Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de gor965 » 10 Apr 2014, 10:28

jirosmarius scrie:avem moderatori pe site?
Avem , da' nu-s nici procurori, nici avocati si nici judecatori !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de jirosmarius » 10 Apr 2014, 11:20

salut si respect adrian onisoru.....eu nu mai zic nimic,doar ca jane tata,vinzi tu bat de 10 m tubertinni la 300 350 ron impecabil?doar cu cateva zgarieturi pe talon?dubios,la mintea cocosului......pt cine cumpara.....sa fiti sanatosi

Avatar utilizator
bmjean
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 01 Feb 2009, 11:44
Localitate: Oradea

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de bmjean » 10 Apr 2014, 11:47

Am cerut 400 lei ca sa-l vand (pentru ca am trecut pe spinning si feeder) si nici asa nu s-au aruncat pe bat, am avut oferte mai sus si de 250 lei, ce sa mai spun, numai cine cunoaste stie si se vede din postari. Cu stima!

Avatar utilizator
StefanMuraru
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 01 Noi 2008, 12:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de StefanMuraru » 10 Apr 2014, 11:58

bmjean scrie:Am cerut 400 lei ca sa-l vand (pentru ca am trecut pe spinning si feeder) si nici asa nu s-au aruncat pe bat, am avut oferte mai sus si de 250 lei, ce sa mai spun, numai cine cunoaste stie si se vede din postari. Cu stima!
Uite ce imi scrii in mesaj
bmjean scrie:Eu am verificat fiecare blanc, l-am curatat, apoi am montat toata varga si am verificat-o inainte de a o pune la vanzare.
Daca e asa, cum se face ca acea bucatica subtire de material a ramasa in interior? Cu acel tronson desfacut era imposibil sa nu sesizezi problema dar tu ai vrut sa dai o teapa.
Ai facut cumva ca acea bucatica mica sa stea prinsa astfle incat sa nu se observe la o prima privire, ci doar daca se desfac tronsoanele si se verifica atent. Si acum imi dau seama ca eu cand am ajuns pe balta cu ea, bucatica de material cazuse si se vedea clar problema.

Acum e prea tarziu domnule Berinde Mircea-Jean, nu mai vreau banii inapoi. Cu aceasta ocazie avocatul isi mai face si el de lucru la mine.
Si usor, usor pe internet numele dumenavostra va purta eticheta de tepar:

https://www.google.ro/search?q=Berinde+ ... l&start=10
pescuies pe Carpodrom.ro

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de jirosmarius » 10 Apr 2014, 14:08

lucrurile stau in felul urmator...pt cel ce vinde,alias dn jan....il vand desi parca mi as comanda eu tronsonul defect dar nu gasesti decat la comanda in italia si costa vreo 100 e plus transport,sau stii ce?mai bine il cosmetizez putin nu se vede ca e desprinsa o bucata si na,e greu sa fiu acuzat asa,si imposibil de demonstrat,iar omul cand o va pati nu va mai stii ce si cum nu ma va acuza pt ca se poate gandi la mult prea multe variante,dar pana la urma ce naiba pretul e rezonabil250 ron,si daca si comanda omul elementul acela nou cu 100 e tot e ok pt el...batul valorand minim 1000 ron...asa a gandit taticul jan,ti o spun eu......logic si f simplu....gresesc tata jan.....?..iar pt cumparator,,,iti meriti soarta jur,asa e cand crezi ca dai lovitura.....am patit o si eu..lasa politia si avocatii ca esti penibil jur.....cred ca ai pierdut mai mult la viata ta

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de jirosmarius » 10 Apr 2014, 14:11

comanda ti elementul respectiv pe net si chiar si asa cu cheltuiala in plus ai facut o afacere fff buna.crede ma....pretul a fost ok..pt un bat cu probleme la un tronson...

Avatar utilizator
bmjean
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 01 Feb 2009, 11:44
Localitate: Oradea

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de bmjean » 10 Apr 2014, 15:46

@jirosmarius, gresiti...jur cu mana pe inima ca nu am gasit nici o defectiune la verificare, departe de mine gandul sa o mai si repar, oricum nu cred ca se repara prin lipire si nu era nici o problema daca mi-o inapoia la primire cu pozele facute tot atunci, dar m-a deranjat faptul ca a aparut la peste o luna si cu o defectiune de care nu aveam habar (ba nu lipsea la primire, parea in stare buna,...ba am bagat-o eu jos in tronson ca fie acolo, nu mai inteleg nimic), in concluzie mai bine nu o vindeam si ramanea intreaga,...iar pentru pret m-am explicat doream echipament de spinning (putin stiu sa aprecieze o asa varga si de aceea nu putem sa cer un pret mare,...dar se si manipuleaza cu delicatete).

Avatar utilizator
StefanMuraru
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 01 Noi 2008, 12:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de StefanMuraru » 10 Apr 2014, 16:40

jirosmarius scrie:lucrurile stau in felul urmator...pt cel ce vinde,alias dn jan....il vand desi parca mi as comanda eu tronsonul defect dar nu gasesti decat la comanda in italia si costa vreo 100 e plus transport,sau stii ce?mai bine il cosmetizez putin nu se vede ca e desprinsa o bucata si na,e greu sa fiu acuzat asa,si imposibil de demonstrat,iar omul cand o va pati nu va mai stii ce si cum nu ma va acuza pt ca se poate gandi la mult prea multe variante,dar pana la urma ce naiba pretul e rezonabil250 ron,si daca si comanda omul elementul acela nou cu 100 e tot e ok pt el...batul valorand minim 1000 ron...asa a gandit taticul jan,ti o spun eu......logic si f simplu....gresesc tata jan.....?..iar pt cumparator,,,iti meriti soarta jur,asa e cand crezi ca dai lovitura.....am patit o si eu..lasa politia si avocatii ca esti penibil jur.....cred ca ai pierdut mai mult la viata ta

de ce tii neaprat sa apreciezi deciziile mele si sa ma "articulezi" cu un "penibil". Am explicat foarte clar de ce si cum am cuparat-o.

si ca sa te linisteti si tu, legat de avocat sa stii nu ma costa nimic, si el castiga un ban cistit. Crezi ca vreau eu sa recuperz ceva?...NU!!!

Vreau sa vada NENEA JEAN BERINDE TEPARUL cum e sa vina politia la usa, cum te plimbi pe la sectie sa dai declaratii....cu alte cuvinte sa incerc sa il fac sa inteleaga ca nu e bine sa inseli lumea pe net.
pescuies pe Carpodrom.ro

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de jirosmarius » 10 Apr 2014, 22:23

ok bafta si sa rezolvati problema....amiabil

Avatar utilizator
Adrian Onisoru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 06 Mai 2009, 11:45
Localitate: Tg-Mures

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de Adrian Onisoru » 11 Apr 2014, 10:15

Salvez eu situatia :D pentru ambii colegi de hobby si forum.
Modelul de varga pe mine chiar ma intereseaza. Am facut si eu greseala sa intru in competitii de stationar :)) :)) :)) . Ma gandesc daca se poate schimba tronson la ea. Adica am un Maver G234 de 9m si poate acel tronson se potriveste. Au mai fost cazuri. Stimate d-le Muraru va contactez pe privat.
Stima si respect.

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de jirosmarius » 11 Apr 2014, 19:16

tare.....salut adi

Avatar utilizator
StefanMuraru
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 01 Noi 2008, 12:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand Varga Tubertini Pro Prestige 10m

Mesaj de StefanMuraru » 26 Apr 2014, 22:43

pescuies pe Carpodrom.ro

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”