vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
andr31u77zz
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 20 Feb 2013, 01:21

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de andr31u77zz » 10 Apr 2013, 13:14

up

Avatar utilizator
Roko
membru activ
membru activ
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mai 2012, 09:57

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de Roko » 10 Apr 2013, 20:11

se pare ca ai cumparat lansetele de aici ....http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... 15-45.html

iar cu pescuitul nu ai nici o treaba.....

Avatar utilizator
andr31u77zz
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 20 Feb 2013, 01:21

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de andr31u77zz » 10 Apr 2013, 20:20

lansetele au plecat la mioveni.

Avatar utilizator
andr31u77zz
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 20 Feb 2013, 01:21

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de andr31u77zz » 10 Apr 2013, 20:22

se poate inchide s-a vandut tot
multumesc infopescar

Avatar utilizator
kalutroian
Veteran
Veteran
Mesaje: 1140
Membru din: 30 Sep 2011, 20:16

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de kalutroian » 11 Apr 2013, 20:57

Lansetele au ajuns la mine, cu parere de rau

vand bete mtx 12 de 3,9m folosite un sezon jumatate pret 200 de lei bucata,

Roko cred ca ai dreptate de-abia acum am vazut,

Atentie mare la acest user :-q
, nu faceti tranzactii cu el daca nu vedeti produsul sau macar poze [-x

Lansetele nicidecum nu arata conform descierii, adica folosite un sezon jumate, plus ca in urma convorbirii telefonice tipul le-a descris ca 2 din ele in stare foarte buna iar doua cu ceva lac sarit pe ici pe colo, si mandrinele relipite din precautie dar adevarul este ca:

- 2 din ele sunt modelul vechi(cel care scrie doar MTX pe tronson) ,
- 3 dintre tronsoanele de varf sunt la fel , 1 diferit( are inelul mare pozitionat mai sus cu vreo 8 cm fata de celelate)
- inelele de vf. de la 3 tronsoane au fost relipite sau inlocuite(lucrare proasta oricum)
- 1 din mandrine are buza aceea de plastic unde intra talpa mulinetei sparta plus ca a fost relipita si crd desfacuta cu surubelnita cred, asa arata,
- lacul este sarit pe farte multe portiuni din lansete
- 1 tronson de vf. l-am primit rupt de la primul inel, pastila sparta, inelul stramb( cred ca din transport ca sa nu fiu rautacios caci in ambalaj n-am gasit resturi de la pastila),
..... asta e mi-am luat-o ,


asa ca atentie mare cand cumparati ceva

Avatar utilizator
Roko
membru activ
membru activ
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mai 2012, 09:57

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de Roko » 11 Apr 2013, 21:03

Trebuia sa-i urmaresti vanzarile ... foarte simplu si iti dadeai seama.... omul se vede clar ca este samsar

Avatar utilizator
kalutroian
Veteran
Veteran
Mesaje: 1140
Membru din: 30 Sep 2011, 20:16

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de kalutroian » 11 Apr 2013, 21:51

Greseala mea ca n-am verificat, de-altfel am considerat ca nu este necesar din moment ca am discutat la telefon,
Nu ma deranjeaza ca ia de ici si da colo, important este ca ceea ce vinde sa corespunda in descriere sau verbal cu realitatea,

E rusinos dar asta este

Inco o data atentie mare la userul andr31u77zz(Ghita Andrei - Craiova)

Avatar utilizator
andr31u77zz
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 20 Feb 2013, 01:21

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de andr31u77zz » 11 Apr 2013, 23:57

eu ti-am zis la randul meu le-am luat de la cineva din bucuresti cu 600 de lei ,eu nu am fost atat de dezamagit ca tine pt ca la banii astea nu poti avea bete noi, cat despre varful rupt sau pastila iti spun ca nu de la mine ci de la transport eu le-am dat si la verificat inainte sa puna eticheta de fragil si erau perfect functionale. eu am iesit cu betele la 2 partide plus de 3-4 ori la aruncari si am fost multumit de calitatea lor. este adevarat ca s-au mai inmuiat dar cosider ca se mai poate pescui cu ele 2-3 sezoane lejer, cat despre modificarile lor(ma refer la varfuri ) nu sunt facute de mine eu ce am facut am fixat mandrinele mai bine. si iti repet ca in convorbirea telefonica ti-am explicat ca au lacul sarit pe unele portiuni dar nu zgarieturi. iar mandrinele ti-am zis ca au zgarieturi pt ca sunt din aluminiu si sunt foarte pretentioase. eu zic sa iesi cu ele la o sedinta de aruncari si dupa aceea sa imi zici daca au vreun defect. cu exceptia partii estetice

