Japca la Urgent Curier

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Japca la Urgent Curier

Mesaj de miyagi » 12 Apr 2013, 18:13

Am luat de la un coleg de pe forum ieri un BBRLC-u din Brasov si zic sa mi-l trimita cu posta rapida ca sa nu asteptam pana saptamana viitoare. Ne intelegem noi asupra pretului mulinetei si a transportului. Azi ma trezesc cand sa plec de-acasa cu dubita in poarta, desi avea numarul de telefon mobil pe "recipisa". Ma opresc sa ridic coletul ca era cu ramburs desi aveam copilul in oras ma astepta pe trotuar si-mi zice agentul ca trebuie sa achit contravaloarea rambursului + tur + retur. la 500 de lei inca 50 si ceva de lei, desi pe bonul de expeditie scria in clar ramburs 500 lei. Il sun pe colegul cu mulineta. Mai frate uite ce mi se intampla cu astia! Platesc intr-un final sa nu pateasca copilul ceva si mai devreme ma suna colegul ( vanzatorul ) si-mi zice, ce credeti? Frate m-au pus si pe mine sa platesc acelasi " tur + retur " ( vorbind in termenii lor, bineinteles ). Deci inca 30 si ceva de lei.
A mai patit cineva asa ceva cu "Urgentu`" asta?
Multumesc.
p.s. am pus aici topicul pentru ca stiu ca aici are cel mai mare interes. Daca deranjeaza va rog sa-l mutati, dar va rog sa va ganditi ca mai pot pati si alti ca noi acelasi lucru.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
macuc
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 08 Iul 2010, 11:02

Re: Japca la Urgent Curier

Mesaj de macuc » 12 Apr 2013, 18:38

fix la fel si eu,de vreo 2 ori pana sa ma dumiresc,culmea!tot cu Urgent...asta pana l-au schimbat pe gaosaru ala care deservea curieratu' loco..probabil ca au fost oaresce reclamatii,eu nu am depus dar ultima oara l-am prins,s-a balbait,chipurile a dat un telefon si a zis ca da,e coletu' platit
se pare ca Urgent curier fac angajarile,ma scuzatz, cucu ru...

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Japca la Urgent Curier

Mesaj de miyagi » 12 Apr 2013, 22:42

Sau poate s-a cerut el mutat pe alta zona ca sa nu dea de belea.
Am feedback destul de negativ de pe mai multe site-uri. Am sa fac un cearsaf ( colaj ) cu toate pataniile voastre si apoi am sa le postez intr-un topic dedicat.
Va multumesc tuturor.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
nicuBi7014
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 19 Mar 2011, 18:11

Re: Japca la Urgent Curier

Mesaj de nicuBi7014 » 12 Apr 2013, 23:36

eu am patit acelasi lucru cu fan curier, dar am rezolvat foarte simplu. am sunat la magazinul de unde am cumparat marfa si am cerut explicatii (mi s-a spus ca transportul costa 30ron, maxim). cand am primit confirmarea de la magazin ca pe awb-ul lor chiar 30 ron scrie la transport, am intrat pe site la fan curier si am facut reclamatie. le-am dat nr de awb tot ce trebuie si le-am spus ca am platit 45ron in loc de 30ron(tot asa m-a aburit si pe mine agentul ca trebuie sa platesc tur-retur). reclamatia pe site la fan curier am scris-o sambata seara. luni la ora 10 s-a prezentat acelasi curier sa-si ceara scuze ca "el asa a vazut" a vrut sa-mi arate inca odata unde scrie tur-retur, dar nu am fost curios, si mi-a inapoiat banii. nu m-a deranjat suma platita in plus cat gestul in sine, mai ales ca de fiecare data pleca de la mine, in functie de volumul coletului/coletelor, cu minim 5 ron ciubuc. cu urgent curier nu am patit asa ceva, dimpotriva, am numai cuvinte de lauda la adresa lor.
eu, in momentul de fata, mi-am selectat, ca sa zic asa, curieri. stiu ca magazinul x trimite cu un curier civilizat - livrare acasa, magazinul y livreaza cu un curier care nu imi convine - ridic marfa personal de la sediul curierului.

Avatar utilizator
danu13
Veteran
Veteran
Mesaje: 623
Membru din: 09 Mar 2012, 09:29
Localitate: Braila

Re: Japca la Urgent Curier

Mesaj de danu13 » 13 Apr 2013, 00:22

feritiva de fan curier, cel mai prost serviciu de curierat din romania... am primit 2 colete si la ambele a trebuit sa sun de 1000 de ori la ei la bucuresti ca , coletul a ajuns in braila fara adresa, suma de ramburs absolut nimic, aveau un colet si atat...nu stiau nici pentru cine este... cand i-am amenintat cu protectia consumatorilor s-a rezolvat tot, si la ambele vroiau sa imi i-a transport+ rambursul banilor adica pe langa 20 lei transport inca 20 lei sa livreze banii... desi in hartii se specifica, ca expeditorul isi plateste rambursul... norocul meu ca am stiut ca altfel plateam amandoi aceasi suma....HOTI!!!!! magari si incompetenti asta sunt toti de la fan curier , au numai taranoi angajati pe masini... mai au putin si te si injura ca nu iei coletul mai repede din spate, nici nu coboara din masina....
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Japca la Urgent Curier

Mesaj de miyagi » 13 Apr 2013, 00:35

Mie nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva la Fan Curier si lucrez cu ei pe persoana fizica nu pe contract de vreo 6-7,10 ani, nici nu mai stiu exact si din cate vad exista si feedback pozitiv. In conditiile astea inclin sa cred ca a fost o intamplare nefericita, dar voi concluziona de saptamana viitoare incolo cand le voi cere explicatii oficiale pentru facturile eliberate din care reiese faptul ca s-a platit transportul si rambursul atat de catre expeditor cat si de destinatar.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Japca la Urgent Curier

Mesaj de LARY » 13 Apr 2013, 02:50

Eu nu inteleg care e problema aici si care sunt pacalici =)) =)) =)) =)) =))
De cont colector a auzit cineva????
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
aronx
membru activ
membru activ
Mesaje: 89
Membru din: 27 Feb 2013, 20:44
Localitate: onesti
Contact:

Re: Japca la Urgent Curier

Mesaj de aronx » 13 Apr 2013, 04:46

cei de la urgent curier sunt cei mai hoti si eu am patito

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”