pe rauri > la varf sau la senzori?

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: pe rauri > la varf sau la senzori?

Mesaj de cristea radu » 28 Noi 2008, 17:44

O sa vin eu cami place sa vad locuri noi.Si anul acesta am experimentat la oltenita.Mai vorbim.Insa sigur la anul fac cel putin o dunare.NUMAI BINE

Avatar utilizator
baracuda_team
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 12 Noi 2012, 18:14

Re: pe rauri > la varf sau la senzori?

Mesaj de baracuda_team » 29 Mar 2013, 20:50

marian_popescu...Marian alegerea unor lansete pentru pescuit pe apa curgatoare depinte doar de tine si de locurile de pescuit(teren accidentat,copaci...etc)...,eu pescuiesc pe Siret..,iar crapul de Siret(ca de altfel ca toti crapii de ape curgatoare,parerea mea)au doua tipuri de trasaturi:...trasatura sensibila la varf..,care in majoritatea cazurilor intalnite de mine era trasatura de crap mare....si trasatura violenta(care se poate lasa cu ruperea lanstetei daca e pusa pe suport vertical...sau imprumutarea lansetei de domnul crap pe termen nelimitat..:D..asta-i realitatea cu crapul de rau..si nu sunt putine cazuri...) care e specifica ciortanului....asadar orice metoda ai alege,sa stai cu ochii pe lansete si nu te departa prea mult de ele...chiar daca folosesti senzori acustici...ca s-ar putea sa ajungi prea tarziu la ele...;)...iti doresc fir intins !

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: pe rauri > la varf sau la senzori?

Mesaj de fane_mincinosu » 29 Mar 2013, 22:52

cristea radu scrie:UNDE?LA CE? Pai la Dunare la somn si crap. unde este curent tare si sunt multe agataturi.Cateodata si 0,60 este putin.Eu am patito. ~x( NUMAI BINE :-h
sal. eu dau pe bratul Borcea si nu am folosit niciodata guta mai mare de 0,50 la crap si 0,60 la somn in agataturi la butuci. acum depinde de fiecare cat e dispus s cheltuiasca pe guta. punem un fir textil si curatam fundul apei de orice care ar atrage pestele sa stea la adopost

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”