Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Închis
Avatar utilizator
Adrian Onisoru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 06 Mai 2009, 11:45
Localitate: Tg-Mures

Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de Adrian Onisoru » 09 Sep 2012, 22:36

- lungime 5,5m
- 6 tronsoane
- 9 inele Fuji (3 culisante: 2 pe varf, 1 pe portvarf)
Foarte buna pentru scobar, mreana si caras. Deoarece este rigida se comporta excelent pe vant. Se pot face lansari chiar si cu vant de fata. Folosita dar arata impecabil.
Pret fix 400 lei.
Tel: 0742-473911, 0720-533968, 0771-708838. Daca nu raspund reveniti cu un tel in 30-60 min. Cand muncesc nu pot raspunde la tel.
La depunerea banilor in cont asigur transportul cu Posta Romana.
Se poate vedea si aici: http://www.bibanu.ro/lansete/lansete-bo ... -5-5m.html

Imagine
Uploaded with ImageShack.us
Imagine
Uploaded with ImageShack.us

Avatar utilizator
teddz
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 23 Ian 2011, 02:25

Re: Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de teddz » 18 Sep 2012, 19:25

Din ce oras esti? Sunt interesat dar fara a pune mana pe ea nu-mi vine sa trimit banii...

Avatar utilizator
Adrian Onisoru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 06 Mai 2009, 11:45
Localitate: Tg-Mures

Re: Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de Adrian Onisoru » 19 Sep 2012, 00:35

Absolut corect. Daca aveti drum prin Tg-Mures putem rezolva.

Avatar utilizator
teddz
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 23 Ian 2011, 02:25

Re: Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de teddz » 19 Sep 2012, 01:40

Din pacate nu stiu cand ajung in Tg. Mures .... dar daca aveti dvs. drum prin Sibiu sa n-o uitati acasa :)
Cum se prezinta? Cat e de folosita si ce "urme" de folosire are? Bugetul pentru bolo a fost strans destul de greu ... prima optiune a fost Blade Bolo de 6m ... dar cum in Sibiu sunt numai chinezarii prin magazine n-am unde sa o vad ... nici pe aceasta nu am vazut-o dar am auzit ca ar fi peste Blade ... avand in vedere ca-mi place pescuitul la pluta dar aceasta ar fi prima bolo ... ma tot gandesc daca sa incep cu ceva ieftin (gen Black Spider de 5-6m) sau sa sar direct la Blade / Triana ... stiu ca aveti interesul s-o vindeti dar poate ajutati cu un sfat un biet incepator :)
Numai bine.

Avatar utilizator
Adrian Onisoru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 06 Mai 2009, 11:45
Localitate: Tg-Mures

Re: Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de Adrian Onisoru » 03 Oct 2012, 17:28

AUUUUUUUUUUU!!!!!!
Scuze, abia acum am vazut postarea... scuze....

Blade Bolo nu am avut in mana dar un prieten "scobaragiu" o lauda foarte tare. Fiind un om serios si priceput la bolo cred ceea ce spune. Acum pescuiesc exclusiv cu Maver. Am reusit sa-mi iau 2 Maver (in ultimele 10 luni) Evanon si Legend Elite de 6m si 8m. Sunt cu mult peste ce am avut pana acum dar si preturile sunt pe masura... Parerea mea ca Triana Twister Bolo 5,5 are pretul putin piperat. Un pret OK ar fi 550-560 lei noua din magazin/site. La 600 lei mi se pare mult, cu atat mai mult 644 lei la cat este pe site... Mie a ainceput sa-mi stea degeaba deoarece folosesc Evanon-ul. E mai mult un moft (usor de 200 gr, foarte subtire in talon, etc). Sfatul meu este asta: nu da bani pe chinezerii. Mai bine dai cu 200-300 lei peste si iei o bolo de top sa-ti faca placere sa mergi la pescuit. Marele avantaj la Triana asta este faptul ca este foarte rigida si foarte usoara (220gr cu toate ca pe site scrie 195 gr...). Este cu mult mai rigida decat Evanon-ul. Sa spuna oricine orice ca doar eu le am pe amandoua si stiu ce vorbesc... Si pe vant, chiar vant puternic de fata prefer sa lucrez cu Triana decat cu Evanon. Am precizie mult mai mare cu Triana decat cu Evanon, pe vant. Dar asta e in functie si de preferinte... de mana... de distanta la care se pescuieste...si de mofturi... Si pe de alta parte Triana are inele Fuji (pastila rotunda in profil)...
Eu zic sa faci asa: imi trimiti un avans si o tin rezervata pana imi trimiti restul. Cand ai trimis restul pana la 420 lei ti-o trimit prin Posta... ce vrei mai mult de atat?
Sper ca am putut sa te ajut.

Apropos, pentru toti cei interesati: se vireaza in cont 420 lei deoarece suport costul cu Posta Romana si pretul tubului de trabsport (PVC). Multumesc pentru intelegere. Cine vine in Tg-mures sa o ia plateste 400 lei.
Stima si respect!

Avatar utilizator
Adrian Onisoru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 06 Mai 2009, 11:45
Localitate: Tg-Mures

Re: Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de Adrian Onisoru » 13 Oct 2012, 14:26

Valabil

Avatar utilizator
Adrian Onisoru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 06 Mai 2009, 11:45
Localitate: Tg-Mures

Re: Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de Adrian Onisoru » 18 Noi 2012, 16:30


Avatar utilizator
Adrian Onisoru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 06 Mai 2009, 11:45
Localitate: Tg-Mures

Re: Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de Adrian Onisoru » 23 Noi 2012, 01:09

Pentru cei care se tem de "tzepe" pot sa trimit si ramburs cu Posta Romana. Costul va fi suportat de cumparator.

Avatar utilizator
Adrian Onisoru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 06 Mai 2009, 11:45
Localitate: Tg-Mures

Re: Bolognesa ET Triana Twister Bolo 5,5m

Mesaj de Adrian Onisoru » 18 Dec 2013, 21:19

Vanduta.

Închis

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”