Sa schimb lansetele, sa nu le schimb...?

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
florinalin
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 02 Dec 2012, 19:21
Localitate: Craiova

Re: Sa schimb lansetele, sa nu le schimb...?

Mesaj de florinalin » 02 Sep 2013, 17:03

Tot din considerente de transport mi-am luat lansete de 3.60 care pana acum mi-au incaput in orice masina cu care am mers.
Din ce am vazut eu, mari diferente nu sunt intre modelul 2012 si cele mai vechi, si aici ma refer strict la marimea de 3.60 pt ca numai cu asta m-am jucat. Au acelasi blanck, singura diferenta vazuta de mine fiind la mandrina, e mai simpla si cred ca si mai usoara. Vanzatorii nu cred ca stiu diferentele intre ele, cel putin eu asa am remarcat. Uite aici cate ceva despre ele:

http://www.alt post/pescuit/carp-theatre ... widow.html
http://marelepescar.ro/pescuit-la-crap/ ... -2012.html
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Sa schimb lansetele, sa nu le schimb...?

Mesaj de Allen Besnovich » 02 Sep 2013, 19:15

Daca iti vei lua daiwa black widow 3,90 3.5 lbs - voi avea aceleasi lansete (cu cele actuale) dar cu alt nume, la fel de moi,doar din 2 bucati :))))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
florinalin
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 02 Dec 2012, 19:21
Localitate: Craiova

Re: Sa schimb lansetele, sa nu le schimb...?

Mesaj de florinalin » 02 Sep 2013, 19:41

Parca autorul acestui topic spunea ca lansetele lui sunt rigide...nu moi. Si ca info....daiwa black widow nu sunt chiar asa moi cum se spune, poate s-or mai inmuia ele dupa cateva sezoane bune de folosinta, dar te asigur ca niste bete noi....sau unele neforjate prin competitii nu-s deloc asa moi, sunt niste bete placute cu care te poti bucura de drill (si cu un ciortam de 1-2 kg, dar si cu care poti scoate fara emotii pesti de 15 kg) dar si cu care poti arunca la o distanta acceptabila de 110-120 m.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Daaaaan
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 01 Sep 2013, 13:46

Re: Sa schimb lansetele, sa nu le schimb...?

Mesaj de Daaaaan » 05 Sep 2013, 08:14

aleendark scrie:Daca iti vei lua daiwa black widow 3,90 3.5 lbs - voi avea aceleasi lansete (cu cele actuale) dar cu alt nume, la fel de moi,doar din 2 bucati :))))
Era vorba de Daiwa de 3 lbs!

Ale mele sunt 3.5 lbs. Nu sunt rigide, dar nici moi. Parerea mea e ca sunt niste bete de 3.5 lbs "normale" :)

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Sa schimb lansetele, sa nu le schimb...?

Mesaj de arhanghelu » 05 Sep 2013, 17:36


Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Sa schimb lansetele, sa nu le schimb...?

Mesaj de Allen Besnovich » 06 Sep 2013, 13:31

Deh, tu stii mai bine ce vrei. Dar din punctul meu de vedere, nu recomand la nimeni sa faca downgrade de echipament. Ideal ar fi sa facem progrese... eu cred ca tu ai fi mult mai multumit cu un feeder (mtx8 feeder ideal).
C.S. OLTENIA FISHING

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”