Sediu ANPA

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
edy neacsu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 05 Ian 2009, 16:11

Sediu ANPA

Mesaj de edy neacsu » 23 Ian 2014, 18:08

Salut ! Daca poate cineva care stie, sa-mi spuna cum ajung din Titan ( policlinica Titan) la sediul ANPA din Str. Transilvaniei nr. 2 sect. 1 Bucuresti? Orice relatie ( metrou, tranvai , autobuz, troleu... orice ...-mai putin taxi) e binevenita in acest sens . Vreau sa vizez permisul de pescuit si nu cunosc prea bine Bucurestiul ( m-am mutat de curand cu serviciul).

Multumesc!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sediu ANPA

Mesaj de florentiniuga » 24 Ian 2014, 05:53

Cu metroul pana la Piata Romana (schimbi la Piata Unirii catre Universitate) si de la Romana mergi o statie cu 168 pana la Calea Grivitei (albastru) iar de acolo pe jos (bleu) sau ca sa nu mai pierzi timpul o iei pe jos de la metrou ca nu e mult.
Ramai dator cu traseul din interior de la ANPA, daca te duci dupa permis. :D
Untitled-1.jpg
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
edy neacsu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 05 Ian 2009, 16:11

Re: Sediu ANPA

Mesaj de edy neacsu » 24 Ian 2014, 12:31

Multumesc mult domnule Iuga ! Acum m-am intors de acolo- sediul este intr-o cladire cu mai multe etaje, mai exact la etajul 4, camera 407.
ATENTIE : Se vizeaza numai permisele eliberate la ei. Daca ai permisul eliberat de ex. la ANPA Calarasi , ANPA Giurgiu etc. , acolo trebuie mers pentru vizat. Acte necesare : permisul de pescuit ( cel albastru) , chitanta achitarii taxei de 30 de lei obtinuta ATENTIE in zona de domiciliu ( daca esti din GIURGIU nu poti achita taxa la BUCURESTI) , si timbru fiscal de 2 lei.

Cei de la ANPA lipesc timbrul fiscal pe spate chitantei achitate de 30 de lei , apoi pun stampila pe timbru si scriu acolo VIZAT 2014

Cu aceasta chitanta se merge apoi la politia de frontiera in aria careia urmeaza sa pescuiti , pentru obtinerea vizei de frontiera .

Apoi tot ce trebuie sa faceti e sa ...aveti fir intins.

Toate cele bune !

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sediu ANPA

Mesaj de florentiniuga » 24 Ian 2014, 19:09

Multumesc si eu. Acum informatiile sunt complete si pentru altii care se vor duce sa ia permis sau viza.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”