceput deja pe aTREIA , cum spuneam le combimn ca ... asta e si te invit si pe tine cu cea mai mare placere ca-mi place sa degust ; deviza mea , lansetee sa-si merite banii si vinuri scumpe , cu cea din urma ma ocup ,si pescuittul pentru mine este o arta , daca nu fac reclama....... tre sa ma plateasc a sa le spun numele sau sa vad ca ei il spun pe al meu , dar regula numarul unu este : o melodie romineasca ; cine are noroc are si recunosc putina experienta asa de vreo 30 de ani cu cel putin 8000 de cirligr fire a la Vijelie fara numnarrrrrr. lansete ,? mai putine prima din bat de tei cu trei inele din sirma de rufe ca asa era moda si douo cuie batute spre cotor (mandrina ,acum, pe care era infasurat a guta si in zona i se spunea in larg . Si vene amos Cocor Dumnezeu sa-l Ierte si le dadea lectii la Prahoveniii care stateaau ca si mine 2 sapt la pescuit si mosu avea 4 destea in larg cum spuneam iar prahovenii Germina cu clopotei facuti in SIDEX SAU ce mai aveam NOI :-))
) :-))) urmatoarea ca eram elev si invatam bine din pct vedere tata (Germina) de neegalat in timpul nostru ca echivalent pret-calitate (daca maninc cct te rog contacteazama la sorin 71ct@yahoo.com)
Si cum ziceam mai Gorule nu vrei sa bem un sprit ? chiar astept un raspuns :-))))

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de Allen Besnovich » 28 Feb 2013, 12:16

Eu vorbeam cu tine, nu gor :)) dar ne cam seamana semnatura :))
C.S. OLTENIA FISHING

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de gogu steriade » 28 Feb 2013, 16:54

in sfarsit unu care recunostae ca cand scrie pa net ie afectat da sindromu consumului da bauturi alocolice ! >:D< nare treaba cu ce sa disputa acilisea dar mie imi place da dansu ca are curagiu si vorba aia cohones la purtatoare ! ;) sa traiesti neamtule dan spania si sa te asteptam acasa sa spargem euroile pa bautura si femei <:-P cum facea greci odinioara :-B ca da dat pa scule da pescuit ie mare pacat ! [-x
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de max-carpfishing » 01 Mar 2013, 16:57

auslander scrie:Mai baieti, eu am baut vin si voi v-ati imbatat ? Mai daca pescuiti la Dunare la 120 de m ....
Gagiule,am inteles ca ai baut vin...dar la cat bati campii in offtopic,cred ca fumezi la greu si ceva etnobotanice =)) =)) =))
Imagine

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: prowess recidive vs.fox warrior???????

Mesaj de remenyialin » 02 Mar 2013, 20:27

Etnobotanicele rulzzzz :)))

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”