ps: apropo roko nu sunt samsar am facut maxim 3 tranzactii pe forumuri. din care 2 cumparari si o vanzare.
Ultima oară modificat 12 Apr 2013, 00:05 de către andr31u77zz, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andr31u77zz
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 20 Feb 2013, 01:21

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de andr31u77zz » 12 Apr 2013, 00:01

si cum ti-am zis si la telefon cu 50 de lei pe fiecare bat le lacuiesti din nou, si daca mai vrei dai si 25 de lei si le schimbi si mandrinele si le pui fuji. (asta daca ti atat de mult la estetica)

Avatar utilizator
andr31u77zz
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 20 Feb 2013, 01:21

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de andr31u77zz » 12 Apr 2013, 00:39

un bat mtx 12 nou este 350 de lei, tu ai luat 4 cu 600 de lei, incearca sa pui si tu in balanta si sa intelegi ca un bat second hand nu poate fi ca nou, atata timp cat este perfect functional nu mai poti emite mari pretenitii la estetica, betele frumoase le cumperi noi. este adevarat ca si tipul de la care le-am luat nu a avut mare grija de partea estetica

Avatar utilizator
kalutroian
Veteran
Veteran
Mesaje: 1140
Membru din: 30 Sep 2011, 20:16

Re: vand bete mtx 12 3,9m mulinete okuma axeon v2

Mesaj de kalutroian » 12 Apr 2013, 01:47

1 -nu mi-ai spus de varfuri(ca le-ai schimbat tu sau altul nu-mi pasa)oricum lucrare proasta
2- in anunt scrie clar - folosite un sezon jumate cand de fapt au minim 3 sezoane
3- doua din ele sunt modelul vechi - nu mi-ai spus
4- unul din varfuri este diferit
5- lacul sarit pe ici pe colo la 2 dintre ele cand de fapt este sarit pe toate 4
6- mi-ai spu ca le-ai luat din buc dar nu si pretul ca doar nu eram tampit sa-ti dau mai mult decat le-ai luat tu, eu ti-am dat 640 pe bete + 52 ron transportul

7-
andr31u77zz scrie:este adevarat ca s-au mai inmuiat dar cosider ca se mai poate pescui cu ele 2-3 sezoane lejer
poti sa consideri ce vrei tu, mai important este ce cred eu si nimicurile de mai sus care le-ai omis, din pct. meu de vedere MTX 12 nu se inmoaie dupa 2-3 sezoane(asa cu ti-am spus si la tel. am mai avut un set de Mtx-uri 12 si stiu ce vorbesc), poate doar in regim de concursuri
8-
andr31u77zz scrie:un bat mtx 12 nou este 350 de lei, tu ai luat 4 cu 600 de lei, incearca sa pui si tu in balanta si sa intelegi ca un bat second hand nu poate fi ca nou, atata timp cat este perfect functional nu mai poti emite mari pretenitii la estetica, betele frumoase le cumperi noi. este adevarat ca si tipul de la care le-am luat nu a avut mare grija de partea estetica
Pai ba baiatule asta trebuia sa spui cand am discutat telefonic + cele 6 pct. de mai sus + ca doua din ele au cca. 5 sezoane din pct. meu de vedere
9-
andr31u77zz scrie:si cum ti-am zis si la telefon cu 50 de lei pe fiecare bat le lacuiesti din nou, si daca mai vrei dai si 25 de lei si le schimbi si mandrinele si le pui fuji. (asta daca ti atat de mult la estetica)
Si uite asa ajungeam la pret de nimic adica 235 ron buc. pe bete de cine stie cand, nu?

Legat de transporul lor...nu mai vreau sa comentez

Asta este ultima mea interventie, fiecare poate trage o concluzie din cele relatate pro sau contra,


Inca o data iti spun , sa-ti fie rusine de lucrurile pe care le-ai ascuns

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”